Osobnost roku? Podle časopisu TIME „morální vůdkyně“ Angela Merkelová

Autor: ČTK,mb - 
9. 12. 2015
14:43

Osobností letošního roku amerického časopisu Time je německá kancléřka Angela Merkelová (61). Oznámila to šéfredaktorka časopisu Nancy Gibbs, podle níž redakce ocenila její roli morální vůdkyně či její vstřícný přístup k uprchlíkům. Titul obvykle Time uděluje člověku, který v končícím roce nejvíce ovládl zpravodajství a veřejný život.

Jednašedesátiletá politička podle magazínu „po své zemi chtěla více, než by si většina politiků troufla“ a „byla vytrvalou morální vůdkyní“.

Merkelová byla letos výraznou postavou při snaze o řešení ukrajinského konfliktu, řecké dluhové krize a především přílivu uprchlíků do Evropy. Za vstřícný přístup vůči migrantům byla kritizována politiky řady evropských zemí a ztratila část popularity německých voličů.

„Svým pohledem na uprchlíky jako na oběti hodné záchrany spíše než na vetřelce, které je třeba zapudit, vsadila tato žena vychovaná za železnou oponou na svobodu,“ uvedla Gibbs ve zdůvodňujícím textu.

Loni udělil Time prestižní titul kolektivně lékařům, zdravotníkům a dalším lidem bojujícím proti ebole. O rok dříve se jeho nositelem stal papež František.

Doporučujeme
ouha ( 10. prosince 2015 17:10 )

Vzhledem k tomu, že v minulosti byl osobností podle Times vyhlášen taky ADOLF HITLER nebo J.V.STALIN, tak se ocitla v zajímavé společnosti. To, že na druhém místě za ní se umístil čelný představitel "Islámského státu", taky o něčem vypovídá.

sezame_sem ( 10. prosince 2015 16:59 )

DEBILOVÉ PRASEČÍ HLAVY UCHYLNY Z ISIS JSOU K SMÍCHU...SAMEJ TEPLOUŠ A PEDOFIL A ZOOFIL

georg7 ( 10. prosince 2015 16:44 )

Ve volbach fena nakazena - neplodna nema sanci ! mandat

georg7 ( 10. prosince 2015 16:40 )

Braune pest - Merkel uz na to nestaci !

meverickx ( 10. prosince 2015 16:09 )

 Osobnost roku ????? ---- Jednoznačně Orbán !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa