Mladí protestovali proti spojenectví KSČM a ČSSD: Vytvořili lidský řetěz

Lidský řetěz spojený červenou stuhou propojil 14. března v centru Prahy sídlo KSČM se sídlem ČSSD.
Autor: ljš, ČTK - 
14. 3. 2013
19:05

Bojí se návratu minulosti, a proto nechtějí komunisty ve vládě, kam by se podle nich mohli dostat díky spolupráci se sociálními demokraty. Dnes proto symbolicky lidským řetězem a rudou stuhou propojili sídla obou stran.

Dvě desítky mladých lidí propojených rudou stuhou v lidský řetěz prošly dnes centrem Prahy od sídla sociální demokracie v Hybernské ulici k sídlu komunistů v ulici Politických vězňů, kde na ně čekala necelá desítka příznivců KSČM. Při setkání na sebe pokřikovali. Happening proti spolupráci ČSSD s KSČM upořádala iniciativa Nová občanská společnost (NOS), která se charakterizuje jako platforma pro diskusi o aktivním občanství a demokracii.

V lidském řetězu nesli účastníci transparenty s nápisy "Nechceme KSČM ve vládě" a "Něco visí ve vzduchu". Někteří se vyzdobili rudými pentlemi a velkou rudou mašli uvázali na mřížová vrata Lidového domu. Kolemjdoucím rozdávali letáky. Zastánci komunistů je čekali u sídla své strany, zaštítili se rudou vlajkou se srpem a kladivem a Leninovým portrétem.

"Chceme jako normální občané říct, že odmítáme experiment, který chce vyzkoušet na občanech nejsilnější levicová strana, aby zjistila, jak se začnou chovat, když začne spolupracovat s komunisty," řekl ČTK za organizátory Pavel Světlík z NOS.

Dnešní happening má podle něj být poselstvím sjezdu ČSSD, který začne v pátek v Ostravě, a má podpořit tu část strany, která spolupráci s KSČM nechce.

Akce byla svolána na Facebooku, účast prý přislíbilo 60 lidí. K pochodu s tisícimetrovou pentlí jich bylo potřeba 40, dostavila se polovina. Proto původní záměr spojit obě sídla pentlí se změnil na pochod se stuhou městem.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
kobyla1 ( 15. března 2013 17:32 )

Pány odboráře bych taky nejraději nakopal do zádele

frantisekfrohlich ( 15. března 2013 15:24 )

Nejsi ty náhodou křupan?

abzk ( 15. března 2013 13:01 )

O politice a fungování východního bloku nemáš ani šajn. Odrážíš se od ohlodanejch kostí, co byly lidem předhozený jako varování.

alenam ( 15. března 2013 12:56 )

Z StBáka klidně udělali naoko i nepřítele státu, když to bylo nutný ke slnění jeho úkolu

krupan10 ( 15. března 2013 12:18 )

tak správně.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa