Babiš jde za Zemanem řešit Čapí hnízdo. Prezident se ho v kauze opakovaně zastal

Autor: pet,ČTK - 
13. 9. 2017
17:25

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne přijme předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Informaci potvrdil ČTK sám Babiš. Dá se předpokládat, že oba politici budou mluvit především o vydání Babiše k trestnímu stíhání kvůli kauze evropských dotací pro farmu Čapí hnízdo. Zeman se bývalého místopředsedy vlády v této věci několikrát zastal.

Policie chce Babiše a místopředsedu ANO Jaroslava Faltýnka obvinit jako někdejší představitele skupiny Agrofert v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. Babiše chce stíhat pro podezření z dotačního podvodu a pro poškození finančních zájmů Evropské unie. Faltýnek je podezřelý z dotačního podvodu. Oba poslanci tvrdí, že žádný trestný čin nespáchali. Hodlají se bránit všemi právními prostředky.

Video Miloš Zeman o dotacích pro Čapí hnízdo - Blesk TV
1080p 720p 360p

Babiš s Faltýnkem stejně jako další zástupci ANO označují případ za politickou kauzu a za pokus o ovlivnění voleb za pomoci policejních orgánů. Zástupci ostatních stran s tím minulý týden při sedmihodinové debatě ve Sněmovně nesouhlasili. Případ podle nich musí být vyšetřen standardně. Poslanci s vydáním obou nejvyšších představitelů hnutí ANO k trestnímu stíhání souhlasili. Sněmovní usnesení o vydání obdržela policie dnes.

Zeman se Babiše kvůli kauze opakovaně zastal. Řekl například, že policejní žádost v něm vzbuzuje podezření o zneužití policie pro politické účely. Žádost označil za policejní provokaci a za podvod na voličích. Prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka také vzkázal, že premiérem jmenuje vítěze voleb. Policejní vyšetřování pro jmenování předsedou vlády podle něj není překážkou, o vině má rozhodnout soud. Minulý týden pak dlouhou debatu poslanců ve Sněmovně o vydání Babiše a Faltýnka označil za exhibici.

 

 

Doporučujeme
tgbg ( 14. září 2017 09:55 )

Komunistický zloděj jde za ruským poskokem!

krakonos500 ( 14. září 2017 08:15 )

Lezim na gauci,debile zdenkku a ty v kleci.

ignotus ( 14. září 2017 07:20 )

kretenos500 čum na cestu blbče, ptáka si vyhoníš až na odpočívadle.

krakonos500 ( 14. září 2017 07:16 )

Perna smena za haslerky tomu debilovi zacala. To bude kvikotu.

sendrazak ( 13. září 2017 21:29 )

Koukám,že "zdenekk" má zase pár nových nicků Tak se zdenkku můžeš vyblejt !! Stejně máš v palici jenom chlast a chcanky !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa