Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Dcerka (8) ruského oligarchy vlastní luxusní sídlo v Londýně: Miliardář jí ho „daroval“ po invazi na Ukrajinu!

Autor: rc, swp - 
17. března 2023
05:00

Dcerce ruského oligarchy Vladimira Gruzdeva je pouhých osm let, ale už je majitelkou honosného sídla! V prominentní londýnské čtvrti vlastní byt, jehož hodnota dosahuje v přepočtu více než 200 milionů korun. Oficiální majitelkou luxusního bytu se stala teprve před rokem. Otec na ni nechal přepsat byt pár dní poté, co Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu. 

Vladimir Gruzdev nejdřív působil v ruské zpravodajské službě, z níž odešel, aby začal podnikat. Nakonec se rozhodl zkusit štěstí i v politice. Mezi lety 2003 a 2011 zastával post poslance Státní dumy a v letech 2011 až 2016 byl guvernérem Tulské oblasti. Od roku 2016 je předsedou představenstva Asociace právníků Ruska. Magazín Forbes v roce 2021 odhadl jeho čisté jmění na 20 miliard korun!

Převedení majetku

Oligarcha si své jmění užívá plnými doušky a v roce 2000 si prostřednictvím společnosti, jež sídlí v daňovém ráji na Kajmanských ostrovech, pořídil byt v Londýně. Nemovitost zakoupil za více než 63 milionů korun. Jak poznamenává deník Insider, jeho hodnota během let výrazně stoupla. V současné době by mohl mít hodnotu asi 224 milionů korun.

Gruzdev už ale není jeho oficiálním majitelem. Deník The Times a organizace Transparency International uvedly, že dle firemních záznamů je majitelkou luxusního bytu v srdci Londýna oligarchova dcera, která ještě není ani plnoletá. Dívce je osm let. Majitelkou bytu v londýnském Kensingtonu se prý stala pouhých dvacet dní poté, co Rusko provedlo invazi na Ukrajinu. Gruzdev se ocitl na sankční listině Ukrajiny, ovšem není sankcionován žádnou další zemí.

Prominentní čtvrť

Kensington patří mezi nejluxusnější čtvrti v Londýně. Podle The Times leží byt oligarchovy dcery nedaleko ambasád, Royal Albert Hall a rezidence prince Williama a jeho manželky Kate. Nemovitost má své parkovací stání a pokoj pro služebnou.

Luxusní nemovitosti vlastní i blízcí ruského oligarchy Olega Smirnovova. Jeho děti údajně vlastní majetek v hrabství Surrey. Hodnota majetku se odhaduje na více než miliardu korun. Oligarcha Grigorij Berezkin vlastní luxusní kancelářské prostory v londýnském Paddingtonu, jejichž hodnota činí téměř 2,7 miliardy. Nemovitost  prý patří jeho manželce Eleně.

 

20:14
21. 2. 2024

Švédská bezpečnostní služba SÄPO varovala před teritoriální hrozbou, kterou podle ní představuje ruská špionáž, zejména v Arktidě. Zpravodajská služba to dnes uvedla ve své výroční zprávě o hodnocení hrozeb. Rusko i Čína podle ní ohrožují bezpečnost na vzdáleném severu země.

19:39
21. 2. 2024

Prezident Petr Pavel se v pátek setká na Pražském hradě s ukrajinskými válečnými uprchlíky. Zúčastní se také debaty k druhému výročí ruské invaze na Ukrajinu, v sobotu pak navštíví shromáždění na Staroměstském náměstí v Praze. Informoval o tom dnes v tiskové zprávě odbor komunikace prezidentské kanceláře.

„Smyslem setkání na Pražském hradě je představit a ocenit některé úspěšné Ukrajince, kterým se u nás například podařilo rozjet podnikání, provozují bistro nebo cukrárnu a pomáhají svým krajanům u nás i doma,“ uvedl Hrad k setkání s uprchlíky, které se uskuteční v pátek od 10:00.

18:56
21. 2. 2024

Česko kvůli invazi na Ukrajinu nadále nebude vydávat víza a povolení k pobytu Rusům a Bělorusům. Prodloužení nařízení na návrh ministerstva zahraničí dnes schválila vláda, oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Kabinet ale podle něj zároveň musí vytvářet podmínky pro působení v Česku pro opozici či studenty, kteří nechtějí mít nic společného s režimy Ruska a Běloruska.

Kompletní online

Video  Psychologický výcvik ukrajinské armády  - Tisková služba Ozbrojených sil Ukrajiny
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa