Válka Kajínka s reportérem: Tímhle mě Klíma podrazil!

Autor: Tomáš Koníček,aba - 
1. 6. 2017
05:00

Jiří Kajínek (56) měl s reportérem Josefem Klímou (66) vždy dobré vztahy. Klíma se zasazoval o obnovu jeho procesu a o Kajínkově případu vyšly z pera Klímy a jeho kolegy Janka Kroupy dvě knihy. Tyto vztahy ale rapidně ochladly a Kajínek už nechce o Klímovi ani slyšet. Prý se ho jen snaží využívat. Blesku teď omilostněný vězeň ukázal šokující dopis, který od reportéra obdržel.

Jiří Kajínek už nechce o Klímovi ani slyšet. Za všechno prý můžou reportáže, které Klíma ve svém pořadu odvysílal. Deset dní poté, co prezident řekl, že uvažuje o udělení milosti Jiřímu Kajínkovi, dal reportér ve svém pořadu prostor pro vyjádření svědků svědčících v procesu proti němu. Vystupoval i hlavní svědek Vojtěch Pokoš, který jako jediný masakr v Plzni přežil.

To ale Kajínka velice rozlítilo. Podle něho to mohlo Miloše Zemana ovlivnit k tomu, aby mu milost nakonec nedal. Měsíc po odvysílání reportáží ale přišel do vězení Kajínkovi dopis, který mu poslal Josef Klíma.

Přepis dopisu od Josefa Klímy Kajínkovi z 18. května 2017:

Zdravím, Jiří.

Tak se to povedlo! Chápu, že teď máte ve větší oblibě moji kolegyni Báru Kozákovou, ani se Vám z chlapského hlediska nedivím. Nicméně spousta lidí mě dosud považuje za jakéhosi Vašeho guru a obrací se na mě s nápady, v nichž bychom společně figurovali. Jednak jde o nabídku exkluzivního natáčení pro Primu, jak si zvykáte na pobyt venku, tam bychom se samozřejmě podělili s Bárou a nabídli bychom Vám za to poměrně slušné peníze. No a pak se rýsuje možnost jakýchsi besed zatím v menších českých městech a menších sálech, aby Vás z toho rovnou nekleplo. Chtějí, abych Vás zpovídal já i diváci a k tomu by kapela zahrála vždycky nějakou písničku, když už bychom byli umluveni. Taky za docela slušné peníze. Předpokládám, že nebudu sám, kdo Vám tuhle nabídku udělá, ale u mě máte jistotu, že Vás neokradu. Přeju šťastný návrat na svobodu, doufám, že s Bárou u toho budeme.

 

S pozdravem Josef Klíma.

Pár dní před tím, než jsem byl propuštěn z vězení, mi Klíma poslal dopis a tam mi píše, že ho všichni berou jako mého guru a že se všichni těší na to, jak budeme spolupracovat, popisuje Kajínek.

To se ale Klíma přepočítal. Žádná další spolupráce už nejspíše nepřipadá v úvahu právě kvůli odvysílaným reportážím. Je to hnus. Myslí si, že jsem blázen? Myslí, že jsem dementní? nešetří Kajínek ostrými slovy.

O exkluzivní reportáži, o které v dopise píše, si tak nejspíš Klíma může nechat jen zdát. A nejen o ní. Rýsuje se možnost jakýchsi besed zatím v menších českých městech. Chtějí, abych vás zpovídal já i diváci a k tomu by kapela zahrála vždycky nějakou písničku, píše reportér v dopise.

Video Fotky, autogramy, rozhovory, diskuze. Jiří Kajínek se po setkání s novináři v Brně snaží ukončit půlhodinový kolotoč otázek a odpovědí. - Zdeněk Matyáš
480p 360p 240p

To ale Kajínka neláká a na žádné besedy s Klímou to nevypadá. Naopak, mezi reportérem a bývalým vězněm se rozhořela válka, v rámci které se Kajínek nebojí říct, že na něm chtěl Klíma vydělat. Dokonce reportérovi prásknul telefonem. Volal mi, jako že jsme kámoši. Já už s ním ale nechci spolupracovat. Nebudu se přetvařovat a říkat: Ahoj Pepíku. Už nemám chuť, řekl Blesku Kajínek.

Fotogalerie Kajínek: Dojemné setkání se sestrou 130 fotografií

Co na Kajínkovo obvinění vzkázal Klíma? To se dozvíte ve čtvrtečním tištěném Blesku!

Doporučujeme
dokola ( 2. června 2017 17:50 )

Ty jsi u toho byl? že to tvrdíš tak jistě?

dokola ( 2. června 2017 17:48 )

Všichni novináři jsou prodejní a tendenční. Dnes je IN kopat do Zemana, tak přeci nebude Klíma Zemana za milost pro Kájínka chválit. To by neobstál u kavárny. Prostě novináři vždy činí tak, jak se říká "kam vítr, tam plášť".

repelos ( 2. června 2017 09:14 )

Ty starej hňupe Klímo,ty myslíš že lidem nedojde, že tě kavárna zúkolovala,že jsi po 17 letech tak náhle otočil? potřebují pohanět amnestii prezidenta.sebemenší ho.vno překroutí,každá špinavost je jim dobrá. ale že ty se propůjčíš.no a ten dopis tě vykreslil dokonale. Škoda,všichni ti věřili,že jsi čestný člověk,ale bohužel,zemřeš jako podrazák a ubohá podplacená lidská špína.

666provas ( 2. června 2017 08:48 )

To je zvláštní.. Naprosto VŽDY když někoho prokleju,nenávidím, tak do roka ty lidi jsou v absolutních sraččkách a je jedno o koho jde. Dokonce se i změnil režim v roce 89..Pred 11.zarim New York se mi o tom zdálo ve snu.. Teď jsem proklel Blesk, Top 09 a Sobotku a Klimu....a diskutující zde..a mnoho dalších... Raduji se z toho

Rvservis ( 1. června 2017 22:27 )

 Klíma je tipickej rys zavistiveho a zhrzeneho Čecha .Jeho příběhy jsou ukázkou chamtivosti a ne lidských osudů ať jde do ku.rev!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud