„Nohavicová“ vzpomínka na Havla: Ohrnují si je velvyslanci i příznivci v Kyjevě

Autor: kle - 
18. 12. 2015
16:21

Osmnáctého prosince, v den výročí úmrtí Václava Havla, si někteří lidé připomínají osobnost prvního polistopadového prezidenta ohrnutými nohavicemi. K akcím Kalhoty pro Václava Havla a Den Václava Havla se připojili i americký či kanadský velvyslanec.

Václav Havel zemřel před čtyřmi lety, 18. prosince 2011 ve věku 75 let. Zavzpomínali na něj mnozí a někteří z nich se připojili ke svérázné vzpomínce. Na tento den výrazně ohrnuli kalhoty jako upomínku na první Havlovo vykročení do prezidentského úřadu.

Lidé tímto neformálním gestem připomínají Havlovo vystoupení na vojenské přehlídce krátce po jeho zvolení do čela státu v revolučních dnech roku 1989. Havlovi sympatizanti vyrazí s krátkými kalhotami nejen v České republice, ale přidá se k nim třeba katedra bohemistiky na univerzitě v polské Vratislavi či ctitelé Havla v ukrajinském Kyjevě.

 

V České republice se k této tradici letos připojili například americký velvyslanec Andrew Schapiro a zaměstnanci ambasády či kanadský velvyslanec Otto Jelínek, který na památku Václava Havla v zahradě kanadského velvyslanectví v Praze zasadil javor. Jak jinak než v krátkých kalhotách.

Na svého manžela na Facebooku zavzpomínala také bývalá první dáma, Dagmar Havlová.


Děkuji vám všem, kteří dnes vzpomínáte na Václava.Ať už ve svých srdcích, myslích, nebo duších. Děkuji za Vaše...

Zveřejnil(a) Dagmar Havlová Veškrnová dne 18. prosinec 2015

Doporučujeme
sendrazak ( 19. prosince 2015 14:22 )

19jirka74:: Už jsem ti to bulíku psal jednou,aby jsi si šel vypláchnout mozeček !!! Věř tomu,že nyní máme pana prezidenta,jak má být !!! A Rusům nepodlézá !!!!!!!!! Rusko je evropa a tak ví,kam patříme !!! Co chceš od toho americkýho šimpanze,který chce v evropě rozpoutat třetí a poslední světovou válku ???? Vzpamatuj se !!!!!!!!!!!!!!!

sendrazak ( 19. prosince 2015 14:06 )

jirka74: jdi se v y ch c a t !!! Tlačíse ti močka na ten tvůj zhnisaný mozeček !!! TRDLO !!!!

dzery ( 19. prosince 2015 11:28 )

dzery ( 19. prosince 2015 11:25 )

A že ty tady stále bleješ je dobrý?

poblion ( 19. prosince 2015 07:06 )

To ale najednou vylezlo debilů a nýmandů. Skutečných nul. A co na to Myrka Němcová a Pavlínka Filipovská? Taky si vyhrly kalhotky?

Zobrazit celou diskusi
720p 360p
Další videa