Volby by jasně vyhrálo Babišovo ANO. ČSSD má i se Zaorálkem poloviční podporu

Autor: mah - 
17. 7. 2017
13:20

Volby do Poslanecké sněmovny by v červenci s přehledem ovládlo hnutí ANO. Hnutí Andreje Babiše by volilo dvakrát více voličů než druhou ČSSD. Změny ve vedení sociální demokracie nové voliče zatím příliš nenalákaly, vyplývá to z šetření společnosti Phoenix research, které proběhlo na začátku prázdnin. Do poslaneckých lavic by čeští voliči poslali celkem šest stran a hnutí.

Hnutí Andreje Babiše by podle průzkumu získalo 25,3 procenta voličů, ČSSD by oslovila jen 12 procent respondentů, uvádí průzkum. Nový volební lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek tak stále nezvládl zastavit dlouhodobý propad své strany.

A rozdíl mezi současnými vládními partnery může být po říjnovém hlasování ještě výraznější. Hnutí ANO stejně jako minulý měsíc pokračuje v růstu a jeho předseda Andrej Babiš se tak může těšit z nejvyšší podpory od března.

Společně s ANO a ČSSD by své zástupce do Sněmovny vyslaly i čtyři další strany. Na třetí místo poskočila KSČM, která posílila na 10,5 procenta. Jen v malém závěsu by skončila koalice KDU-ČSL a STAN, která by oslovila takřka stejné množství lidí jako komunisté. A teoreticky by tak překonala desetiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny.

Zbylé lavice by obsadili zástupci dvou pravicových stran. ODS posílila na 8,6 procenta. TOP 09 mírně ztratila, pětiprocentní hranici by ale i tak překročila o 0,4 procenta a stala by se podle šetření nejmenší parlamentní stranou.

Během minulého měsíce posilovaly zejména malé a nové strany. Blízko k poslaneckým mandátům se posunuli Piráti, pro ty by se nově rozhodla skoro čtyři procenta voličů, skoro o procento víc než před měsícem. O pár hlasů by tak přeskočili hnutí SPD Tomia Okamury.

Tři procenta, důležitá pro proplacení nákladů na kampaň, by překročili i Realisté vedení Petrem Robejškem. Po Pirátech jsou druhou nejvíce posilující stranou. V šetření poskočili na 3,5 procenta.

Další strany do voleb zřejmě příliš nepromluví. Stranu zelených by volila jen zhruba dvě procenta voličů. Ještě více pozadu zůstávají Svobodní nebo současný parlamentní Úsvit. V Česku zároveň o procento ubylo nerozhodnutých voličů.

VIDEO: O volbách jsme mluvili s novým volebním lídrem ČSSD:

Video „Mám v sobě posedlost a chcu to zkusit,“ říká Zaorálek o své roli lídra ČSSD. - Blesk - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
720p 360p

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
jorka ( 18. července 2017 13:41 )

Výborně, kozomrdům exbolševikovi Milouši Prasečí hlavě a bolševickému synkovi soudruhu STBákovi Koblihu Burešovi rapidně klesají preference a o vládnutí po volbách si mohou nechat jen zdát. Oběma exsoudruhům z radostí nakopneme s rozběhem do zadku a pošleme je na smetiště dějin.

jorka ( 18. července 2017 09:19 )

Je to dobrý, bolševickému synkovi soudruhu STBákovi Koblihu Burešovi klesají preference, během 2 měsíců o 10%. Sám vládu nesestaví a do koalice s ním nikdo nechce jít. Bude holt v opozici a žádná strana ho nebude brát vážně a může si mečet jak bude chtít. Také exsoudruhovi Miloušovi Prasečí hlavě klesají preference, a podle posledního průzkumu už je za prof.Ing. Jiřím Drahošem DrSc. dr.h.c. skoro o 10%. Oběma bývalým bolševikům ještě do voleb preference klesnou a jejich voliči, bývalí komouši a STBáci, se podělají vzteky.

kalina107 ( 18. července 2017 06:42 )

tak kdy a kde , hrdino . A aby to bylo spravedlivé , tak si můžeš vzít sebou několik stejně debil ních , poďobaných puberťáků , zmetku.

drakulina ( 17. července 2017 21:53 )

kalina107: To jsem mu řekl také volovi, udělal bych z něho tři do školky...

drakulina ( 17. července 2017 21:45 )

JÁ ANO, JEN O TOBĚ TADY VŠICHNI POCHYBUJÍ...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa