Otázkou je, zda v pondělí na vládu dorazí i vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Na slavnostním ceremoniálu v tunelu Radejčín byl společně s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO) a prezidentem Milošem Zemanem i on. Jenže podle fotografií z místa nevypadal vůbec dobře. V mrazivém počasí se choulil na židli na pódiu, ruce si zahříval o šálek horkého čaje a bojoval s rýmou.

Babiš má se zdravím v poslední době sérii potíží, trápí ho zrak, páteř, nadváha a na schvalování rozpočtu ve Sněmovně přišel začátkem prosince s antibiotiky a rouškou. Zřejmě ještě není ani teď úplně fit.

Ve stoprocentní kondici není ani D8. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nevyloučil to, že by se nestabilní úsek mohl v budoucnu uzavřít úplně. Podle ministra dopravy Ťoka je ale dálnice bezpečná, nemá informace o tom, že by byl důvod dnes otevřený úsek zcela uzavřít.

Podívejte se na video z posledního úseku dálnice D8:

Video
délka: 01:06

Z Prahy až do Drážďan: Tohle je poslední úsek D8, který zbývalo dodělat. David Malík, Matěj Šrám

Zatímco většina aktérů slavnostního ceremoniálu hlavně děkovala, Babiš mluvil o penězích na další výstavbu a prezident Zeman kritizoval takzvané zelené aktivisty. Stavba 94 kilometrů dlouhé dálnice D8 trvala 32 let a jen poslední problematický úsek vyšel na 10 miliard korun.

Fotogalerie
26 fotografií