„Stejně jako v loňském roce nabídneme celou řadu kurzů, které jsou pro obyvatele městské části bezplatné a k jejichž navštěvování stačí jen včasná registrace,“ láká radní pro sport Bohumil Zoufalík (nestr.).

Ve Sportcentru v Kodaňské ulici tak už tento měsíc začínají jak kurzy sebeobrany, tak cvičení pro seniory. Na ně pak od dubna navážou oblíbené lekce nordic walkingu v Malešickém parku.

Sebeobrana i nordic walking

Kurz sebeobrany pro ženy a seniory je rozdělen na dvě části, teoretickou a praktickou. V té první části jsou účastníci informováni o možném nebezpečí – o tom, jak mu předcházet, jak se chovat v případě napadení nebo v případě, že jsou svědky napadení. Praktická část kurzu obsahuje výběr z nejúčinnějších bojových či sebeobranných prvků, jako je box, thajský box, Krav Maga nebo karate.

Cvičení udržuje vitalitu a fyzickou kondici starších lidí na přiměřené úrovni, zpomaluje atrofii svalů a mírnou formou posiluje celé tělo. Lekce se konají pod dohledem zkušeného lektora, který názorně předvádí a napomáhá správnému provádění jednotlivých cviků. Do hodin jsou zařazeny i různé balanční pomůcky potřebné pro provádění rehabilitačních cviků.

Podívejte se, jak se křehká žena dokáže ubránit násilníkovi:

Video
délka: 01:20.36
360p 240p

Podívejte se, jak se dokáže bránit i křehká dívka. Krav maga

Oblíbené kurzy nordic walkingu mohou pak začít občané Prahy 10 opět pravidelně navštěvovat, a to každé pondělí od 24. dubna do 23. října v Malešickém parku. Nebudou chybět certifikovaní trenéři, kteří dohlédnou na správnou techniku chůze s hůlkami a také na správné nastavení a zacházení.

Na kurzy se přihlaste včas

„Městská část podporuje sportovní vyžití mnoha různými způsoby. Bezplatné kurzy vidíme jako cestu, jak ke sportu přivést ty, kteří by na ně hůř hledali peníze, ale také ty, kteří si třeba jen chtějí zkusit něco nového,“ uvedla předsedkyně sportovního výboru Prahy 10 Kateřina Peštová (ČSSD).

Kapacita kurzů je omezená, pokud máte tedy zájem, zapište se co nejdříve. Přihlásit se dá na telefonním čísle 267 093 589 nebo e-mailu andreat@Praha10.cz. Veškeré informace o termínech kurzů i podrobné informace o jejich konání naleznete na webových stránkách www.aktivnidesitka.cz.