Islámský stát u českých hranic? Saská policie zadržela Syřana, měl verbovat nové členy

Autor: jer, ČTK - 
19. 7. 2018
15:09

Dvaadvacetiletého Syřana zadržela ve čtvrtek německá policie v saském městě Plavno (Plauen), které leží zhruba 30 kilometrů severně od Aše. Podezřívá ho z členství v teroristické organizaci Islámský stát (IS), pro kterou prý nejméně ve dvou případech verboval nové členy, informovala agentura DPA.

Syřan Ismáíl A. A. podle generálního státního zastupitelství, které se zabývá závažnými trestnými činy včetně terorismu, zveřejňoval od loňského září ve veřejných chatovacích skupinách propagandistické příspěvky IS obsahující mimo jiné scény mučení a zabíjení. „Dva příspěvky obsahovaly konkrétní návody, jak se připojit k IS,“ uvedla prokuratura.

V souvislosti se zadržením 22letého Syřana policie prohledala také byt 36leté syrské občanky v Drážďanech. Žena je podezřelá z financování teroristické organizace v zahraničí. Na rozdíl od krajana, který skončil ve vazbě, byla ale Syřanka po výslechu propuštěna na svobodu.

Video Stovky teroristů Islámského státu se vrací do Evropy. Kde jich je nejvíc? - INFO.CZ
720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa