Sněm s jasným koncem? Babiš čeká zvolení Stropnického do čela pražského ANO

Andrej Babiš a Martin Stropnický
Autor: bru/ČTK - 
14. 11. 2015
10:30

V Praze začal krajský sněm hnutí ANO, předseda hnutí Andrej Babiš při příchodu novinářům řekl, že očekává vítězství ministra obrany a člena celostátního předsednictva hnutí Martina Stropnického, kterého podporuje. Má ANO v Praze integrovat. Sněm se chystá dnes zvolit kandidáta na nového krajského předsedu za Radmilu Kleslovou, která na funkci rezignovala. Stropnický získal v pátek i podporu krajského předsednictva. Pokud bude zvolen, bude chtít vyměnit i místopředsedy.

Pražské ANO se schází za situace, kdy se tento týden definitivně rozpadla koalice ČSSD, ANO a Trojkoalice na pražském magistrátu. Nejen tyto, ale i další politické subjekty přítomné v pražském zastupitelstvu nyní vyjednávají o nové koalici. Stropnický v pátek uvedl, že by stálo za pokus obnovit v Praze koalici s ČSSD a Trojkoalicí.

Očekávám, že bude zvolený (Martin Stropnický do čela pražského ANO), i včera (v pátek) předsednictvo (pražského ANO) podpořilo jeho kandidaturu. Pan Stropnický je zkušený dlouholetý politik a myslím si, že svou osobností bude naše hnutí v Praze integrovat,“ řekl dnes novinářům při příchodu Babiš.

Stropnický uvedl, že při pátečním jednání předsednictva měl silnou podporu. „Prožil jsem velmi intenzivních 14 dnů, kdy jsem poté, co pan předseda Babiš vyslovil ideu, že bych se o to měl ucházet, jednal se všemi oblastními předsedy na jednotlivých pražských obvodech. Měl jsem z toho dobrý pocit,“ uvedl ministr při příchodu na sněm.

Hnutí ANO je podle Babiše jednotné. K údajně rozpolcené pražské organizaci řekl, že bývalá místopředsedkyně a pražská předsedkyně, starostka Prahy 10 Radmila Kleslová, nemá v hnutí žádnou roli. Stropnický uvedl, že s případnými zákulisními vlivy si poradí.

Nového předsedu nevolí přímo účastníci sněmu, hlasují pouze o jeho navržení na kandidáta, ve funkci ho ještě musí schválit dvanáctičlenné celostátní předsednictvo hnutí.

Stropnický v případě svého zvolení navrhne volbu nových místopředsedů. Představu o jejich jménech už má. Místopředsedy volí přímo delegáti sněmu, jejich volba nepodléhá dalšímu schválení celostátním předsednictvem. Současní místopředsedové pražské organizace ANO, pražský radní Radek Lacko, odvolaný náměstek primátorky Michal Hašek a člen rozhodčí komise ANO Pavel Klaška, byli zvoleni společně s tehdy znovuzvolenou předsedkyní Kleslovou letos v lednu.

Bývalá předsedkyně pražského ANO Kleslová odstoupila po kritice kvůli vysokým odměnám, které pobírala jako členka představenstva Pražské teplárenské a dozorčí rady PRE. Z obou firem odešla. Koncem září odešla z pozice místopředsedkyně celostátního hnutí ANO, když se objevily informace o smlouvě na služby její advokátní kanceláře pro polostátní energetickou firmu ČEZ.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
hogofogo3 ( 14. listopadu 2015 12:04 )

To není žádná politická strana ale hnutí a projekt Babiš všude nastrká pitomce a zlodějíčky je to blb nemocnej z moci a peněz to je demokracie jal na Ukrajině.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa