Taliban nemá s nikým slitování: Teroristé obsadili nemocnici

Autor: ČTK - 
28. 9. 2015
10:34

Ozbrojenci z hnutí Taliban se při rozsáhlé ofenzivě na severu země zmocnili nemocnice v severoafghánském městě Kunduz. Na Twitteru to uvedl jejich mluvčí. V zařízení je asi 200 lůžek. Policejní zdroj citovaný agenturou Reuters obsazení nemocnice potvrdil, další podrobnosti ale nejsou známy.

Mluvčí Talibanu Zabiulláh Mudžáhid zároveň varoval obyvatele města, aby nevycházeli.

Stovky talibanců časně ráno zahájily ze tří stran útok na město a místní úřady se obávají, že část Kunduzu by mohla padnout do rukou radikálů. Nemocnice, do které ozbrojenci vpadli, leží na jihu města.

O Kunduz se podle agentury AP stále intenzivně bojuje. Vládní síly dosud podle AP zabily asi 20 bojovníků Talibanu. Podle mluvčího policie v provincii Kunduz si boje vyžádaly také oběti mezi vojáky.

Strategická provincie Kunduz čelí rostoucím útokům Talibanu od dubna a aktuální ofenziva je od té doby už druhým pokusem dobýt město. Taliban se podle afghánských úřadů spojil s dalšími povstaleckými skupinami ze severu země a společně zesílily útoky v tomto dříve poklidném regionu.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa