„Nohavicová“ vzpomínka na Havla: Ohrnují si je velvyslanci i příznivci v Kyjevě

Autor: kle - 
18. 12. 2015
16:21

Osmnáctého prosince, v den výročí úmrtí Václava Havla, si někteří lidé připomínají osobnost prvního polistopadového prezidenta ohrnutými nohavicemi. K akcím Kalhoty pro Václava Havla a Den Václava Havla se připojili i americký či kanadský velvyslanec.

Václav Havel zemřel před čtyřmi lety, 18. prosince 2011 ve věku 75 let. Zavzpomínali na něj mnozí a někteří z nich se připojili ke svérázné vzpomínce. Na tento den výrazně ohrnuli kalhoty jako upomínku na první Havlovo vykročení do prezidentského úřadu.

Lidé tímto neformálním gestem připomínají Havlovo vystoupení na vojenské přehlídce krátce po jeho zvolení do čela státu v revolučních dnech roku 1989. Havlovi sympatizanti vyrazí s krátkými kalhotami nejen v České republice, ale přidá se k nim třeba katedra bohemistiky na univerzitě v polské Vratislavi či ctitelé Havla v ukrajinském Kyjevě.

 

V České republice se k této tradici letos připojili například americký velvyslanec Andrew Schapiro a zaměstnanci ambasády či kanadský velvyslanec Otto Jelínek, který na památku Václava Havla v zahradě kanadského velvyslanectví v Praze zasadil javor. Jak jinak než v krátkých kalhotách.

Na svého manžela na Facebooku zavzpomínala také bývalá první dáma, Dagmar Havlová.


Děkuji vám všem, kteří dnes vzpomínáte na Václava.Ať už ve svých srdcích, myslích, nebo duších. Děkuji za Vaše...

Zveřejnil(a) Dagmar Havlová Veškrnová dne 18. prosinec 2015

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

dzery ( 19. prosince 2015 11:28 )

dzery ( 19. prosince 2015 11:25 )

A že ty tady stále bleješ je dobrý?

zelena.karkulka ( 18. prosince 2015 22:17 )

 Dnes už každý ví,proč ty nohavice tak měl,takže akce na nic

putinovaprdel ( 18. prosince 2015 22:13 )

 Zeman nesahá Havlovi po úroveň ani jeho kalhot

honza54. ( 18. prosince 2015 22:11 )

To určitě nestojí ani za klik, moulo. Já ti napíšu tolik "pravd" o Zemanovi nebo o tobě, že se z toho posereš

Zobrazit celou diskusi
Další videa