Neděle 28. května 2023
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Jasno 22°C

Putinova tajná zbraň? Raketa Poseidon. Generál hrozí, že Brity spláchne radioaktivní tsunami

Autor: Darina Jíchová, swp - 
16. března 2023
05:00

Jaderný útok, střela Satan, zkáza Západu to jsou tradiční hrozby zaznívající z úst podporovatelů ruského prezidenta Vladimira Putina a šiřitelů kremelské propagandy. Generál ve výslužbě Jevgenij Bužinskij nyní přišel s tím, že Rusko použije podvodní jadernou střelu Poseidon, zbraň je schopná vyvolat „radioaktivní tsunami“ vysoké téměř 305 metrů, uvedl list Daily Mail.

Bužinskij působí v rámci Ruského centra politického výzkumu a ve svém posledním výstupu v rámci pořadu dalšího propagandisty, moderátora Vladimira Solovjova, přišel s dalším útokem na Západ. Konkrétně hrozil Velké Británii a NATO. Nechal se slyšet, že pokud jednotky NATO byť „jen jednou jedinou botou vstoupí na území Ukrajiny“, Rusko podle něj použije střelu Poseidon.

„Británie pak přestane existovat,“ pohrozil. Nejen Bužinskij, ale i další zástupci státního tisku dle posledních informací tlačí na Putina, aby „supertorpédo“ Poseidon použil. A pokud ne Poseidon, ruský prezident by se měl podle vysloužilého generála uchýlit k užití „megarakety“ Sarmat 2 přezdívané Satan 2, což je ruská největší jaderná zbraň.

Generálovy výroky podle výrazu v tváři jasně kvitoval moderátor Solovjov. „Rád bych viděl, jak funguje Poseidon, a rád bych viděl, jak funguje Sarmat,“ poznamenal moderátor. Bužinskij považuje Poseidona za „nezastavitelnou“ střelu. Diskutovanou případnou destrukci Británie si pochvalovala i další přítomná propagandistka, moderátorka Margarita Simonjanová.

Bužinskij není spokojený s vývojem války a jako bývalý generál radil Putinovi a jeho velitelům, jak by měli postupovat. „Šest raket? To nic není. Lepší je poslat 60, nebo ještě líp 600,“ řekl k ostřelování Ukrajiny.

16:01
Dnes

„Okupanti bombardovali Kosťantynivku v Doněcké oblasti. Jedna osoba zemřela,“ tweetuje kanál Nexta TV.

 

14:39
Dnes

Několik dronů se v noci na dnešek pokusilo zaútočit na Ilskou rafinerii v Krasnodarském kraji na jihu evropské části Ruska. Všechny byly zneškodněny a jednomu z největších podniků na zpracování ropy v regionu nezpůsobily žádné škody, uvedla ruská média s odvoláním na oblastní úřady. Útok se podle agentury Interfax odehrál asi hodinu po středoevropské půlnoci.

Zprávy o útoku se nejprve objevily na sociálních sítích. Tvrdily, že část trosek dronů dopadla do areálu podniku, poznamenala BBC na svém ruskojazyčném webu.

Táž rafinerie byla 4. května postižena požárem. Státní agentura TASS tehdy s odvoláním na nejmenovaný zdroj psala, že požár způsobil zásah dronu. Úřady tuto verzi nekomentovaly. Následující den stejná agentura psala o dalším útoku dronu, který podle listu Kommersant poškodil jedno zařízení závodu.

14:13
Dnes

„Starý pitomec senátor Lindsey Graham prohlásil, že USA nikdy neinvestovaly peníze lépe než do zabíjení Rusů. Mýlí se, když to říká. V jeho milované Americe se nejen běžně vraždí obyčejní lidé, ale špinavé peníze se utrácejí i za vraždy senátorů,“ reagoval na slova americého politika v Kyjevě ruský exprezident, nyní místopředseda Bezpečnostní rady Ruska Dmitrij Medveděv.

„Ať si vzpomene na smutný osud Roberta Kennedyho, Hueyho Longa, Clementy Carlose Pinckneyho, Johna Miltona Elliotta, Wayna Owense a dalších amerických politiků,“ vyjmenoval na Telegramu státní i federální politiky zavražděné v průběhu staletí.

Graham na schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským prohlásil: „Nejlépe utracené peníze.“ Na videích, jež se šíří po sociálních sítích, je to střižené hned po jeho větě „...a teď umírají Rusové.“ Nelze poznat, zda to skutečně řekl v této návaznosti.

 

Zobrazit celý online

Video  Psychologický výcvik ukrajinské armády  - Tisková služba Ozbrojených sil Ukrajiny
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa