Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Děti ruských oligarchů si užívají válce navzdory: Výlety na Západ nebo do Dubaje!

Autor: rix - 
19. ledna 2023
05:00

Děti zámožných oligarchů z Ruska se nestydí dávat na odiv bohatství a luxus. A to i přesto, že za humny zuří krvavá válka. Nejsou to ledajací zbohatlíci. Většinou jde o potomky sankcionovaných osob. Blahobytu si po svém užívá i dcera ruského ministra obrany Sergeje Šojgua. Za štěstím potomci válečných štváčů vyrážejí do Dubaje, na Bali nebo na Seychely. 

„NATO vede válku proti Rusku i našemu spojenci Bělorusku,“ čertil se Sergej Naryškin, ředitel zahraniční zpravodajské služby. Jeho dcera Veronika tentýž názor zřejmě nesdílí. Vyrazila na dovolenou do prosluněného Turecka, člena Severoatlantické aliance. Na dovolené často vyráží se svou kamarádkou Viktorií Kosolapovou, dcerou bývalého slavného fotbalisty moskevského Lokomotivu Alexeje. 

Na dovolené Veronika často vyráží se svou kamarádkou Viktorií. Na dovolené Veronika často vyráží se svou kamarádkou Viktorií. | Instagram

Děvčata se posléze na instagramu chlubí snímky z pláží a drahých hotelů. Rusky byly společně také v Itálii nebo Řecku. Když už Evropa Veroniku Naryškinovou nebavila, vydala se na Bali. Jedna noc v luxusním resortu ji stála v přepočtu zhruba jedenáct tisíc korun. Peníze svého otce si tak vyloženě užívá. 

A nemusí se ničeho bát. Členové rodiny šéfa zahraniční zpravodajské služby nejsou zahrnuti na sankčních seznamech. Ani doma v Rusku se Veronika nemá špatně. Žije v bytě, který má podle serveru Insider hodnotu v přepočtu asi devatenáct milionů korun. 

Šojguová si užívá v Dubaji 

Dcera ruského ministra obrany Sergeje Šojgua také netráví čas ve své domovské zemi. Často vyráží na dovolenou do Dubaje. Ksenii Šojguovou prozradil instagram jejího údajného přítele Alexeje Stolyarova. Společně se ubytovali v hotelu, kde jedna noc stojí v přepočtu zhruba 160 000 korun. 

Dcera ruského ministra obrany Sergeje Šojgua v Dubaji. Dcera ruského ministra obrany Sergeje Šojgua v Dubaji. | Instagram

Válka jí je podle všeho proti srsti. Invazi na Ukrajinu způsobenou i jejím otcem nijak viditelně nepodporuje. Ksenia, světoznámá v ruském finančním průmyslu, dokonce nadále používá i již zmíněný instagram, i když vláda jejího otce jej označila za „extremistický“ a zablokovala k němu přístup na ruském internetu. 

„Svět se změnil na PŘED a PO,“ podotkla pouze ke konfliktu na Ukrajině. „Jakékoli vojenské akce jsou poslední možností, a to znamená, že jsme neměli jinou cestu ven,“ dodala. 

Syn ruského politika vyrazil do Ameriky

Vladimir Džabarov je váženým ruským politikem. V nedávném projevu vyjádřil nenávist vůči Spojeným státům. Jeho syn Alexandr Džabarov shodou okolností vyrazil na dovolenou právě do Ameriky. Se svou manželkou Sofií si užíval slunné Kalifornie. 

Džabarovův syn na rozdíl od svého otce na sankčním seznamu není. A tak dál cestuje do západních zemí. Během války dával na svůj instagram snímky ze Švédska a Norska. Snacha místopředsedy Státní dumy Alexandra Žuková si naopak užívala v Řecku. Na známý ostrov Mykonos vyrazila loni na podzim. 

17:01
Dnes

„Nesnažím se nikoho zastrašovat nebo vydírat. Chci ochránit Bělorusko a zajistit běloruskému lidu mír,“ řekl Lukašenko v několikahodinovém projevu. Podle agentury Reuters rovněž naznačil, že by mohl ruské taktické zbraně se souhlasem Kremlu použít, pokud by Bělorusku hrozilo zničení, ačkoliv Putin dříve prohlásil, že tyto zbraně zůstanou pod kontrolou Moskvy.

16:26
Dnes

Kancelář prezidenta oznámila další útok na Záporožskou oblast, hlásí oběti.

16:16
Dnes

„Určitě vyhrajeme, ruské zlo padne, přímo tady na Ukrajině, a už se nezvedne,“ řekl dnes Zelenskyj při pietním aktu v Buče. Již dříve uvedl, že Kyjev „potrestá všechny viníky“ hrůz spáchaných v Buči.

Zelenskyj dnes také Buče oficiálně udělil titul Město-hrdina Ukrajiny, kterým se pyšní například Charkov, Mariupol, Cherson nebo nedaleký Hostomel. „Když jsme Buču osvobodili, viděli jsme, že ďábel není někde daleko - je na zemi. Světu se odhalila strašná pravda o tom, co se na dočasně okupovaných územích odehrálo,“ napsal v dalším příspěvku Zelenskyj.

Zobrazit celý online

Video  Putinův ministr Šojgu navštívil ruské jednotky na Ukrajině  - Reuters
Video se připravuje ...

 

 

Video se připravuje ...
Další videa