Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Oblačno, déšť 11°C

„Kecy, účelovka, kampaň proti mně.“ Zaorálek parodoval Babiše

Autor: Jaroslav Šimáček - 
26. června 2017
05:01

Andrej Babiš (ANO) se pořádně zostra pustil do Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Označil ho za „žvanila“ a „bezpáteřního člověka“. Svou kritiku však začal překvapivě. „Zaorálek je zakladatel Občanského fóra“. Téhle poznámce se diví lidi na sociálních sítích i samotný Zaorálek. Ve Studiu Blesk obsáhle reagoval na Babišův atak. A s úsměvem. Šéfa ANO začal dokonce parodovat.

„Pan Zaorálek je zakladatel Občanského fóra, 27 let v politice, neuvěřitelný žvanil, demagog, který sice ničemu nerozumí, ale všechno je schopný okomentovat a okecat. V rámci krize brutálně lhal. Je to bezpáteřní člověk, úplně stejně jako Sobotka.“ Ostrý direkt si Andrej Babiš připravil hned poté, co se ČSSD rozhodla změnit své vedení a jako volebního lídra určit právě Zaorálka.

Zaorálek: Občanské fórum? Jakou to má souvislost?

Babiš Zaorálka takto tvrdě sepsul na svém Facebooku. „Přiznám se, že mě to dost překvapilo. Ten slovník je strašně vyhrocený a pro mě trochu nepochopitelný,“ zareagoval na dotaz Blesk.cz Zaorálek s tím, že s Babišem během společného působení ve vládě řešili i financování všeho možného a mluvili spolu podstatně klidnějším způsobem.

„Nestalo se mi ještě nikdy, že by na mě někdo vytáhl, že jsem zakládal Občanské fórum v Ostravě. Člověk neví, co má říct na svou obhajobu. Možná bych řekl, že jsou to kecy, nebo že je to nějaká účelovka, jaký to má souvis a že je to nějaká permanentní kampaň proti mně. Nebo že přece jsem nebyl v tom sám, takových nás bylo víc, co jsme něco takového dělali,“ pustil se Zaorálek s úsměvem do parodie specifického slovníku šéfa ANO.

„Tak já nevím, jak se mám v tomhle hájit. A nevím, co v té době zakládal pan Andrej Babiš, abych věděl, co bylo tehdy to správné,“ dodal Zaorálek.

VIDEO: Zaorálek parodoval ve Studiu Blesk Babiše

Video  Zaorálek paroduje Babiše: Je to kampaň proti mně, jaký to má souvis?  - Blesk - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Při své obhajobě, že je v politice 27 let, Zaorálek uvedl, že na svém křesle netrvá. A vzpomínal na dobu, kdy učil šest let na univerzitě v Ostravě, odkud pochází.  

„Já si nepřipadám jako někdo, kdo by utíkal k politice jako jediné formě existence. Listopad 89 byl zvláštní doba a člověka to vcuclo, aniž by si to volil. Andrej Babiš má pravdu, že teď už v tom trčím dlouho… Mně to připadá, že politika je řemeslo, že je možné se ho naučit a že člověk potom, co umí, může nějakým způsobem udat. Že to není jenom mínus a že jsem opotřebovaný,“ říká Zaorálek.

VIDEO: Zaorálek o návratu Paroubka do ČSSD: Dělá čínskou medicínu, je mimo to, co se děje v Česku
Video  Paroubek se vrací? Myslel jsem, že dělá čínskou medicínu, rýpl si Zaorálek  - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

„Do této chvíle se mi ještě nestalo, že by mi lidé řekli: Skonči a táhni. Možná, že se to stane nyní,“ připouští i možnost volebního neúspěchu. „Já vždycky říkám, že když jednoho dne přijdu do Karviné do hospody a zjistím, že lidi už se mnou nechtějí mluvit, tak skončím jako politik,“ pokračuje ministr zahraničí.

Nevěří, že Andrej Babiš je natolik mimo „establishment“, jak miliardář a druhý nejbohatší Čech dělá. Podle Zaorálka Babiš s lidmi nehraje poctivou hru. Vynahradit se to pak snaží „koblihami“.

„On byl celá léta součástí establishmentu a to, co je dnes nyní, je také proto, že z něj cosi vytěžil,“ míní Zaorálek. Připomíná, že Babiš získal velký majetek, celé impérium. „Andrej Babiš se nepřerodil z podnikatele v obhájce veřejného zájmu. To je velmi těžký přerod. A velmi vzácný,“ dodal Zaorálek.

VIDEO: Internet i demonstranty na náměstích pobavil jiný Babišův imitátor
Video  „Koblihou vám zacpu hubu!“ Nejlepší Babišova parodie na prostestu v Brně  - Jiří Nováček
Video se připravuje ...

profisport.. ( 26. června 2017 17:46 )

Volil jsem ANO a budu ho volit zase.

dzery ( 26. června 2017 17:20 )

A taky prohlásil,že kasa je prázdná.To nikomu nevadí?

dzery ( 26. června 2017 17:18 )

Když hodně nemyslících ovčanů ho podporuje.

ivoadler ( 26. června 2017 14:43 )

Můžeš mi šetrně naznačit, partyzánko, proč je Babiš ekonomický břídil. Nějak ti chybí důkazy. Kdo umí, ten umí, to nepopřeš. Kdo neumí, blbě kecá a nebo píše na internetu. Chci vládu, která u nás nebude roztáčet dluhovou spirálu a při které se budu mít relativně dobře. A to Babiš dokázal.

anna1234 ( 26. června 2017 12:45 )

.. když není argument, vytáhne se závist, že?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa