Kajínek práskl Klímovi s telefonem! První kontakt propuštěného vězně s reportérem nedopadl dobře

Autor: Tomáš Koníček, vet - 
31. 5. 2017
17:40

Sedmnáct let upozorňoval reportér Josef Klíma (66) na podivné okolnosti kolem procesu s Jiřím Kajínkem (56). Ten byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu a pokus o třetí na doživotí. Zdálo se, že je na jeho straně. Jenže když Kajínek dostal milost a je z vězení venku, rozhořela se mezi oběma muži válka.

Kdekdo čekal, že až Kajínka pustí z kriminálu, přijde před bránu Klíma, oba si potřesou pravicí a promluví si. Klíma na něj ale nečekal a nesetkali se ani během dalšího týdne.

„Nemám na něj kontakt,“ tvrdil trochu podivně reportér. A tak ho od Blesku dostal a vytočil Kajínkovo číslo. Jenže pokus skončil fiaskem. „Řekl mi, že kdysi si mě vážil, ale teď už ne. Prý jsem na něj udělal podraz. Už se mnou nechce nadále komunikovat a ukončil hovor,“ řekl Blesku Klíma.

Podle Klímy se Kajínkovi nelíbilo, že v reportáži, odvysílané ještě před milostí, dostal prostor Vojtěch Pokoš (49). Jediný muž, který přežil střelbu v borských zatáčkách u Plzně. Tehdy na místě zemřel Pokošův bratr Julián (†25) a podnikatel Štefan Janda (†27).

Právě korunní svědek Pokoš ukázal na Kajínka jako na vraha a ten za to dostal doživotí. Minulý týden v úterý však dostal Kajínek od prezidenta Miloše Zemana milost. Blesk mluvil i s Kajínkem.

„Byl to podraz. Vždyť já v té době ještě seděl,“ řekl bývalý vězeň. Klíma pak po propuštění natočil další reportáž, kde se objevilo několik dalších svědků, kteří mluvili proti Kajínkovi. Byla odvysílána v neděli na Primě v pořadu Očima Josefa Klímy.

„I tohle mu vadilo. Řekl jsem mu, že jako novinář musím dát prostor všem svědkům. On na to, že jsem ho zklamal. Chtěl jsem mu dát prostor v dalším vysílání, ale on nemá zájem se setkat. Já už také nebudu více naléhat,“ řekl Klíma.

24 let od dvojnásobné vraždy

Čtyřiadvacet let včera uplynulo od nájemné dvojnásobné vraždy, která dostala Jiřího Kajínka (56) na 23 let za mříže. Týden před tímto výročím mu prezident Miloš Zeman udělil milost.

I když je Jiří Kajínek na svobodě, z pohledu zákona a části veřejnosti zůstává tím, kdo 30. května 1993 v borských serpentinách v Plzni zastřelil plzeňského podnikatele Štefana Jandu (†26), jeho ochránce Juliána Pokoše (†25) a pokusil se o vraždu druhého bodyguarda Vojtěcha Pokoše (49). Jiní zase věří tomu, že pachatelem není.

Žádný zločin, co do viny a trestu, dosud v Česku nevzbudil tolik pochybností a diskuzí. Proč? Problém je v tom, že nikdy nebylo spolehlivě vysvětleno pozadí této kauzy. Ve hře stále zůstávají dva stejně pádné motivy.

Video Krimi Zprávy Speciál – Půlhodina s Kajínkem - FTV Prima
360p 240p

Doporučujeme
pravda-pravda ( 1. června 2017 17:12 )

VYHLÁŠENÍ CENY TOP-VIP Mega KRIPLA ROKU za NEJZVRÁCENĚJŠÍ,nejuchylnejší,nejlživější reportáž a práci roku 2017 získává ZASLOUŽENĚ postkomunistický pravičácký debil, práskač,udavač a uchyl-hulibrk a parazit radobyreporter:Josef Klíma =Pepa hulibrk Tento ňouma se celý život živí udávánim,pomluvama, je to prvotřídní práskač a udavač! Pro korunu by udal i svou swini matku co ho vyvrhla! Krom toho je to slizká homokláda

zvonik54 ( 1. června 2017 09:33 )

Nehodnotím pana Klímu podle reportáže o Kajínkovi, poněvadž pana Klímu znám již pěknou řádku let z úplně jiných reportáží. Obraz jsem si o něm udělal na základě všeho ten, že je to nonplusultra podrazák a totálně servilní reportážník k takovým médiím, které nejvíce za jeho reportáže zaplatí, když je vytvoří, co nejvěrohodněji pro objednavatele, aby tomu lidé věřili, i když je to naprostá lež. Proto Klímovi nevěřím ani nos mezi očima. Má kvalifikaci na to, aby vodil lidí za nos. Tím to u mě jako posluchače s diváka prohrál na aspoň 25 let. To je můj trest jemu za lži!

nic-nez-pravda ( 1. června 2017 09:07 )

VYHLÁŠENÍ CENY TOP-VIP KRIPLA ROKU za NEJZVRÁCENĚJŠÍ,nejuchylnejší,nejlživější reportáž a práci roku 2017 získává ZASLOUŽENĚ postkomunistický pravičácký debil, práskač,udavač a uchyl-hulibrk a parazit radobyreporter:Josef Klíma =Pepa hulibrk Tento ňouma se celý život živí udávánim,pomluvama, je to prvotřídní práskač a udavač! Pro korunu by udal i svou swini matku co ho vyvrhla! Krom toho je to slizká homokláda

suov ( 1. června 2017 08:49 )

Klímo, Klímo, běž dělat někde do lomu, nebo dřevorubce,,,

retiree ( 1. června 2017 01:29 )

Můj příbuzný bydlel tehdy v Plzni a dobře znal tehdejší plzeňské poměry v policii, prokuratuře i na soudeh. Od začátku tvrdil, že Kájínek nestřílel. Pan Klíma je typický prestitut - nejdřív publikoval pro Kájínka, teď mh dál vydělávat jen publikováním proti.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud