Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Tipy na nejhezčí svatební fotky v Praze: Kde vyniknou šaty a kam musíte brzy ráno?

/
 • Nejehzčí svatební fotografie vznikají v okolí Hradu, u Lennonovy zdi nebo třeba u Apolináře.
  10. března 2017 ● 05:25

  Chystáte svatbu a chcete vzpomínkové fotografie s historickou Prahou? Máme pro vás šest tipů, kam se v bílé róbě vydat, aby byly pohádkové. Pokud budete chtít na známé destinace jako třeba Karlův most, musíte si přivstat.

 • 1.

  Orloj na Staroměstském náměstí

  I jedinečný orloj je oblíbenou destinací k svatebnímu focení.
  Autor: svatebnifotoprovas.cz

  Jezdí za ním davy lidí, v každou celou hodinu kolem něj rozhodně neprojdete – řeč je o jedinečném orloji na Staroměstském náměstí.


  „Orloj je klasickou památkou, kterou chce každý vidět. Fotky u něj si přejí především cizinci, kteří se pak v zahraničí mohou chlubit,“ vysvětlila svatební fotografka Daniela.

  Historické Staroměstské náměstí nabízí plno zajímavých koutů ke svatebním fotkám.
  Autor: svatebnifotoprovas.cz

  Smutnou zprávou je ale to, že orloj čeká od jara letošního roku rekonstrukce, a proto bude tato lokalita na nějaký ten měsíc z možných míst pro svatební focení bohužel vyloučena.

 • 2.

  Karlův most

  Kdo by nechtěl mít svatební fotografie na Karlově mostě?
  Autor: svatebnifotoprovas.cz

  Nejkrásnější most v Praze, který zná snad každý. Většina lidí si ho ale nevybaví jinak než s masou lidí, která tu denně proudí. Jak tedy vyfotit romantické fotografie, na kterých budete pouze vy?

   

  „Pokud mě někdo požádá o fotky na Karlově mostě, první, co mu řeknu, je to, že bude muset opravdu brzy vstát. S líčením a přípravou to pro novomanžele vychází třeba na třetí hodinu ráno. Většinou jim to nevadí, místo má v tu dobu atmosféru a nejsou tam žádní lidé,“ popsala fotografka.

  Kdo by nechtěl mít svatební fotografie na Karlově mostě?
  Autor: Daniela Lišková

  Hlavně zahraniční svatebčané jsou z mostu, a to i ve tři ráno, nadšení. „Pro snímky udělají opravdu všechno, a tak jim nevadí jednou vstát. Hodně fotografů využívá Karlův most v brzkých ranních hodinách. Když jsem tu poprvé fotila, sama jsem se divila, kolik jich tu čekalo na východ slunce,“ dodala.

 • 3.

  Okolí Pražského hradu

  Výhled od výchozí brány Pražského hradu vypadá opravdu krásně.
  Autor: svatebnifotoprovas.cz

  Na Pražském hradě vznikají také romantické fotky, a to především díky rozlehlému výhledu na celou Prahu. „Nejhezčí je pohled od výchozí brány Pražského hradu, přes den tam dokonce lidi lezou na hradby a fotí. Divím se, že nespadnou dolů,“ uvedla Daniela.

  Krásný výhled můžete zachytit na fotkách ze Zámeckých schodů.
  Autor: svatebnifotoprovas.cz

  Jiný výhled zase nabízejí zámecké schody, které vypadají na snímcích netradičně. Pro obě destinace v okolí Pražského hradu ale platí stejné pravidlo jako pro Karlův most – a to brzké vstávání. Přes den byste na fotkách nebyli sami, ale ještě s dalšími desítkami turistů.

 • 4.

  Zeď Johna Lennona

  Zeď Johna Lennona je i oblíbeným místem pro svatební fotografie cizinců.
  Autor: svatebnifotoprovas.cz

  Každý zahraniční pár, který jsem fotila v Praze, chtěl mít fotku u této zdi. Cizinci si místo velice oblíbili, neboť vzdává hold světově známému členovi skupiny Beatles a je symbolem lásky a míru. Já osobně jsem z focení u zdi také nadšená, protože mohu říci, že je velmi fotogenická. Plusem je i to, že na jejím barevném pozadí navíc krásně vyniknou bílé šaty nevěsty,“ vysvětlila Daniela, která se specializuje na fotografování svateb, a to především cizinců.

   

  Pokud zrovna neholdujete klasickým pražským památkám, jako je Karlův most či Pražský hrad, vydejte se k barevné Lennonově zdi na Malé Straně.

 • 5.

  Katedrála sv. Víta

  Gotická katedrála svatého Víta skýtá úžasnou romantiku.
  Autor: svatebnifotoprovas.cz

  Velkolepou gotickou katedrálu zná také každý, a to i se skupinkami turistů, kterým zrovna průvodce vykládá historii dané stavby. Svatební fotografie u celosvětově známé stavby také vyniknou a cizinci si je rádi vystaví do rámečku.


  „U katedrály chce fotit taky každý, ale chodí tam opravdu velké davy, a to i ráno. Dá se však najít skulinka mezi zájezdy zahraničních obdivovatelů, kteří právě míří na prohlídku,“ sdělila Blesk.cz pražská fotografka.

   

  Obecně musí být fotograf rychlý a pohotový, aby na fotkách nebyli i další lidé. „Ráno jsou často problém popeláři v oranžových vestách a uklízeči s vysavačem,“ dodala Daniela.

 • 6.

  Porodnice U Apolináře

  Nemocnice u Apolináře, krásná cihlová stavba, která připomíná anglickou architekturu.
  Autor: svatebnifotoprovas.cz

  „Na Apolináři se mi líbí hlavně zajímavá architektura, která připomíná dům z pohádky. Výhodou také je, že místo není moc známé, a tak je při focení většinou klid,“ vysvětlila Daniela. Svatební fotografie u Apolináře tak volí hlavně pro Čechy, jelikož cizinci ocení spíš ty klasické památky.

   

  „Když jsem fotila pár u Apolináře, vypadali jsme jako podivná skupinka. Já s fotoaparátem a žebříkem, který jsem nesla v podpaží, protože si ženich nechtěl ušpinit oblek při šplhání na zídku. Trochu jsem měla obavy z ostrahy, aby nás nevyhodila, když museli novomanželé vylézt nahoru. Po třech záběrech přišla paní z ostrahy, která chtěla, aby slezli. Vtipné bylo, že ne kvůli poničení majetku, ale kvůli bezpečnosti,“ řekla s úsměvem fotografka.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy