
„Byl jsem otráven.“ Zlinkovaný Rokytka ze Zemanova štábu tvrdí, že mu dali do pití jed
Oslavy znovuzvolení Miloše Zemana proběhly v klidu. Až na samotný závěr. Svého oblíbence přišel podpořit do TOP hotelu Praha mezi prezidentovi nejvěrnější také komunista a bývalý redaktor Haló novin Milan Rokytka. Během odpoledne se ale zřejmě pořádně „zlinkoval“. Téměř bezvládné tělo další z hostů odtáhli na pódium a zavolali záchranku. Poté se strhla mela, protože slavícím vadili novináři, kteří si záchranku ve štábu prezidentského vítěze točili. Padlo trestní oznámení. Rokytka je prý v pořádku a tvrdí, že mu někdo mohl dát do pití jed.
O tuhle slávu asi nikdo nestál. Ani novináři, ani samotný Milan Rokytka. Svým stavem zastínil i slávu prezidenta Miloše Zemana, kterému měla patřit pozornost především. Novinář, který je členem KSČM, se často představuje jako člen redakce Haló novin. Ty se ale od Rokytky, který se podle všeho na Zemanově oslavě opil, jak zákon káže, distancovaly.
EMBED_OFF
Distanc od bývalého kolegy
„Redakce Haló novin neměla žádného redaktora ve volebním štábu prezidenta republiky Miloše Zemana. Distancujeme se od nepodloženého nařčení České televize, že by jakýkoli náš redaktor byl na akci společensky i jinak indisponován a v důsledku toho došlo k jakémukoli incidentu. Pan Milan Rokytka nepracuje pro náš deník pět let a od té doby s námi ani nespolupracuje jako externista. Haló noviny nemají s ničím, co by souviselo s daným incidentem, cokoli společného,“ rozeslal do redakcí prohlášení šéfredaktor komunistického tisku Petr Kojzar. EMBED_OFF
Rokytka se dostal ve čtyřhvězdičkovém hotelu do takového stavu, že jeho bezvládné tělo odtáhli další účastníci oslav na pódium v sále a zavolali záchrannou službu. Poté, co zdravotníci dorazili, všimli si jich novináři a začali situaci v již nestřeženém a nechráněném prostoru dokumentovat. V tom jim ovšem chtěli zabránit údajně akreditovaný novinář Karel Slezák a podporovatel Miloše Zemana Jan Šolta. V době, kdy byla na místě záchranná služba, nevybíravým způsobem bránili novinářům v jejich práci.
Karel Slezák při té příležitosti udeřil třemi boxerskými údery jednoho z novinářů a ptal se ho, jestli „chce dostat přes držku“. Novinář ho vyzval, aby s ním šel na policii, Slezák byl ale dál vulgární. „Běž do pr*ele, ubožáku,“ odpověděl.
Jan Šolta se snažil zakrýt novinářům výhled posuvnými zástěnami a při té příležitosti jednomu z kameramanů shodil z ramene televizní kameru, redaktorce Seznam Zpráv hodil na zem telefon a stejně dopadl také redaktor Blesk Zpráv, který sledoval celý incident na místě. Výsledkem všeho je, že incident řeší policie jako „podezření z přečinu výtržnictví“.
Policie včerejší incident v pražském Top hotelu šetří jako podezření z přečinu výtržnictví. Více informací zde:https://t.co/OYfIQZfSNC
— Policie ČR (@PolicieCZ) 28. ledna 2018
Podle Slezáka, který o sobě mluví jako o bývalém tajemníkovi několika ministrů, to vypadalo, že Rokytka může zemřít. Jenže ani Slezák sám mu první pomoc neposkytl. Odtáhl ho jen na zmíněné pódium a tam ho nechal ležet.
Záchranáři ho nakonec odvezli do nemocnice. To, že v průběhu večera musela ve volebním štábu zasahovat i pražská záchranka, a to u zhruba pětapadesátiletého muže s poruchami vědomí, potvrdila i její mluvčí Jana Poštová. „Záchranáři jej vyšetřili, zajistili a poté předali do Thomayerovy nemocnice na interní oddělení,“ uvedla. „V jeho zdravotním stavu mohl hrát určitou roli i alkohol,“ dodala Poštová.
EMBED_OFF
V hlavní roli jed?
Rokytka ale nebyl podle všeho hospitalizovaný. Na internetu už se vyjádřil k celému incidentu i on. A vysvětlení je překvapivé. Za vším mohla být podle jeho úvah i snaha ho zlikvidovat, a to pomocí jedu. „Za vše prý mohou nájemní mediální vrazi,“ napsal.
Důvodem by prý mohl být článek, ve kterém autor „zpochybnil mravní profil“ Jiřího Drahoše. „Nemohu vyloučit, že mi někdo vhodil do nápoje ze msty nějaký sofistikovaný jed, po kterém jsem zkolaboval a nebýt zásahu několika kolegů, kteří nebyli hyenističtí a zavolali záchranou službu, nemusel jsem již být živ a vlastizrádné pražské kavárně dále na obtíž,“ napsal Rokytka na web a podepsal se jako TOP Editor in Chief.
V dalších řádcích Rokytka také děkuje oběma mužům. Slezáka si ale plete se Sedlákem.
EMBED_OFF
Proč se nikdo nezabývá tím, že novináři jednali za hranicí novinářské etiky, když natáčeli toho nešťastníka?