Lukáš Nečesaný stanul opět před soudem a ani v pátek to nebylo naposledy. Čtení několika výpovědí Lukášových spolužáků a zejména pak nakonec čtená i osobní výpověď Lukášova spoluvězně Jiřího Fundy doslova otřásla sálem. Funda, který je odsouzený za brutální vraždu mladé Elišky, totiž tvrdil, že se mu Nečesaný k napadení kadeřnice v Hořicích přiznal. To ale sám Nečesaný tvrdě popírá.

„Nechápu, proč na mě útočil. Celou dobu byl na mé straně. Ze strany policie muselo dojít k nějakému nátlaku,“ řekl Lukáš exkluzivně Blesku hned po soudu. Už v soudní síni ale Fundův výslech zpochybnil tím, že sám Funda si ve své krátké výpovědi protiřečil.

„Takový člověk nemá z mého pohledu co ztratit. Jeho výpověď byla natolik zmatená a nejistá tím, co vlastně slyšel od Lukáše, že to bylo jak pěst na oko,“ prohlásil Lukášův otec.

Ale nebyl to jen Funda, kdo Lukášovi podle něj fandil. „Matka a babička pana Fundy jsou jedny z našich nejvěrnějších fanynek,“ prozradil Lukášův otec.

On sám v celém soudu už vidí jen jednu velkou frašku. Obžaloba sama pochopila, že výpověď kadeřnice už nemůže být brána vážně, a tak hledají jakýkoliv jiný možný důkaz. „Soudce i státní zástupkyně vědí, že selhali, a dělají co proto, aby zachovali své ego a svou profesní čest.“

„Tím směrem, jakým předseda soudu a paní státní zástupkyně vedou tento případ... ve spolupráci, se můžeme domnívat, že určitě padne nějaký rozsudek. Padne znova těch třináct let,“ prohlásil smutně Lukáš.

Jak to s Lukášem dopadne, se dozvíme již brzy – soud odročil jednání na 1. dubna, kdy plánuje vyslechnout závěrečné řeči a vydat rozsudek. Ať už to ale dopadne jakkoliv, je téměř stoprocentně jisté, že se alespoň jedna ze stran odvolá a kolečko soudních jednání začne nanovo.

Video
délka: 07:23
1080p 720p 480p 360p 240p

Rozhovor s Nečesaným Lucie Šulcová

Fotogalerie
17 fotografií