Štěňata zachránili ze zamrzlého rybníka

Autor: Pavel Čempěl - 
5. 1. 2010
23:00

Ke kruté smrti odsoudil neznámý člověk bez citu čtyři štěňata na Karvinsku. Bezbranné tvorečky naházel v noci na včerejšek na zamrzlou hladinu rybníka. Pejskové měli pramalou šanci na přežití, přesto se dva z nich záchrany dočkala.

Lidé z okolí rybníka na pomezí Havířova a Horní Suché zaslechli v pondělí večer podivné pištění. V domnění, že tady přimrzli ptáci, zavolali hasiče. Ti zjistili, že nejde o opeřence, ale o bezbranná štěňata. Dvě prokřehlé fenky, které z posledních sil bojovaly o život, se hasičům po riskantním plazení po tenkém ledě podařilo dostat do bezpečí. Na záchranu dalších dvou už bylo pozdě. Z ledu vytáhli už jen jejich umrzlá tělíčka.

Zachráněné fenky Jája a Pája už spočívají v teplém pelíšku, jejich dva sourozenci takové štěstí neměli.Zachráněné fenky Jája a Pája už spočívají v teplém pelíšku, jejich dva sourozenci takové štěstí neměli. | 

Fenky jsou staré asi čtrnáct dnů a před nelidským odhozením o ně kdosi pečoval. „Když je hasiči přinesli, byly zmrzlé jako nanuk. Jedna už téměř kolabovala,“ řekla ošetřovatelka havířovského útulku Šárka Benčíková. Ta nyní fenečky co dvě hodiny krmí a masíruje jim bříška. Štěňata, jejichž rasu zatím nelze určit, zůstanou v útulku minimálně padesát dnů. Až pak je mohou »adoptovat« případní pěstouni.

Doporučujeme
anasyi ( 7. ledna 2010 14:15 )

anasyi ( 7. ledna 2010 14:14 )

zaviracispendlik ( 6. ledna 2010 13:47 )

vilda1 ( 6. ledna 2010 13:34 )

Díky za nabídku,myslím ,že zatím máme vše co potřebují.

luciet ( 6. ledna 2010 12:44 )

na faunicka@seznam.cz

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud