Pane Bubnáre, jak se vám povedlo přesvědčit české legendy, aby přišly na váš křest?

„Moje produkce je pozvala. Tyto osobnosti jsou mými vzory jak profesně, tak lidsky. Vždy jsem toužil se s nimi setkat. Produkce jim řekla vše o mojí minulosti, vyjmenovala mé zahraniční úspěchy, vize a sny, za kterými si jdu a kvůli kterým na sobě dlouhodobě pracuji. Jsem šťastný, že přijaly pozvání.“

Proč jste pozval zrovna Lucii Bílou, Karla Gotta, Simonu Krainovou a další? Nestačila by jedna hvězda?

„S Lucií Bílou jsem se před lety potkal na pěvecké soutěži, kde řekla, že jsem pěvecký talent a že určitě někdy spolu nahrajeme společný song. Proto, když se připravoval můj křest videoklipu a písně SARA, jsme Lucku oslovili, připomněli se, a ona naše pozvání přijala.“

VIDEO: Lucie Bílá o svém příteli Radkovi Filipim. Co mají společného?

Video
Video se připravuje ...

Lucie Bílá mluví o svém příteli: Co mají společného? Ladislav Novák/BPŽ

S Karlem Gottem jste se taky znal?

„S Karlem Gottem jsem jednal dříve pouze po telefonu ohledně muzikálu Svět na dlani, ale účast Mistra bohužel nevyšla ze zdravotních důvodů. Ohledně křtu jsme s panem Gottem komunikovali, ale bohužel nám bylo sděleno, že zřejmě nebude moci přijet. O to větším a neskutečně milým překvapením pro mě bylo, když se na křtu nakonec objevil. Je to můj největší vzor, byl to pro mě obrovský zážitek a utajené překvapení.“

Myslíte, že Karla Gotta oslovilo to, že jste soutěžil s jeho písní Lady Carneval v ruské soutěži Pirogovsky Rassvet?

„Karel Gott prohlásil, že ho oslovil nejen můj hlas, ale i to, že můj výběr písní v soutěži byl z jeho repertoáru, a také ho zaujal můj projekt SARA, který dostal ke zhlédnutí dopředu. Proto chtěl sám na vlastní oči vidět, kdo jsem.“

Jak dlouho se křest připravoval?

„Jelikož mám kolem sebe perfektní tým plný profesionálů, tak se křest zvládl zorganizovat za velmi krátkou dobu. Šlo o necelý měsíc.“

Akci moderoval Leoš Mareš, zpívala na ní Lucie Bílá. Vystupovaly hvězdy za svůj obvyklý honorář?

„Tato otázka je na mou produkci a jejich domluvy. Já jsem zpěvák a pouze se snažím svým zpěvem dělat lidem radost.“

Máte nějakého mecenáše, který celý večer financoval?

„Měl jsem to štěstí, že na jedné dřívější akci, kde jsem zpíval, jsem byl osloven člověkem, kterého jsem zaujal a který mi nabídl pomoc. Hned mi řekl, že to nedělá pro svoji reklamu, jelikož to již nepotřebuje, a že on sám delší dobu pomáhá potřebným lidem, například podporuje nadané děti, pomáhá nemocným lidem a mnoho dalšího. Jsem velice šťastný za to, že jsem měl čest tohoto člověka potkat a že jsem ho oslovil svým zpěvem. Neskutečně mi pomohl a pomáhá.“

Váš příběh je velice silný. Svoje rodiče jste nepoznal. Vyrůstal jste v dětském domově. Tam jste podle vlastních slov zažíval peklo. Můžete trochu přiblížit, co se tam dělo?

„Na první tři roky opravdu nerad vzpomínám, jelikož se tam děly nehezké věci. I dnes mám chvíle, kdy se mi tyto ošklivé okamžiky vrací a vše se začne v mé mysli znovu odehrávat. Myslím, že toto si ponesu v sobě celý život, a tak se na mě nemůže nikdo hněvat, že nebudu tuto záležitost detailněji rozebírat.“

Jak se to projevilo na vaší psychice?

„Byl jsem zakřiknutý, nedokázal jsem se projevit a nedokázal jsem komunikovat. Měl jsem neustálou obavu z čehokoliv. I má nervová soustava byla narušená – a to až do té míry, že při nervovém vypětí jsem se začal kývat a nedokázal se uklidnit. V pátém roce jsem měl štěstí, že jsem přestoupil do dětského domova Sloníčata a tam jsem potkal paní ředitelku Evičku Džodlovou, která si okamžitě všimla mého stavu, začala se mi individuálně věnovat a v podstatě mě naučila komunikovat s ostatními lidmi. Okamžitě se vcítila do toho, co se se mnou dělo, a pomalu a jistě ve mně probudila odvahu a schopnost se realizovat. Zjistila také, jaký mám hlas. Díky tomu jsem dnes tam, kde jsem.“

Kdy jste získal pocit, že byste se mohl zpěvem živit?

„Vzali mě na konzervatoř a po jejím ukončení a dokončení pedagogického minima jsem získal angažmá ve státním divadle v Košicích. Tam jsem začal mít pocit, že se zpěvem uživím. Velkým učitelem tam byl pro mě sám Peter Dvorský.“

Co jste se od něj naučil?

„Bezpochyby techniku. On rozpoznal, že můj hlas je spíš stavěný pro neoklasiku než pro operu, a proto chtěl, abych se tomu více věnoval.“

Vzpomínáte si na den, když jste opustil brány výchovného ústavu a věděl, že teď se musíte postarat sám o sebe?

„Ne každý má to štěstí, kdo opouští dětský domov, aby šel do takové jistoty, jako jsem šel já, a to musím opět podotknout, že hlavně díky mé ředitelce, Evičce Džodlové. Měl jsem zajištěné bydlení na internátě a měl jsem zajištěnou práci v divadle v Košicích, kde jsem byl členem sboru.“

Co jste si z dětského domova odnesl do začátku?

„No, myslím, že snad skoro vše, co se týká běžného života. Naučil jsem se vařit, prý docela dobře. Naučil jsem se dělat domácí práce, jak zacházet s penězi, jak se starat o děti od koupání, přebalování, krmení... Prostě celková příprava pro reálný život.“

Nyní koncertujete v Londýně, Rusku, Izraeli, Helsinkách. Česko vás začalo lákat až nyní?

„Bylo to obráceně. Nejdříve jsem začal s vystupováním v Praze, kde jsem zároveň poznal Alexe Vernika, dnes mého producenta, a až on mi začal zprostředkovávat tato vystoupení i v jiných zemích, za což mu jsem velice vděčný. A tak jen pevně doufám, že brzy si mě začnou zvát i tady u nás v Čechách na akce, kde budu moci zpívat pro české posluchače a rozdávat radost.“

Radost rozdáváte podporou dětí z dětských domovů v Česku, Německu a Rusku projektem Svět na dlani. Co byste poradil dětem z dětských domovů?

„Můj první velký projekt, který se uskutečnil před rokem ve vinohradském divadle, se jmenoval Hudba pro Afriku pro oblast Kena Muhoroni. V projektu účinkovali například Dalibor Janda, Ilona Csáková, Martin Maxa, Daniel Nekonečný a další. Druhým velikým projektem byl muzikál Svět na dlani – děti pomáhají dětem, který byl zaměřený na to, aby se mohly děti z dětských domovů projevit na pódiu, a mohly si tak i přivydělat na další vzdělání. Tento projekt se uskutečnil v Divadle Hybernie, kde se v jeden den odehrála dvě představení.“

Jaké jsou vaše největší pěvecké úspěchy?

„Mé úspěchy začaly již na Slovensku při studiích na konzervatoři, kdy jsem zpíval pro slovenského prezidenta Rudolfa Schustera, dále jsem byl pozván na ruskou ambasádu, kde se akce zúčastnil i český prezident Miloš Zeman. Před dvěma měsíci jsem měl možnost zazpívat v Tel Avivu v Izraeli pro jejich prezidenta a před dvěma lety jsem byl pozván do Národního domu v Praze, kde proběhla velkolepá akce na počest bývalého ázerbájdžánského prezidenta Heydara Aliyeva, zde jsem měl tu čest za doprovodu symfonického orchestru zazpívat píseň s jejich národním umělcem a tuto píseň jsem se naučil v jejich rodném jazyce.“

Uspěl jste i v mezinárodních soutěžích, je to tak?

„Mým zatím posledním obrovským úspěchem byla výhra v Moskvě v soutěži Pirogovsky Rassvet, které se zúčastnilo 12 států a jako první místo jsem za Českou republiku vyhrál já a to s písní, kterou nazpíval Karel Gott, Lady Carneval, a ruskou písní Kak moladý my byli. Dále jsem byl pozván do Moskvy na tu samou soutěž, kde mám zasedat v porotě. Mým velikým plánem je vydat album, též bych si přál podpořit projekt Svět na dlani – děti pomáhají dětem, měl by to být koncert, který by měl více pomoci dětem v Čechách i na Slovensku. Dále mě čeká příprava na světovou soutěž Voice a dalším mým snem je prezentovat naši českou republiku na soutěži Eurovision.“

Bubnár přišel o vlasy v 19 letech. Nechal si aplikovat vlasové náhrady, ale nyní dal přednost opět holé hlavě.

VIDEO: Píseň Lady Carneval si vzali na paškál také v polské verzi show Tvoje tvář má známý hlas.

Video
Video se připravuje ...

Bardzo dobre, Karel! Takhle vidí Gotta v polské Tváři! Je to masakr! Youtube.cz

Fotogalerie
41 fotografií