Rusko z Číny objednalo mobilní krematoria: Ve válce s Ukrajinou očekává obrovské ztráty na životech?
Obrovské ztráty na životech ve válce s Ukrajinou údajně očekává Rusko. Kreml prý proto z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, aby se mohl těl padlých vojáků zbavit přímo na bitevním poli a obrovské ztráty na životech utajil před veřejností!
Válka na Ukrajině se táhne už pomalu rok a počet mrtvých neustále stoupá. Velké ztráty na životech údajně očekává Rusko. S šokující zprávou přišel deník Daily Star, který se odvolává na telegramový kanál General SVR. Podle informací kanálu proto Kreml z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, které prý využívá k likvidaci těl mobilizovaných vojáků.

Král Vilém Alexandr Nizozemský přijal ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který do země přicestoval na summit NATO v Haagu.

Ukrajinští záchranáři vyprostili v Kyjevě kocoura, který přežil pod troskami deset hodin, napsal s odvoláním na ochránce zvířat server BBC News. K záchraně pomohlo, že kocourův majitel věděl, kde se v době útoku kocour právě nacházel.
„Tu noc se právě vydal ke své obvyklé misce s jídlem, když všechno kolem vybuchlo a ponořilo se do tmy,“ uvedl spolek Kyiv Animal Rescue Group, podle kterého „pruhovaný hrdina“ musel strávit deset hodin zavalený pod troskami, bez možnosti pohybu, bez čerstvého vzduchu, ve tmě, prachu a strachu, než jej záchranáři našli a předali do veterinární nemocnice.
Kromě hrdiny tohoto příběhu se podařilo z trosek bytů zachránit další čtyři kočky.

Počet obětí dnešního ruského útoku na Dnipro stoupl na devět, uvedl šéf vojenské správy Dněpropetrovské oblasti Serhij Lysak a dodal, že také počet zraněných ustavičně roste a již přesáhl stovku. Další dva mrtvé si vyžádal ruský útok na nedaleké město Samar, připomněl.
Kremací zemřelých přímo na bitevním poli tak chce ututlat ztráty na životech před veřejností. „Putin byl informován, že objednávka je připravena a v blízké době bude doručena do Ruska,“ uvádí kanál. Kreml prý počítá s tím, že počet obětí do 1. května stoupne až na 220 tisíc!
Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.