Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Putinova tajná zbraň? Raketa Poseidon. Generál hrozí, že Brity spláchne radioaktivní tsunami

Autor: Darina Jíchová, swp - 
16. března 2023
05:00

Jaderný útok, střela Satan, zkáza Západu to jsou tradiční hrozby zaznívající z úst podporovatelů ruského prezidenta Vladimira Putina a šiřitelů kremelské propagandy. Generál ve výslužbě Jevgenij Bužinskij nyní přišel s tím, že Rusko použije podvodní jadernou střelu Poseidon, zbraň je schopná vyvolat „radioaktivní tsunami“ vysoké téměř 305 metrů, uvedl list Daily Mail.

Bužinskij působí v rámci Ruského centra politického výzkumu a ve svém posledním výstupu v rámci pořadu dalšího propagandisty, moderátora Vladimira Solovjova, přišel s dalším útokem na Západ. Konkrétně hrozil Velké Británii a NATO. Nechal se slyšet, že pokud jednotky NATO byť „jen jednou jedinou botou vstoupí na území Ukrajiny“, Rusko podle něj použije střelu Poseidon.

„Británie pak přestane existovat,“ pohrozil. Nejen Bužinskij, ale i další zástupci státního tisku dle posledních informací tlačí na Putina, aby „supertorpédo“ Poseidon použil. A pokud ne Poseidon, ruský prezident by se měl podle vysloužilého generála uchýlit k užití „megarakety“ Sarmat 2 přezdívané Satan 2, což je ruská největší jaderná zbraň.

Generálovy výroky podle výrazu v tváři jasně kvitoval moderátor Solovjov. „Rád bych viděl, jak funguje Poseidon, a rád bych viděl, jak funguje Sarmat,“ poznamenal moderátor. Bužinskij považuje Poseidona za „nezastavitelnou“ střelu. Diskutovanou případnou destrukci Británie si pochvalovala i další přítomná propagandistka, moderátorka Margarita Simonjanová.

Bužinskij není spokojený s vývojem války a jako bývalý generál radil Putinovi a jeho velitelům, jak by měli postupovat. „Šest raket? To nic není. Lepší je poslat 60, nebo ještě líp 600,“ řekl k ostřelování Ukrajiny.

17:48
Dnes

Igor Sečin, generální ředitel ruské státem kontrolované ropné společnosti Rosněfť, zaslal dopis ruskému premiérovi Michailu Mišustinovi, v němž žádá Kreml o schválení daňových úlev na kompenzaci nákladů na prevenci útoků dronů na ropné rafinerie společnosti.

16:29
Dnes

Hlavním tématem neformálního zasedání ministrů zahraničí NATO v ČR bude Ukrajina. Bude to příprava na summit ve Washingtonu, bez formálních závěrů a programu. Prezident Pavel ministry uvítá na Pražském hradě, oznámilo ministerstvo zahraničí.

16:12
Dnes

Podle hlavního velitele ukrajinských ozbrojených sil Oleksandra Syrského zuří teď nejprudší boje na kurachovském a pokrovském frontovém úseku v Doněcké oblasti a v okolí Kupjansku na východě Charkovské oblasti.

Syrskyj podle agentury Reuters také na sociálních sítích uvedl, že ruská vojska ve městě Vovčansk, tedy jednom z klíčových bojišť na severu Charkovské oblasti, zabředla do pouličních bojů a utrpěla těžké ztráty.

Zobrazit celý online

Video  Psychologický výcvik ukrajinské armády  - Tisková služba Ozbrojených sil Ukrajiny
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa