Trump vzkázal KLDR: Na nerozumnou akci je armáda USA připravena odpovědět

Autor: ČTK, ivm - 
24. 5. 2018
20:15

Armáda Spojených států je připravena odpovědět, pokud by se KLDR rozhodla provést nějakou nerozumnou a lehkomyslnou akci. Prohlásil to podle agentury Reuters americký prezident Donald Trump, který dnes oznámil, že zrušil své červnové setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Pentagon následně oznámil, že armáda nijak kvůli KLDR nezvýšila svůj stav bdělosti, nadále zůstává v normálním režimu.

„Pokud to bude třeba, americké síly jsou připravené,“ řekl Trump. O připravenosti americké armády hovořil s ministrem obrany Jamesem Mattisem. Dodal, že více než kdykoli dříve připraveny reagovat na severokorejské hrozby.

Pentagon k tomu sdělil, že zrušení summitu nijak nezměnilo postoj ozbrojených sil a že cesta vpřed nyní záleží na Kimovi. Armáda je nicméně podle Pentagonu zárukou opory amerických diplomatů a toho, že aliance amerických spojenců zůstane silná. Pokud jde o pokračování diplomatického úsilí, je Mattis opatrně optimistický.

Rovněž Trump věří, že Kim udělá jen to, co je správné pro jeho lid. Korejci ze severu i jihu si podle prezidenta zaslouží žít v míru a harmonii.

Zrušení summitu Trump považuje za krok zpět, své rozhodnutí ale obhajuje nepřátelskou severokorejskou rétorikou vůči USA. Nevylučuje, že summit se nakonec uskuteční někdy později.

Video Historický summit: U jednoho stolu se v Jižní Koreje setkal tamní prezident s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. - Reuters
1080p 720p 360p

 

 

 

 

Doporučujeme
satanas ( 25. května 2018 20:17 )

Skoda radky pro debYla..Unas treba Britove!!! uz 20 let nejsou! Amici nikdy nebyli! UC se, snad ti dojde .-ZAcotomas!

satanas ( 25. května 2018 18:00 )

NEvim jak ti vysvetlit ze Nemecko valku prohralo a je dodnes "Okupovano"! Cesko je jen "Nemeckou kolonii", ze byto jaksi souviselo? Skus to , zamyslet se -Zacotomate?

satanas ( 25. května 2018 10:19 )

KIm by mel vyuzit toho, kdyz pristti tyden budou zase hnUSAci bez dalnicnich znamek nicit a zmatkovat na ceskych "HIghway,..a zautocit..plnou silou a bude klid a mir na celym svete! CO vic si prat!?

beavis1 ( 25. května 2018 00:52 )

Trump je prostě totální idiot, zakomplexovanej náfuka s malym nefunkčním pérem, kterýho držej v hrsti a u moci zbrojaři, co chtěj válku a miliardy na zbraně... USA by už měly jít do sebe, zbavit se zla, vys*at se na Izrael, zbrojaře a pitomý bezobsažný filmy od Marvelu narvaný bezdůvodným násilím a dát světu i sobě pokoj.

hanka666 ( 24. května 2018 20:50 )

Doníku, já bych ti dala Nobelovu cenu za mír a pak k o panec do té tvé velkopanské p r d e le.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa