Sobota 25. března 2023
Svátek slaví Marián, zítra Emanuel
Oblačno, déšť 12°C

Moskva v ohrožení? Rusové kolem své metropole kácí stromy a instalují protivzdušnou obranu

Autor: DVL, swp - 
15. března 2023
13:51

Moskevské úřady začaly kácet lesy kvůli rozmisťování systémů protivzdušné obrany v ruské metropoli, píše Ukrajinská pravda. Aktivní odlesňování začalo podle Insideru po Novém roce v několika okresech Moskvy.

Protiletadlové raketové systémy S-400 byly rozmístěny v Národním parku Losí ostrov a ve výzkumném areálu Ruské státní zemědělské univerzity.

V chráněné zóně muzejní rezervace Kolomenskoje v městské části Pechatniki bylo pro potřeby ruské armády vykáceno asi 100 hektarů lesa.

V Moskvě se kácejí lesy kvůli nasazení systémů protivzdušné obrany V Moskvě se kácejí lesy kvůli nasazení systémů protivzdušné obrany | profimedia

Čtyři systémy protivzdušné obrany S-400 jsou rozmístěny v obvodu Timiryazevsky na severu Moskvy. Všechny odpalovací zařízení jsou funkční. Na místě je také rozmístěn multifunkční radar 92N6E, který detekuje a sleduje vzdušné cíle.

Zpravodajství uvedlo, že místo pro systém protivzdušné obrany na výzkumném území se začalo upravovat 31. prosince. Nebyl tam žádný souvislý les, takže půda byla urovnána a pokryta asfaltem.

Na žádném ze státních portálů nebyly žádné informace o aktivitách a obyvatelé oblasti, kteří se divili, co se děje, nedostali na své dotazy žádnou odpověď. Místo protivzdušné obrany nyní obklopují dva ploty.

Další místo, pravděpodobně pro nasazení systému protivzdušné obrany, se objevilo v lesoparku Izmailovsky. Les u vstupu do parku, 500 metrů od stanice metra Izmajlovskaja, se začal kácet na začátku ledna. Zapojeno bylo asi sto pracovníků a na místě hlídkovala policie a ruská Národní garda. 

Insider také zdůrazňuje, že kromě S-400 v moskevských obytných oblastech bylo v centru města rozmístěno několik protiletadlových systémů zvaných Pantsir-S1.

Jedná se o systémy středního doletu, které lze použít k ochraně „malých vojenských, včetně mobilních a administrativních a průmyslových objektů a oblastí před letadly, vrtulníky, řízenými střelami a přesnými zbraněmi“.

Jeden Pantsir-S1 se objevil na budově ministerstva obrany. Poprvé byl spatřen 25. prosince a 19. ledna. Několik účtů na síti Telegram zveřejnilo fotografie systému.

Odborníci tvrdí, že rozmístění těchto vojenských vozidel ve městě, zejména v centru města, v zemi, kde nebylo vyhlášeno stanné právo, je porušením bezpečnosti, protože jsou možné nekontrolované starty a další mimořádné události.

8:07
Dnes

Dobré ráno, vážení čtenáři.

Ruské síly pokračují v útoku na Bachmut, v poslední době si v jeho okolí i městě samotném připsaly jisté územní zisky, uvádí ve svém pravidelném posouzení válečné situace na Ukrajině americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinský generální štáb dnes ohlásil odražení 59 útoků za poslední den.

23:41
24. 3. 2023

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme a přejeme vám dobrou noc. Budeme se na vás těšit zase zítra.

23:18
24. 3. 2023

Navzdory neustálým zprávám o mučení, únosech a represích v Čečensku byla Ramzanu Kadyrovovi udělena medaile „Zasloužilý obránce lidských práv Čečenské republiky,“ napsala Nexta. Byla mu udělena za „vynikající zásluhy při ochraně ústavních práv a svobod občanů“.

Podle ombudsmana Mansura Soltajeva nebyl v Čečensku zaznamenán jediný případ porušování lidských práv. V současné době jsou v Čečensku mimo jiné stovky politických vězňů. 

Zobrazit celý online

Video  Ministryně Černochová: Ukrajina jako brutální budíček! A co Putinovy hrozby jadernými zbraněmi?  - Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa