Chovanec na Ostravsku jen remizoval s Tejcem. Sobotka si veze 13. nominaci

Autor: ČTK, sou - 
9. února 2017
21:15

Moravskoslezská ČSSD ve čtvrtek navrhla na předsedu strany Bohuslava Sobotku. Premiér a současný šéf sociální demokracie tak má před březnovým sjezdem nominaci ze všech regionů kromě jihočeského. Hlasování o nominaci na prvního místopředsedu ale dopadlo nerozhodně, dosavadní statutární místopředseda Milan Chovanec stejně jako Sobotkův kritik Jeroným Tejc dostali shodně 65 hlasů.

Rozhodne stranický sjezd, který začíná za měsíc. O všech nominacích se hlasovalo veřejně. Novinářům to řekl krajský předseda ČSSD Miroslav Novák.

„Děkuji za jasnou podporu krajské konference ČSSD v Moravskoslezském kraji. Čeká nás velká bitva za udržení sociálního i demokratického státu,“ uvedl na Twitteru Sobotka, který dostal 91 ze 104 hlasů.

Členové moravskoslezské krajské konference, kterou skončila série nominačních zasedání, ve čtvrtek hlasovali také o nominacích na řadové místopředsedy sociální demokracie. Získali je ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, pro kterého hlasovali všichni přítomní delegáti, tedy 104 lidí.

Navržen byl také volební manažer strany Jan Birke, pražský politik Petr Dolínek, náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Sobotka čelí po krajských volbách kritice

Premiér získal nominaci ze všech regionů, kromě jihočeského. Tam koncem ledna neměl dostatek hlasů, Jihočeši hlasovali o nominaci v tajných volbách, jiné kraje aklamací, tedy veřejně.

Sobotka po loňských neúspěšných krajských volbách čelil uvnitř strany kritice, na kterou reagoval i změnami ve vládě. V souboji o místo předsedy zatím nemá protikandidáta.

Předsedkyní ostravské ČSSD je Vajdíková

Moravskoslezská ČSSD měla původně pořádat krajskou konferenci v polovině ledna, krajský výbor ji však odložil na únor. Důvodem byly hlavně spory v ostravské ČSSD a rozhodnutí ústřední kontrolní komise i vedení strany, které zrušilo listopadové odvolání předsedy ostravské ČSSD Lumíra Palyzy.

Ostravští sociální demokraté v noci na středu ale Palyzu znovu odvolali, navíc i některé další členy okresního výkonného výboru a okresní kontrolní komise. Novou předsedkyní ostravské ČSSD byla zvolena Jana Vajdíková.

Počet nominací po všech krajských konferencích ČSSD:

  počet nominací
Bohuslav Sobotka 13 na předsedu
Milan Chovanec 10 na statutárního místopředsedu, 1 na místopředsedu
Lubomír Zaorálek 9 na místopředsedu
Lenka Teska Arnoštová 9 na místopředsedkyni
Michaela Marksová 9 na místopředsedkyní
Jan Birke 8 na místopředsedu
Jan Hamáček 6 na místopředsedu
Petr Dolínek 7 na místopředsedu
Martin Starec 3 na místopředsedu
Jeroným Tejc 3 na statutárního místopředsedu, 1 na místopředsedu
Jaroslav Foldyna 1 na místopředsedu

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
lambrika ( 31. května 2017 11:19 )

uvidíme jak bude vypadat výslední tabulka po volbách ... to bude rozchechtaných tváří na jedné fotce

pinnus1 ( 10. února 2017 17:46 )

pinnus1 ( 10. února 2017 17:40 )

S 4.2% Určitě.

eda22 ( 10. února 2017 11:57 )

Doufám, že Sobotka vyhraje na sjezdu i volby. Sobotka je nejlepší premiér v historii ČR.

krupan10 ( 10. února 2017 07:04 )

tyhle nenažraný hovada už nevolit

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud