Pražská ČSSD napadla podzimní kandidátku. Porušila se pravidla hlasování, tvrdí

Autor: ČTK, Mii - 
26. 6. 2017
15:05

Část pražské ČSSD napadla nedávné vnitrostranické hlasování o kandidátce do podzimních sněmovních voleb a předsednictva strany. Došlo podle ní k porušení pravidel při hlasování, uvedl v pondělí server iRozhlas.cz, který má stížnost k dispozici. Problematický má být zejména složitý systém hlasovacích lístků, kvůli kterému třetina hlasů propadla. 

„Postačilo neprovést (přeškrtnutí) a přehlédnout označení arabského čísla u jediného kandidáta z celkových 36 na kterékoli z obou stran lístku, aby byla důsledkem neplatnost takového hlasu,“ stojí podle serveru mimo jiné v dokumentu.

Pražská ČSSD rozhodovala o kandidátce do parlamentních voleb 10. června, jejím lídrem se stal stranický místopředseda a náměstek pražské primátorky Petr Dolínek. Členové ČSSD mu při volbě lídra dali v těsném hlasování přednost před ministrem zdravotnictví a předsedou pražské sociální demokracie Miloslavem Ludvíkem. Výsledek znamená, že Ludvík na kandidátce vůbec nebude figurovat.

VIDEO: Jedním z lídrů ČSSD pro nadcházející volby je ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Co říká o zdanění bohatých a živnostnících?

Video Zaorálek o zdanění bohatých, 40 tisících průměrného platu a kauze Štěch vs. živnostníci. - Blesk - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
720p 360p

Ludvík krátce po hlasování řekl, že za hlavní příčinu své porážky ve stranickém referendu považuje složitý hlasovací lístek. Podle něj údajně propadlo několik stovek hlasů v jeho prospěch.

Se současnou stížností prý ale nemá nic společného. „Vůbec, jde to mimo mě. Navíc se to mě ani netýká. Stížnost míří na počítání preferenčních hlasů, a ne na hlasování o lídrovi,“ řekl serveru Ludvík.

Podle iRozhlas.cz ale všichni stěžovatelé patří do tábora, který Ludvíka podporoval v referendu. Pod stížností je podepsán například šéf ČSSD v Praze 5 Jan Smetana, starosta Prahy 10 Vladimír Novák a pražský zastupitel Karel Březina.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
tosto ( 26. června 2017 17:05 )

Jj. Proč to dělat jednoduše , když to jde složitě Nestačilo by tam jenom jméno a třeba jedno číslo ? Koukám , že u nich jsou volby , nevolby - demise , nedemise jako jejich program.

Nezadat ( 26. června 2017 16:27 )

A tento ksindl volit když se nedokáži domluvit ani mezi sebou??? Mají dluh 1 miliardu a doufám,že po volbách soud zabaví jejich majetek a rozežene je do všech koutů světa.

ttom ( 26. června 2017 15:56 )

V ČSSD vědí, že jsou na dně, tak aspoň se ještě mezi sebou dohádají, kdo z nich tam bude. Je vidět, o co jim jde, jenom o ty koryta. Kdyby ne o koryta, tak půjdou do opozice, ale to se dobrovolně v ČSSD nestane. Za všechno ale může ten Sobotka, ten vytvořil v republice takovou atmosféru, že třetina voličů bude volit Hnutí ANO. A voliči jim to spočítají i ty minulé volby, kdy vyšachovaly ze hry ANO. A Babiš byl ještě tak tolerantní, že nechal Sobotku premiérem a Sobotka z toho zcvoknul. Stejně tak to přehnal i Fiala, když pronese názor, že Babiš nemůže být v žádné vládě. Fiala do toho nemá co tak blbě žvanit, voliči sami rozhodnou. Jak by se Fiala tvářil, kdyby to vyznělo naopak a někdo by řekl, že Fiala nesmí být v žádné vládě. Potom by se Fiala oháněl Ústavním soudem

alfin ( 26. června 2017 15:25 )

Dolínkovej dědek jezdil na Moravě kolotočem, mladej si k tomu chce přibrat v Praze snad i střelnici!

agfor ( 26. června 2017 15:17 )

Debilové. Hádají se o koryta, na které je nikdo rozumný nezvolí.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa