Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Dcerka (8) ruského oligarchy vlastní luxusní sídlo v Londýně: Miliardář jí ho „daroval“ po invazi na Ukrajinu!

Autor: rc, swp - 
17. března 2023
05:00

Dcerce ruského oligarchy Vladimira Gruzdeva je pouhých osm let, ale už je majitelkou honosného sídla! V prominentní londýnské čtvrti vlastní byt, jehož hodnota dosahuje v přepočtu více než 200 milionů korun. Oficiální majitelkou luxusního bytu se stala teprve před rokem. Otec na ni nechal přepsat byt pár dní poté, co Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu. 

Vladimir Gruzdev nejdřív působil v ruské zpravodajské službě, z níž odešel, aby začal podnikat. Nakonec se rozhodl zkusit štěstí i v politice. Mezi lety 2003 a 2011 zastával post poslance Státní dumy a v letech 2011 až 2016 byl guvernérem Tulské oblasti. Od roku 2016 je předsedou představenstva Asociace právníků Ruska. Magazín Forbes v roce 2021 odhadl jeho čisté jmění na 20 miliard korun!

Převedení majetku

Oligarcha si své jmění užívá plnými doušky a v roce 2000 si prostřednictvím společnosti, jež sídlí v daňovém ráji na Kajmanských ostrovech, pořídil byt v Londýně. Nemovitost zakoupil za více než 63 milionů korun. Jak poznamenává deník Insider, jeho hodnota během let výrazně stoupla. V současné době by mohl mít hodnotu asi 224 milionů korun.

Gruzdev už ale není jeho oficiálním majitelem. Deník The Times a organizace Transparency International uvedly, že dle firemních záznamů je majitelkou luxusního bytu v srdci Londýna oligarchova dcera, která ještě není ani plnoletá. Dívce je osm let. Majitelkou bytu v londýnském Kensingtonu se prý stala pouhých dvacet dní poté, co Rusko provedlo invazi na Ukrajinu. Gruzdev se ocitl na sankční listině Ukrajiny, ovšem není sankcionován žádnou další zemí.

Prominentní čtvrť

Kensington patří mezi nejluxusnější čtvrti v Londýně. Podle The Times leží byt oligarchovy dcery nedaleko ambasád, Royal Albert Hall a rezidence prince Williama a jeho manželky Kate. Nemovitost má své parkovací stání a pokoj pro služebnou.

Luxusní nemovitosti vlastní i blízcí ruského oligarchy Olega Smirnovova. Jeho děti údajně vlastní majetek v hrabství Surrey. Hodnota majetku se odhaduje na více než miliardu korun. Oligarcha Grigorij Berezkin vlastní luxusní kancelářské prostory v londýnském Paddingtonu, jejichž hodnota činí téměř 2,7 miliardy. Nemovitost  prý patří jeho manželce Eleně.

 

17:25
26. 3. 2023

Mluvčí Severoatlantické aliance dnes ruskou "jadernou rétoriku" označil za nebezpečnou a nezodpovědnou. "NATO je ostražité a situaci pozorně sledujeme. Nezaznamenali jsme žádné změny v ruském postoji k použití jaderných zbraní, které by nás vedly k úpravě našeho vlastního," uvedl podle agentury Reuters mluvčí.

Moskvu zároveň obvinil ze soustavného porušování závazků, pokud jde o kontrolu jaderných zbraní. Putin naopak v sobotu řekl, že Moskva rozmístěním jaderných zbraní do Běloruska žádná ujednání o nešíření jaderných zbraní neporušuje, a poukázal na to, že Spojené státy mají podle něj rozmístěny své jaderné zbraně v několika zemích NATO. To mluvčí aliance označil za zavádějící.

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu oznámil, že Rusko na základě dohody s Minskem rozmístí do 1. července v sousedním Bělorusku taktické jaderné zbraně. Podle Putina tím Moskva reaguje na oznámení Británie, která chce na Ukrajinu dodávat protitankové náboje z ochuzeného uranu.

16:40
26. 3. 2023

Dron, který se dnes zřítil ve středoruském městě Kirejevsk, byl ukrajinský bezpilotní letoun Tu-141 Striž naložený trhavinou. Uvedla to agentura TASS s odkazem na informace úřadů. Mohutná exploze v centru města vzdáleném 220 kilometrů jižně od Moskvy vytvořila velký kráter, zranění utrpěli nejméně tři lidé, poškozené jsou podle TASS i obytné budovy.

15:45
26. 3. 2023

„Ukrajina očekává od Británie, Číny, Spojených států a Francie účinné kroky, které Kremlu zamezí provádět jaderné vydírání,“ uvedlo v prohlášení ukrajinské ministerstvo zahraničí s odkazem na čtveřici států, které jsou spolu s Ruskem stálými členy RB OSN s právem veta. „Požadujeme za tímto účelem okamžité svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN,“ dodává prohlášení.

Kompletní online

Video  Psychologický výcvik ukrajinské armády  - Tisková služba Ozbrojených sil Ukrajiny
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa