Volby ONLINE: Babiš přišel o Prahu, zkrátka může přijít i ODS. ČSSD balí kufry

Autor: Blesk Zprávy, ČTK - 
7. října 2018
05:01

První ODS a dosud vládnoucí ANO až na pátém místě, takové jsou výsledky komunálních voleb v Praze. Obě uskupení ale můžou zůstat v opozici, o koalici jednají druhý se třetím a čtvrtým - Piráti, Jan Čižinský (Praha sobě) a Jiří Pospíšil (TOP 09). ČSSD a komunisté se na magistrát nedostali. V dalších velkých městech ANO uspělo. Senátní volby byly „popravou“ pro komunisty, v horní komoře výrazně ztratí i ČSSD. To Jiří Čunek (KDU-ČSL) obhájil mandát už v prvním kole, získal ho i Jiří Drahoš. Výsledky komunálních a senátních voleb jsme sledovali na Blesk Zprávách online. K výsledkům voleb se v neděli 11.00 vyjádří i prezident Miloš Zeman, sledujte Blesk.cz

Array

Volby 2018: kampaň, hlasování a výsledky
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
16:37
6. 10. 2018

Po sečtení hlasů v polovině volebních okrsků vede v senátním obvodu Třebíč kandidát Hana Žáková (STAN). Druhý je Miroslav Michálek (ANO).

16:36
6. 10. 2018

Vítěz sněmovních voleb, hnutí ANO, mělo po sečtení čtvrtiny okrsků 21 zastupitelů. Očekává se, že bude bodovat podobně jako některé další sněmovní strany až ve větších městech. TOP 09 držela stále sedm zastupitelských míst, SPD Tomia Okamury dvě a Piráti zatím žádné.

16:36
6. 10. 2018

Lídr pražské kandidátky ODS a kandidát na primátora hlavního města Bohuslav Svoboda pro Blesk Zprávy: 

„Pokud ODS v Praze vyhraje, jsem lídr a budu primátorem.“

Reagoval tak na spekulace, že by se měla primátorkou stát dvojka pražské kandidátky a 1. místopředsedkyně strany Alexandra Udženija. 

„Volby jsou realizace něčeho, co byla naše čtyřletá práce. Jako když se sportovec připravuje na soutěž a ta už vrcholí. Jsou to pocity napětí a ukončené jedné etapy,“ komentoval politický matador své dnešní naladění.

„Magistrát nic nedělal, zastavil celou Prahu. Jsem lídr ODS v těchto volbách a vím bezpečně, že žádná jednání neprobíhala,“ dodal k možné spolupráci s ANO. Tvrzení konkurence označil za lež, která měla ODS v Praze poškodit. „ANO má v Praze velmi, velmi spornou kvalitu a je to povídání o tom, že budeme hledat mocenské posty. To není pravda,“ řekl exprimátor.

Video Bohuslav Svoboda o volbách v Praze: „Pokud ODS v Praze vyhraje, jsem lídr a budu primátorem.“ - Blesk TV
Video se připravuje ...
16:36
6. 10. 2018

Lidovci tam, kde kandidovali samostatně, měli po sečtení čtvrtiny okrsků 589 zastupitelů, STAN 402. Sociální demokraté zatím obsadili 232 křesel a občanští demokraté 108. Komunisté, kteří po sečtení desetiny okrsků figurovali na třetím místě, získali průběžně 106 zastupitelských mandátů.

16:36
6. 10. 2018

Volební výsledky sleduje v Lidovém domě také syn minsitryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a státního tajemníka pro evrospké záležitosti Aleše Chmelaře. Do sídla ČSSD dorazila rodinka po 16. hodině, až když se malý Gustav prospal. Maláčová mu vzala s sebou také plyšového medvídka. 

Politické manželství drží i při volbách. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a státní tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař přivedli do sídla ČSSD i svého syna Gustava. Maláčová vzala synkovi ke sledování volebních výsledků také medvídka
16:35
6. 10. 2018

Ve štábu Praha sobě panují čilé diskuze a zatím tu vládne pozitivní nálada. Kandidáti a členové se chodí před halu ohřát na slunce. Jan Čižinský se ani na moment nezastaví a rozdává rozhovory. Mezi novináři jsou i dokumentaristé z Českého žurnálu, kteří sbírají materiál na nový film. Měl by být o jednáních na magistrátu a sestavování koalice. Prozradil to jeden z členů filmařské party.

16:33
6. 10. 2018

Místo předseda KSČM Petr Šimůnek Blesku rovněž řekl, že největší překážkou jejich neúspěchu je generační změna a nová politická uskupení. „Vidíme generační obměnu v této zemi, tradiční politické strany od roku 2008 výrazně ztrácí a nahrazují je různá hnutí a uskupení, jako je hnutí ANO. Svého času tu byly Věci veřejné, které ale nebyly tak silné jako ANO. V komunálních volbách pak posilují nezávislí kandidáti.“

Komunální volby 2018: Volební štáb KSČM je poloprázdný, na místě je místopředseda Šimůnek, předseda Filip dorazí až navečer.
16:32
6. 10. 2018
!

Premiér Andrej Babiš se svým hnutím ANO může přijít letos o prvenství v Praze i Brně, kde před čtyřmi lety vyhrál. V metropoli čelí letos silné konkurenci Pirátů, ODS a hnutí Praha sobě kolem Jana Čižinského. V Brně by první mohla skončit ODS, jak naznačuje průzkum Katedry politologie FSS Masarykovy univerzity. Ten vznikl po uzavření volebních místností a přisuzuje ODS 22 procent a 20 procent pro ANO.

16:31
6. 10. 2018

Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si do volebního štábu vzala jako talisman svůj snubní prsten. Věří, že strana minimálně obhájí své pozice z minulých voleb. 

Video Adamová Pekarová: Jako talisman mám snubní prsteny - David Budai
Video se připravuje ...
16:29
6. 10. 2018

Do volebního štábu ČSSD dorazil i Milan Rokytka, jak informuje redaktor Blesk Zpráv. Ten se nechtěně proslavil během prezidentské volby, když se ve štábu Miloše Zemana opil tak silně, že mu museli zavolat sanitku. Později tvrdil, že mu někdo dal do pití jed.

16:29
6. 10. 2018

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) má v senátních volbách na Teplicku nakročeno k zisku mandátu už v prvním kole. Naopak exhejtman David Rath (za Suverenitu) na Litoměřicku se zřejmě neprobojuje ani do kola druhého. V komunálních volbách na počet zastupitelů jasně vedou nezávislí kandidáti.

16:29
6. 10. 2018

Roli favoritů ze senátních kandidátů potvrzovali Jaroslav Kubera (ODS) na Teplicku a Jiří Čunek (KDU-ČSL) na Vsetínsku. Pro Kuberu zatím hlasovala více než polovina voličů, pro Čunka dvě pětiny hlasujících.

Nejméně třetinu hlasů zatím dostali Přemysl Rabas (za Senátor 21) na Chomutovsku, Ladislav Faktor (nezávislý) na Českobudějovicku, Jaroslav Zeman (ODS) na Jablonecku, Herbert Pavera (TOP 09) na Opavsku a Patrik Kunčar (KDU-ČSL) na Zlínsku.

Jiří Čunek svůj mandát senátora obhajuje Jaroslav Kubera (ODS) před senátními volbami 2018: Kampaň mi platí ODS.
16:25
6. 10. 2018

Úsměvný moment ze štábu ANO: Poslanec Patrik Nacher, vzrůstem patřící mezi výrazně menší politiky, vyfasoval stupínek před rozhovorem pro Českou televizi. Promluvil i o tom, že byl sesazen z pozice jedničky kandidátky: „Já už se k tomu nebudu vracet. Já si myslím, že jsem jasně ukázal v účasti v kampani, že ve mně žádný splín není. Na začátku mě to možná zaskočilo, ale pak jsme normálně fungovali jako tým.“ Ke čtyřleté vládě ANO nad Prahou řekl: „Já si myslím, že každý má mít šanci i na druhý pokus. Pavel Bém tady vládl osm let. Také můžeme říct, že jedny čtyři roky se mu povedly a druhé čtyři roky se mu povedly méně.“

Poslanec Patrik Nacher ve štábu ANO: Při rozhovoru pro ČT vyfasoval stupínek Poslanec Patrik Nacher ve štábu ANO: Při rozhovoru pro ČT vyfasoval stupínek
16:19
6. 10. 2018

Po sečtení čtvrtiny okrsků vedla v obecních volbách ze stran kandidujících samostatně KDU-ČSL před STAN. Klesl zisk KSČM, předstihly ji ČSSD i ODS.

16:16
6. 10. 2018

Ve štábu KSČM panuje klid. Místopředseda strany Petr Šimůnek Blesku vysvětlil, jak to vypadá s jejich financemi: „Myslím si, že komunistická strana není stranou, která by byla zlikvidována kvůli penězům, protože naši lidé jsou skromní. Komunistická strana přežila i německou okupaci, myslím si, že finance nejsou rozhodující pro naši činnost.“ Dodal, že jeho případná rezignace bude záviset na výsledku voleb. „Nějaké odvolávání vedení strany není úplně na místě vzhledem k proběhlému sjezdu, kde jsme dostali důvěru.“

Komunální volby 2018: Ve volebním štábu KSČM je klid. Komunální volby 2018: Volební štáb KSČM, na snímku místopředseda strany Petr Šimůnek.
16:16
6. 10. 2018
!

Po sečtení pětiny okrsků v senátních volbách vedla ODS v osmi obvodech, ČSSD a KDU-ČSL ve třech, ANO a STAN ve dvou. Výsledky z Prahy chyběly.

16:14
6. 10. 2018

S velkými očekáváními přišel do štábu v paláci Charitas i exministr zemědělství Marian Jurečka.

„Já mám zatím optimistickou náladu. Velká očekávání jsou v Praze i Brně a samozřejmě i v těch okresních městech. Myslím si, že zásada platí nespolupracovat s komunisty, i když i za těch 28 let se stalo, že třeba na té malé obci nebyla jiná varianta, je to o lidech. Principiálně platí s komunisty a pokud možno s SPD nespolupracovat.“

Volby 2018, KDU-ČSL: Exministr zemědělství Marian Jurečka v rozhovoru
16:11
6. 10. 2018

Na dnešek jsem spal jako malé dítě, kampaň byla opravdu náročná,“ řekl Blesk Zprávám kandidát na primátora za ČSSD Jakub Landovský, který přišel do volebního štábu v Lidovém domě. Za úspěch v Praze by považoval, pokud ČSSD překoná pět procent hlasů. Pokud budou sociální demokraté vyjednávat v hlavním městě o příští koalici, Landovský předpokládá, že bude členem vyjednávacího týmu. Kdo by byl další v tuto chvíli prý netuší. 

„Na dnešek jsem spal jako malé dítě, kampaň byla opravdu náročná,“ řekl Blesk Zprávám kandidát Jakub Landovský
16:10
6. 10. 2018

Štáb TOP 09 se začíná zaplňovat, dorazili už i první politici, například místopředsedkyně strany Markéta Adamová Pekarová nebo poslanec Dominik Feri. Lidé tady ve skupinkách diskutují, pojídají občerstvení nebo popíjejí pivo. V hlavním sále je dost hlučno.

Volby 2018, TOP 09: Atmosféra i počet lidí ve štábu TOP 09 houstnou Volby 2018, TOP 09: Atmosféra i počet lidí ve štábu TOP 09 houstnou Volby 2018, TOP 09: Atmosféra i počet lidí ve štábu TOP 09 houstnou
16:06
6. 10. 2018

Místopředseda KSČM Petr Šimůnek v krátkém rozhovoru s Bleskem promluvil o nadějích na úspěch: „Co jsem zatím mluvil s lidmi z vedení strany, jejich očekávání z výsledků nejsou nijak vysoká...Zažili jsme poslední dvoje volby, do krajů a Poslanecké sněmovny, a v současné době máme velké přání obhájit pozice, které máme.“ Šimůnek dodal, že by KSČM chtěla své členy udržet na pražské radnici a zároveň udržet kontakt s druhou komorou parlamentu. Naděje vkládají hlavně do kandidátů v Karviné a v Břeclavi. „A naším cílem je udržet stávajícího senátora a za vítězství bychom považovali ještě někoho dalšího k němu,“ prohlásil místopředseda.

Komunální volby 2018: Volební Štáb KSČM. Na snímku místopředseda strany Petr Šimůnek (53).
16:02
6. 10. 2018

Pilný nesdílí s Andrejem Babišem názor, že je Senát zbytečný a měl by se zrušit. Vnímá jej jako ústavní pojistku. „Já ten názor určitě nesdílím (...) Rozhodně není zbytečné, že existuje a vytváří nějakou rovnováhu v tom, jak se ta politika mění. Myslím si, že je potřeba,“ řekl o Senátu.

Praha dle něj potřebuje stabilní koalici, která se nebude rozpadat každé tři měsíce. Praha by dle něj měla být vlídné město pro život i podnikání. Na dotaz Blesk Zpráv, co se v Praze za vlády ANO nepovedlo, dodal: „Něco se povedlo ,rozhodně toho nebylo dost. Bylo to především díky té křehké koalici. Problémy, které paní primátorka Krnáčová zdědila do jisté míry, tak se s nimi nic zásadního nestalo - jak v bytové výstavbě, tak dopravě, což jsou asi nejpalčivější věci, které Pražany trápí.“   

Exministr Ivan Pilný ve štábu ANO v Kotvě během komunálních a senátních voleb 2018 Poslanec Patrik Nacher ve štábu ANO
16:02
6. 10. 2018
!

Bývalý středočeský hejtman David Rath (za Českou suverenitu) zřejmě senátorskou imunitu nezíská, neboť nový litoměřický senátor patrně vzejde z duelu kandidátů ODS a ANO.

Exhejtman a někdejší ministr David Rath (za Suverenitu) kandiduje na Litoměřicku David Rath v doprovodu předsedkyně strany Česká suverenita Jany Volfové
16:01
6. 10. 2018

Roli favorita ze senátních kandidátů potvrzoval místopředseda horní komory a dosavadní teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS), pro něhož zatím hlasovala více než polovina voličů.

Jaroslav Kubera (ODS) před senátními volbami 2018: Kampaň mi platí ODS.
15:59
6. 10. 2018

V senátních volbách po sečtení desetiny okrsků vedli kandidáti ODS v šesti obvodech. Zástupci ANO, ČSSD, KDU-ČSL a STAN byli na prvních příčkách shodně ve třech obvodech. Z Prahy a Ostravy a Karvinska výsledky k dispozici zatím nebyly. Účast zatím dosahovala 47 procent.

15:57
6. 10. 2018

Jak vidí volby předseda ČSSD Hamáček? Podívejte se na video:

Video Jan Hamáček: Oranžovou tsunami asi čekat nemůžeme - Jakub Veinlich, BLESK
Video se připravuje ...
15:54
6. 10. 2018

Po sečtení desetiny okrsků vedla v obecních volbách ze stran kandidujících samostatně KDU-ČSL před STAN a KSČM. Za nimi následovaly ČSSD a ODS. Lidé ale jako obyčejně odevzdávali nejvíce hlasů nejrůznějším místním sdružením nezávislých kandidátů.

Zatím bylo zvoleno přes 8000 zastupitelů do více než 1150 zastupitelstev z celkového počtu 6237. Volební účast činila na 52,55 procenta.

15:54
6. 10. 2018

V senátních volbách po sečtení desetiny okrsků vedli kandidáti ODS v šesti obvodech. Zástupci ANO, ČSSD, KDU-ČSL a STAN shodně ve třech obvodech.

15:52
6. 10. 2018

Do štábu ANO dorazil i exministr financí Ivan Pilný. V dobré rozmaru, sousedovi prý během dopoledne stihl v tenisovém mači dát kanára. „Myslím, že proti těm soupeřům to úplně kanár nebude, ale předpokládám, že vyhraju,“ uvedl. Proč se rozhodl kandidovat znovu, navíc hned dvakrát - jako trojka kandidátky ANO v Praze a také do Senátu? „Já jsem pořád šťastný člověk. Jeden z důvodů možná je to, že mi trošku otrnulo z pozice ministra financí, ale především mě zastavovali lidé na chodníku, v metru, v restauracích a říkali mi, že jsem z té politiky neměl odcházet. A bylo jich hodně. Nakonec mě přesvědčili, abych to prostě šel zkusit znova,“ vysvětloval svou kandidaturu.

Video Exministr financí Pilný při příchodu do štábu ANO: Proč se chce vrátit do politiky? S Babišem nesouhlasí, že je Senát zbytečný - Jaroslav Šimáček, Aleš Brunclík
Video se připravuje ...
15:51
6. 10. 2018

Podpořit TOP 09 přišel do štábu i nejmladší poslanec v zemi Dominik Feri.

Volby 2018, TOP 09: Poslanec Dominik Feri ve štábu Volby 2018, TOP 09: Poslanec Dominik Feri ve štábu Volby 2018, TOP 09: Poslanec Dominik Feri ve štábu
15:44
6. 10. 2018

Po sečtení desetiny okrsků vedla v obecních volbách ze stran kandidujících samostatně KDU-ČSL před STAN a KSČM. Nejvíc hlasů měla místní sdružení.

15:42
6. 10. 2018

Netradiční prostor holešovického Vnitroblocku, kde má svůj štáb uskupení Praha sobě, se pomalu začíná plnit lidmi.

Volby 2018, Praha Sobě: Volební štáb uskupení starosty Prahy 7 Jana Čižinského se začíná plnit Volby 2018, Praha Sobě: Volební štáb uskupení starosty Prahy 7 Jana Čižinského se začíná plnit Volby 2018, Praha Sobě: Volební štáb uskupení starosty Prahy 7 Jana Čižinského se začíná plnit
15:37
6. 10. 2018

Ve štábu ODS už je i lídr pražské kandidátky Bohuslav Svoboda nebo adept na senátorský post na Praze 2 Vladimír Kratina. Kratina stojí v tomto obvodě proti Marku Hilšerovi (MHS), Ivanu Gabalovi (za Zelené) nebo obhajujícímu senátorovi Liboru Michálkovi (za Piráty).

„S negativními reakcemi jsem se nesetkal, pouze na sociálních sítích, anonymně. Senát poslal historicky zpět do Poslanecké sněmovny zhruba polovinu zákonů, u 30 % z nich se kluci ve Sněmovně chytili za nos a opravili je,“ řekl ke své kandidatuře a roli Senátu Kratina. Své šance si netroufá odhadnout, vsadil by si prý ale klidně i na to, že vyhraje v prvním kole. V senátních volbách je zatím sečteno pouze kolem 8 % hlasů.

Video Vladimír Kratina o Senátu - Blesk TV
Video se připravuje ...
15:36
6. 10. 2018

Ivan Bartoš, předseda Pirátů, promluvil o jejich volebních šancích. Uvedl, že chtějí dostát svému heslu: „Na prahu změny“. Ve slovní hříčce podle vlastních slov nenaráží jenom na hlavní město, velkou šanci mají Piráti i v dalších městech. Chtěli by obhájit úspěch v Mariánských Lázních, dobré ohlasy mají i z Ostravy a Brna. Celkem za stranu kandidují 3 tisíce lidí ve 160 obcích a městech.

Video Komunální volby 2018: Úvodní slovo předsedy Pirátů Bartoše - Blesk/Ivo Horváth
Video se připravuje ...
15:35
6. 10. 2018

„Kdybych nevěřil, tak bych sem nešel,“

řekl ve štábu ANO při příchodu poslanec Patrik Nacher, dvojka kandidátky, zda věří výhře ANO v Praze. „Nejen pro hnutí ANO, ale i pro Pražany by byl ideální partner ten, kdo se chová jako profesionální politik a ne jako aktivista v politice,“ dodal. 

Do volebního štábu hnutí ANO dorazil jako první politik Patrik Nacher
15:31
6. 10. 2018

Uskupení Praha sobě přišel do štábu podpořit neúspěšný uchazeč o Pražský hrad Michal Horáček. S kandidáty se baví o dnešních i prezidentských volbách, jak složité bylo sesbírat podpisy.

Volby 2018, Praha Sobě: Do volebního štábu dorazil neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček Volby 2018, Praha Sobě: Do volebního štábu dorazil neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček Volby 2018, Praha Sobě: Do volebního štábu dorazil neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček
15:27
6. 10. 2018

V Jihomoravském kraji dnes nejrychleji sečetli volební výsledky v Malé Roudce na Blanensku. Voliči tam příliš na výběr neměli, byla tam jediná kandidátka, kterou sestavilo hnutí Starostové a nezávislí. Její kandidáti zasednou v sedmičlenném zastupitelstvu.

15:26
6. 10. 2018

Nic než vítězství. V to doufá místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Ten dorazil do paláce Charitas ve velice dobré náladě:

„Je to jako každé volby, velký adrenalin, očekávání jak to dopadne. Lidovci při minulých komunálních volbách zvítězili na počet mandátů. Já do toho jdu opět s tím, že předpokládám, že obhájíme toto vítězství. Je to pro mě velké dobrodružství.“

Volby 2018, KDU-ČSL: Místopředseda strany Jan Bartošek doufá ve vítězství
15:20
6. 10. 2018

Do sídla ČSSD dorazil už i kandidát na senátora v Praze 12 – šéf školských odborů František Dobšík. Za nesilnějšího soupeře označil někdejšího kandidáta na prezidenta Pavla Fischera. Autem z Brna dorazil i místopředseda ČSSD Roman Onderka. Někdejší primátor Brna očekává právě v jeho domovině slabší výsledek, než v ostatních městech Jihomoravského kraje. „Panáka jsem si nedal, dorazil jsem autem,“ řekl na dotaz Blesk Zpráv, zda se před sledováním volebních výsledků stihl něčím posílit.

Místopředseda ČSSD Roman Onderka dorazil z Brna do Lidového domu Místopředseda ČSSD Roman Onderka dorazil z Brna do Lidového domu Kandidát na senátora v Praze 12 – šéf školských odborů František Dobšík
15:20
6. 10. 2018

Do volebního štábu TOP 09 dorazila místopředsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová.

Volby 2018, TOP 09: Místopředsedkyně strany Markéta Pekarová-Adamová ve volebním štábu Volby 2018, TOP 09: Místopředsedkyně strany Markéta Pekarová-Adamová ve volebním štábu
15:15
6. 10. 2018

V senátních volbách se první výsledek objevil v 14:37 z jednoho ze dvou okrsků z obce Tatobity na Jablonecku. Zvítězil tam nynější senátor ODS Jaroslav Zeman nad kandidátem ANO Josefem Chuchlíkem a Michaelou Tejmlovou (za uskupení Senátor 21). Rozhodlo o tom 32 procent tamních voličů.

15:14
6. 10. 2018

Letos zvolený místopředseda ČSSD Jarsolav Foldyna do volebního štábu v Lidovém domě nedorazí. Po loňských volbách do Poslanecké sněmovny tu přitom poskytl řadu rozhovorů, v nichž vyzýval k okamžitému odchodu stranického vedení, uvádí web E15.

15:09
6. 10. 2018

Kandidát na primátora Prahy Jan Čižinský (Praha sobě) popsal své pocity z čekání na výsledky. Jeho hnutí podle něj především chce omezit vliv Babišova uskupení nad hlavním městem.

Video Jan Čižinský: Náš cíl je zbavit Babiše moci nad Prahou - Jiří Marek, BLESK
Video se připravuje ...
15:08
6. 10. 2018

Obec Čilá, ležící v zapadlém koutě na hranici okresů Rokycany, Plzeň – sever, Rakovník a Beroun, je jedním z nejmenších volebních okrsků v Česku. Volí tady 17 lidí. Letos jich k urně přišlo třináct.

15:06
6. 10. 2018

Do volebního štábu dorazil také první místopředseda ČSSD Jiří Zimola. Nechtěl příliš odhadovat výsledek, na hodnocení voleb je podle jeho slov navíc potřeba víc času. Sám je připravený přijmout za výsledek voleb odpovědnost, ale za jakých podmínek by to bylo, nechtěl říct.

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola nechtěl dopředu výsledky voleb odhadovat
Video Zimola z ČSSD nechtěl odhadovat výsledek voleb ani účast - Jakub Veinlich, BLESK
Video se připravuje ...
15:06
6. 10. 2018

Policie v jižních Čechách řeší v souvislosti s volbami tři trestné činy. Dva voliči se v pátek poprali ve a před volební místností v Lužnici na Jindřichohradecku, dvakrát řešila policie případy, kdy dosud neznámí pachatelé pomalovali vrata domu a silnici hanlivými nápisy.

15:05
6. 10. 2018

V Královéhradeckém kraji se podařilo nejrychleji sečíst výsledky obecních voleb členům okrskové volební komise v Chudeřicích na Hradecku. Voleb se v obci s 191 voliči zúčastnilo 43,5 procenta z nich. Voliči měli v Chudeřicích na výběr jednu kandidátku sdružení nezávislých kandidátů. Všech sedm kandidátů se stalo zastupiteli.

15:03
6. 10. 2018

Andrej Babiš vyrazil s rodinou před tím, než bude jasno o volebních výsledcích, do luxusní asijské restaurace na Smíchově. „Skvělé jídlo, super obsluha, příjemní lidi. Moc jsme si pochutnali,“ napsal na Facebooku. „Děkuju moc za celé naše hnutí vám všem, kdo jste šli volit. Vážím si toho,“ dodal premiér. Pražský lídr ANO Petr Stuchlík dorazí do štábu podle posledních informací až mezi čtvrtou a pátou hodinou.

15:00
6. 10. 2018

Do štábu KDU-ČSL dorazil radní Jan Wolf. „Úspěchem by bylo, kdyby Spojené síly pro Prahu měly alespoň 15 %,“ řekl. Wolf je na kandidátce projektu za lidovce jaksi osamělý. Podle Wolfa na tom má svůj díl i poslanec Jan Čižinský, který se trhl a kandiduje za Praha sobě. „Oslabilo nás to ve vyjednávání,“ prozradil radní.

14:59
6. 10. 2018

Předseda Pirátů Ivan Bartoš sdělil Blesku, jak to vidí s volebními výsledky nejen v Praze ale i v regionech:

„I podle průzkumů to vypadá, že skutečně bojujeme o prvenství. Byl jsem dnes i v ulicích a v jednotlivých částech Prahy. Všude se setkávám s pozitivní reakcí na Piráty. Proto věřím, že ten výsledek bude dobrý. Piráti výrazně uspěli i v minulých komunálních a krajských volbách na různých místech včetně Mariánských Lázní. Pro doplňovací volby do senátu si samozřejmě přejeme, aby co nejvíce našich kandidátů postoupilo i do druhého kola. Rozhoduje ale právě to druhé kolo. A náš cíl je, abychom v jednotlivých regionech měli víc, než kolik bylo hlasů ve volbách do Sněmovny, což bylo ve všech regionech okolo deseti procent. Pokud to číslo překonáme, tak to budeme považovat za úspěch. Dnes máme celkem asi 3 tisíce pirátských kandidátů. A kdybychom měli 200-300 zastupitelů, tak by se mi to líbilo.“

Komunální volby 2018: Volební štáb Pirátů. Na snímku předseda strany Ivan Bartoš, (6.10.2018).
14:53
6. 10. 2018

Video  Zeman odvolil. Kopl si do Rozhlasu a novinářů. „Zavřete tu pusu...“  - Blesk Zprávy / Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Doporučujeme
jentakjenkobliha ( 7. října 2018 12:49 )

Bureš hází kyselé kuní ksichty, došlo mu že ho volí jen méně vzdělaní rudí senioři.

zdenekkkk ( 7. října 2018 12:14 )

To zase budu celý den Babišovat a Burešovat. Venku hezky a já za pár drobných budu jako pitomec větrat svých 50 nicků a namlouvat sám sobě, že Babiš prohrál volby, i když je vlastně vyhrál.

zdenekkkk ( 7. října 2018 12:11 )

Nerozčiluj se pořád ty DRCHMO!

jentakjenkobliha ( 7. října 2018 11:52 )

Ty se ENČÍŠ , papagáju ?

jentakjenkobliha ( 7. října 2018 11:43 )

To už tu nebude Hradní bolševik a i kdyby ANO vyhrálo , ve vládě nebude, drchmo.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa