Klause ml. zneužili. Jeho jménem chodil poslancům mail o „zelenější“ Šumavě

Autor: Václav Lang - 
23. 2. 2017
21:00

Poslancům ve středu přistál v e-mailových schránkách zvláštní dopis. Byl podepsaný Václavem Klausem mladším (ODS) a nepřímo lobboval za odmítnutí senátní verze novely zákona o národních parcích, která má dát více pravomocí do rukou šumavských obcí. Klaus ve skutečnosti s návrhem souhlasí a e-mail byl podvrh.

Václav Klaus mladší se v roztržce o národních parcích, zejména tom šumavském, staví na stranu odpůrců vládní podoby novely zákona. Úprava razí přísnější ochranu chráněných území. Naproti tomu senátní úprava chce dát víc pravomocí do rukou přilehlým obcím. Za tuto verzi se staví i prezident Miloš Zeman, jenž při úterním projednávání ve Sněmovně proklínal „zelené aktivisty“. Poslanci tehdy nestačili debatu posunout až k hlasování.

„Budoucí kolegové poslanci, nemám rád špínu“

Ve středu dorazil z adresy vaclav.klausml@atlas.cz poslancům a dalším politikům e-mail s článkem Hospodářských novin, v němž někdejší velitel tankové divize československé armády Zdeněk Zbytek souzní s názorem Miloše Zemana.

Jménem Klause, který se chce na podzim ucházet o poslanecký mandát, je k němu v dopise připsáno: „Budoucí kolegové poslanci, nemám rád špínu. Nemám rád přesně takové Timury, jako je Zdeněk Zbytek. Je dobré si článek přečíst před hlasováním o Šumavě. Přesně takovým zákon pomáhá.“

Brabec: Červík pochybnosti by hlodal

Klaus ml. se ale k výzvě nemá. „Ekologičtí aktivisté se neštítí ničeho. Nejenže kašlou na lidi žijící na Šumavě (takřka všichni obyvatelé proti zákonu), oni také podvádějí, zastrašují opoziční poslance a každého, kdo smýšlí jinak,“ komentoval věc na svém facebookovém profilu. „Zjistíme odesílatele. Kam vedou stopy tohoto podvodu?“ dodal s tím, že se případu bude věnovat s právníky.

„Kdo zná postoje Václava Klause k zákonu o národních parcích, musel hned vědět, že jde o falešnou zprávu. Některé iniciativy se asi inspirovaly dezinformačními praktikami. V internetové éře musíme s falešnými účty a zprávami bohužel počítat,“ komentoval to pro Blesk.cz předseda občanských demokratů Petr Fiala.

Ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), který prosazuje sněmovní verzi návrhu, nechává záležitost klidným. „Různých podpůrných mailů přišly doslova stovky, takže opravdu nevím, zda mezi nimi byl i tento. Ale kdybych ho dostal, potěšilo by mne, že pan Václav Klaus mladší změnil názor ve prospěch přírody,“ uvedl pro Blesk.cz. „Ale upřímně řečeno, červík pochybnosti by ve mně hlodal,“ doplnil.

Doporučujeme
zdenekk ( 24. února 2017 07:53 )

allahkráva , Klaus má jen křivou hubu ale ty svi,ně máš křivé všechno i toho zapařeného smradlavého bobra.

zdenekk ( 24. února 2017 07:49 )

Klaus má znetvořený obličej ale vy zkur,vení estebáci a sockomouši máte znetvořený charakter, hovada rudé.

carmin ( 24. února 2017 03:30 )

 pravice = mafie ods=oda=kdu=lidi z top = rozkradeno více jak 3000 miliard - potvrzeno Kocourek -ODS a to jen 90-tá léta M. Kocourek ještě jako poslanec za ODS (dříve hlavní ekonomický expert ODS) v televizní -7- (debatní pořad čt ) v lednu 2004 (moderátor pí Bobošíková) prohlásil: -ano jsme si vědomi, že za vlády OF a z něj vzniklé ODS bylo v letech 1990 až 1996 rozkradeno v ČR více jak 3 biliony (tedy více jak 3.000 miliard) korun-. V té době byla součástí vlády také bývalá strana ing. Kalouska. http://www.blisty.cz/2010/5/18/art52565.html církevní tunel předseda ODS Posseltův překladatel ods Fiala = katolík, předseda TOPstan09 Trautenberg koncentrák Lety = katolík , předseda KDU Bělobrádek =katolík, předseda ČSSD = KATOLÍK, ANO havloid Stropnický = katolík ,dlouholetý předseda Zelených Bursík byl v Kdu vatikánská katolická sekta zamořila všechny politické strany a všude má své konfidenty .. jsou to hodní lidé hlavně po třech církevních zlodějinách 1991.1998.2014 , a když masmedia slouží katolické sektě jako propaganda , jen vytunelované banky vládou ods,oda ,kdu(lidi top09),oda 500 mld škody 90tá leta http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Rozkradani-za-Klause-Expremier-promluvil-a-sta re-rany-zase-boli-265714 přiznává sám ministr za ODS + vytunelovali stovky podniků do svých kapes ,dodnes pokračují viz vytunelováno Námořní doprava http://jdem.cz/v8rm2 Podpisem Versailleské smlouvy z roku 1919 bylo Československu přiznáno svobodné přístavní pásmo v Hamburku a ve Štětíně a to na dobu 99 let. V tzv. Barcelonské deklaraci z roku 1921 se všechny státy zavázaly uznat vlajku námořních lodí i zemím nemajícím přístup k moři. Provozní výsledky lodí za období 1952 – 1998 http://jdem.cz/v8rg8 Historie a vývoj naší námořní plavby http://jdem.cz/v8rh8 Námořník z Česka http://jdem.cz/v8rk8 Aktéři kuponové privatizace Motto: "V devadesátých letech se tunelovala naše minulost, následně až do teď se tunelovala naše přítomnost a teď

lunatic ( 24. února 2017 02:57 )

Možná? pouze využili ;slovo zneužili totiž má sexuální podtext ... a to by musela být opravdu hodně velká tma ... i když jsem si v první fázi myslel,že mu taky jen utekla manželka

drakulina ( 23. února 2017 22:29 )

Jak "ho zneužili", copak mladý Klaus má nějakou pravomoc, on je nějaký činitel? On je obyčejné H....o v plotě, které se snaží dostat do parlamentu, aby nemusel makat, protože se z něj brzy v názorech vyklube jeho podrazácký fotr! Zatím se brzdí a hraje na demokrata, ale jen se vyšplhá a ucítí pevné koryto, pak poznáte jakého hada jste si hřáli na prsou...

Zobrazit celou diskusi
Další videa