Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

V ruském Rostovu hoří budova pohraničníků FSB: Exploze a požár 100 kilometrů od hranic s Ukrajinou?!

Autor: rc, swp, ČTK - 
16. března 2023
11:13

Plameny ve čtvrtek 16. března ve městě Rostov na Donu zachvátily budovu oblastní správy pohraniční stráže, která je součástí tajné služby FSB. Podle informací televize Nexta místní obyvatelé slyšeli „exploze“. Město, které leží na jihu evropské části Ruské federace, se přitom nachází 100 kilometrů od rusko-ukrajinských hranic.

Hustý černý dým a šlehající plameny! Na sociální síti twitter se začala šířit videa z ruského města Rostov na Donu. „Budovu oddělení Federální služby bezpečnosti zachvátily plameny,“ píše televize Nexta s tím, že obyvatelé údajně měli slyšet „exploze“.

Hustý dým

Ruská redakce BBC s odvoláním na očité svědky píše, že dým z požáru je vidět po celém městě. Místní obyvatelé tvrdí, že před požárem byl slyšet výbuch. Záběry z místa zachycují rozbitá okna a poničené zdivo.

 

Rostov na Donu leží asi 100 kilometrů od hranic s Ukrajinou, proti které Rusko už více než rok vede válku. Během této doby se v hloubi Ruska odehrálo několik velkých požárů s nejasnými příčinami. Úřady vyslovovaly podezření ohledně možných akcí ukrajinských "záškodníků". Kyjev se k operacím na ruském území přinejmenším oficiálně nehlásí. Západ zároveň spekuluje o nové ukrajinské technologii, která by umožnila údery hluboko v ruském vnitrozemí. Z téhož důvodu byl dlouhou dobu zdrženlivý ohledně poskytování raket delšího doletu.

Tento měsíc vypukl rozsáhlý požár u vojenského letiště u Krasnodaru na jihozápadě Ruska. Byl natolik silný, že ho zaznamenaly i americké družice určené ke sledování lesních požárů. Úřady případný útok popřely a tvrdily, že "na místě začala hořet tráva".

19:33
Dnes

„Jsem v centru Chersonu,“ hlásí na videu na Twitteru ukrajinský poslanec Oleksij Gončarenko. „Támhle je památník vítězství nad nacismem. Ale tato země už zase trpí novým nacismem, ruským nacismem. Všimněte si, jak rychle se potopa pohybuje. A také je cítit motorový olej. Je to ohromná ekologická katastrofa,“ připomíná stovky tun maziv uvolněných do řeky z elektrárny.

19:27
Dnes

Helsinki se zbavují ruských špionů s diplomatickým krytím. „Ministerstvo zahraničních věcí dnes informovalo zástupce chargé d'affaires Ruska o vyhoštění devíti vyslaných zaměstnanců ruského velvyslanectví, kteří pracovali ve zpravodajských funkcích, z Finska,“ informuje na Twitteru finská diplomacie. 

Moskva podle agentury TASS odpoví adekvátně.

19:19
Dnes

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu hovořil o ruských ztrátách při čelení ukrajinským výpadům v posledních dnech. „Bohužel jsme se nevyhnuli ztrátám. Celkem 71 vojáků padlo a 210 bylo zraněno při odrážení nepřátelské ofenzívy v kombinovaném uskupení vojsk. Bylo zničeno patnáct tanků, devět bojových vozidel pěchoty, dvě auta a devět děl,“ cituje ho armádní web. Ukrajinské ztráty byly podle něj násobně vyšší.

Zobrazit celý online

 

Video se připravuje ...
Další videa