Trump vzkázal KLDR: Na nerozumnou akci je armáda USA připravena odpovědět

Autor: ČTK, ivm - 
24. 5. 2018
20:15

Armáda Spojených států je připravena odpovědět, pokud by se KLDR rozhodla provést nějakou nerozumnou a lehkomyslnou akci. Prohlásil to podle agentury Reuters americký prezident Donald Trump, který dnes oznámil, že zrušil své červnové setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Pentagon následně oznámil, že armáda nijak kvůli KLDR nezvýšila svůj stav bdělosti, nadále zůstává v normálním režimu.

„Pokud to bude třeba, americké síly jsou připravené,“ řekl Trump. O připravenosti americké armády hovořil s ministrem obrany Jamesem Mattisem. Dodal, že více než kdykoli dříve připraveny reagovat na severokorejské hrozby.

Pentagon k tomu sdělil, že zrušení summitu nijak nezměnilo postoj ozbrojených sil a že cesta vpřed nyní záleží na Kimovi. Armáda je nicméně podle Pentagonu zárukou opory amerických diplomatů a toho, že aliance amerických spojenců zůstane silná. Pokud jde o pokračování diplomatického úsilí, je Mattis opatrně optimistický.

Rovněž Trump věří, že Kim udělá jen to, co je správné pro jeho lid. Korejci ze severu i jihu si podle prezidenta zaslouží žít v míru a harmonii.

Zrušení summitu Trump považuje za krok zpět, své rozhodnutí ale obhajuje nepřátelskou severokorejskou rétorikou vůči USA. Nevylučuje, že summit se nakonec uskuteční někdy později.

Video Historický summit: U jednoho stolu se v Jižní Koreje setkal tamní prezident s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. - Reuters
1080p 720p 360p

 

 

 

 

Doporučujeme
satanas ( 25. května 2018 20:17 )

Skoda radky pro debYla..Unas treba Britove!!! uz 20 let nejsou! Amici nikdy nebyli! UC se, snad ti dojde .-ZAcotomas!

zacotomame ( 25. května 2018 18:49 )

Nevysvětluj mi hňupe věci, na které jsem se tě neptal a napiš, proč tě trápí průjezd americkejch jednotek přes území České republiky a máš starost o naše dálnice. Vy tam máte Američany nalezlý po celým Německu, tak si řeš vlastní problémy a ty naše nech nám, kašpare. Máte jich tam víc než dost, skopčáku.

satanas ( 25. května 2018 18:00 )

NEvim jak ti vysvetlit ze Nemecko valku prohralo a je dodnes "Okupovano"! Cesko je jen "Nemeckou kolonii", ze byto jaksi souviselo? Skus to , zamyslet se -Zacotomate?

zacotomame ( 25. května 2018 11:17 )

Hele, blbe, a odkud to oni vlastně jedou? Že ti nevadí ničení německejch highway. To oni opřes nás PROJÍŽDĚJÍ, z AMERICKÉ základny v NĚMECKÉM Vilsecku. No, tak hlavně že my lezem amikům do zadku, že tudy jednou za rok projede jejich konvoj. Ale že vy tam máte jejich základny už nepíšeš, viď šašku.

satanas ( 25. května 2018 10:19 )

KIm by mel vyuzit toho, kdyz pristti tyden budou zase hnUSAci bez dalnicnich znamek nicit a zmatkovat na ceskych "HIghway,..a zautocit..plnou silou a bude klid a mir na celym svete! CO vic si prat!?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa