Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Syn seděl a kadeřnici přesto střežila policie. Je to fraška, říká otec Nečesaného

Autor: ljš - 
24. února 2016
15:08

Tvrdila, že v Lukáši Nečesaném poznává muže, který ji málem zabil, podle znalců je ale paměť kadeřnice Ludmily B. poškozená. Podle nich žena nelže, je ale možné, že tuto verzi přijala za »pravdivou« vlivem svého okolí. A právě na to upozorňuje i otec obviněného mladíka.

Vystoupení znalců, kteří měli za úkol vyšetřit paměť napadené kadeřnice, Lukášovu rodinu pochopitelně potěšilo. „Znalci setrvali na svých názorech, přestože byli vystaveni agresivnímu tlaku. Předpokládáme, že dojde velmi brzy k ukončení soudu,“ řekl o přestávce mezi výslechy svědků Luděk Nečesaný.

Ten se velmi pozastavuje nad tím, jak se policie o napadenou kadeřnici dlouhodobě zajímala. „Vrcholnou fraškou bylo čtení zápisu ze září 2014. Obdivuji policii, která najde kapacitu na to, aby dva roky chránila paní poškozenou i v době, kdy je náš syn ve vězení,“ diví se Nečesaný. Nechápe, proč policie ženu hlídala, když si byla dle svých závěrů jistá, že pachatel sedí za mřížemi.

Standardní podle něj není ani to, komu byl úkol chránit ji svěřen. „Co je opravdu velmi zásadní?  Že vyšetřovatel se osobně účastní na ochraně svědka. Ale to asi muselo přijít, protože minule se paní poškozená podřekla u soudu ve smyslu návštěvy dotyčného pana kriminalisty Jušty,“ uvedl. Ve zmíněném zápisu se pak srpnová schůzka s kriminalistou vysvětluje tím, že se poškozená po propuštění Nečesaného cítila více ohrožena.

Soud s Lukášem Nečesaným jsme sledovali ONLINE››

Obhajoba se obává, že mohla policie svědectví kadeřnice ovlivnit. Má údajně navíc další svědky, kteří vyvrací, že by napadená žena Lukáše neviděla v televizi nebo na fotografiích. „Přihlásili se nám na základě toho, že byli v kadeřnictví se stříhat a paní jim ukazovala různé věci. Nicméně v tom posudku znaleckém sama konstatuje, že jí zákazníci opakovaně nosili noviny, ve kterých byla fotka Lukáše. Takže ta hra o tom, že ho dva roky neviděla, mi připadá velmi hloupá,“ konstatoval Nečesaný.

Znalec Miroslav Kopeček soudu potvrdil, že k rekonstruování paměti vlivem informací od okolí u lidí s amnézií dochází. „O tom, z jakého zdroje k tomu mohlo dojít v tomto případě, lze však jen spekulovat,“ uvedl znalec.

Zatímco výpověď napadené kadeřnice byla ve středu u soudu zpochybněna, jiné klíčové svědectví je zřejmě potvrzeno. „My jsme provedli detektor lži u babičky, která opakovaně a konstantně říká, že Lukáš přišel v pět domů. Uvidíme, zdali pan soudce tento detektor lži vezme jako důkaz,“ řekl Nečesaný starší. Lukášova babička totiž potvrdila, že mladík přišel domů v pět hodin, podle časového snímku případu by tak nemohl vraždu stihnout. Jejímu svědectví sice nahrávala skutečnost, že se Lukáš pár minut nato připojil ke svému počítači, kvůli nešťastné formulce o tom, že se »překrývaly ručičky«, byla ale její slova zpochybněna.

Vše o případu Lukáše Nečesaného čtěte ZDE››

dzambulka007 ( 25. února 2016 05:20 )

dobý postřeh

ambree ( 24. února 2016 18:42 )

Přesně tak. Otec brání syna, co je na tom?! Pokud nemají přímé důkazy a nesedí jim ani DNA a nesedí-li tam vůbec nic, tak o čem je řeč?! Jen proto, že jsou někomu nesympatičtí?!

funebrak ( 24. února 2016 17:07 )

V tomhle státě je fraška už všechno.

lesnismes ( 24. února 2016 16:45 )

Nemohl vrazdu stihnout?Ta kadernice je teda mrtva??

.vog.ht ( 24. února 2016 16:32 )

Přesně, polepšil se, nebere drogy, nekrade, nelže, má miminko! Je to táta od rodiny. Kdyby byl vinen, tak je v kriminálu, protože v kriminálu není, je nevinen!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud