Věštění budoucnosti na mnoho způsobů

Víte, jak věštit budoucnost z olova, co nám prozradí rozlousknutý ořech a proč právě jmelí nosí štěstí? A znáte i méně obvyklé vánoční zvyky, podle kterých byste měli třeba šlápnout na sekeru? Seznamte se s rozšířenými, ale i méně známými tradicemi, a obohaťte si svátky!

Santa Claus, Ježíšek, Befana: Kdo nosí dárky jinde?

Víte, kdo naděluje pod stromeček v Německu, Anglii, Španělsku, Švédsku a dalších evropských zemích? A jak jinde za hranicemi Štědrý den probíhá? Podívejte se s námi, kde chodí Ježíšek, Santa Claus,  Papa Noël, Velký Ukko nebo Befana a jaké jsou v jiných státech tradice.

Vánoce během historie: Kde se vzal kapr, stromek a koledy?

Kdy se vlastně začaly slavit Vánoce, kdy se na našem stole poprvé objevil obalovaný kapr s bramborovým salátem, jak se jmenovala první česká koleda a kde se vzaly další vánoční tradice? Zjistili jsme to pro vás.

Vánoční stromečky od A do Z

Vánoční stromeček patří k nejdůležitějším vánočním tradicím. Jak vybrat takový, aby nám vydržel celé svátky? Jak správně pečovat o vánoční stromek v květináči? Kdy zvolit umělý stromek, jak si vybrat ten správný stojan a jak to vypadá, když se vánoční stromeček nepovede? Klikněte níže a všechno se dozvíte.