Trump zrušil plánované setkání s Kim Čong-unem. Kvůli silné nevraživosti

Autor: ČTK, kal - 
24. 5. 2018
15:53

Americký prezident Donald Trump kvůli nepřátelským postojům KLDR zrušil summit s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem. To, že se s Kimem nesejde, označil za promarněnou šanci. Setkání se mělo odehrát 12. června v Singapuru.

Trump v dopise zveřejněném ve čtvrtek a adresovaném Kimovi napsal, že zrušení summitu je promarněnou šancí, ale že tak musel učinit kvůli „obrovskému hněvu a otevřenému nepřátelství“ ve vůdcových nedávných prohlášeních. Setkání s Kimem v budoucnu ale nevylučuje.

„Velmi jsem se na setkání s vámi těšil,“ napsal Trump Kimovi. „Bohužel z obrovského hněvu a otevřeného nepřátelství ve většině vašich posledních prohlášeních cítím, že by bylo nyní nevhodné dlouho plánované setkání uskutečnit,“ vysvětlil americký prezident.

Kimovi nicméně vzkázal, aby se nerozpakoval mu zavolat či napsat, pokud svůj názor na summit změní.

Video Historický summit: U jednoho stolu se v Jižní Koreje setkal tamní prezident s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. - Reuters
1080p 720p 360p

KLDR v posledních dnech opakovaně hrozila zrušením summitu, mimo jiné kvůli americko-jihokorejským manévrům či kvůli americkému tlaku na jaderné odzbrojení Severní Koreje. Náměstkyně šéfa severokorejské diplomacie Čche Son-hui dnes uvedla, že Pchjongjang je zrovna tak připraven na jaderný konflikt jako na setkání u jednacího stolu.

Podle Trumpa Severokorejci sice mluví o svém nukleárním arzenálu, ale „ten náš je tak obrovský a mocný, že se modlím k bohu, aby nemusel být nikdy použit“.

Doporučujeme
satanas ( 25. května 2018 12:58 )

Proc? Nemecko je okupovano zaslouzene..Ale "Zacotomate " vy?

satanas ( 25. května 2018 11:58 )

KDyby HaWel se mel v plechovce otacet,,tak jedine kvuli tomu, jak se mu povedlo zdemoralizovat CEsky narod a nejlepsi cechy z Ceska vyhnat! Uz prece "20 let zijete v blahobytu RAkouskeho typu",..A presto nechapes--zacotomas!

satanas ( 25. května 2018 10:30 )

NEtvrdim ze jsem "Nejlepsi CEch", ty bys byl schopen mne priradit ke gaunerum jako byl HaWEl, a to bych opravdu nerad,,pane "Tovarniku,.Podstatne je , ze nemusim dychat stejny Smog jako ty!.

satanas ( 25. května 2018 09:27 )

ZAto co tva" nepodlozena pravda" to podlozena lez? A vsadim se , ze ani ted nepochopis--zacotomate? Jsi k politovani,,pane "Tovarniku"!

satanas ( 25. května 2018 09:23 )

NA narod urcite neseJe, seJe na idiotky co porad nechapou "Zacotomaj" ano..UZ jen kvuli jejich "Inteligentnim reakcim" a jejich videni sveta..Ti nejlepsi Cesi nikdy v Cesku zit nemohli!! ASi proto, ze vcas pochopili co je ceka a abysi nemuselii lamat hlavu otazkou -Zacotomame"? Smutne, ale pravdive--Kdo z CEska utece, vyhraje!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa