Středa 6. července 2022
Oblačno, déšť 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Slovenští vojáci na hranicích Ukrajiny dovádí s dětmi: Video má už milion zhlédnutí!

Autor: VaB - 
22. března 2022
17:52

Přes slovensko-ukrajinské hranice proudí stovky uprchlíků z Ukrajiny. Jde hlavně o matky s dětmi, které za sebou mají neskutečně náročnou cestu. Na hranicích se je proto vojáci, policisté nebo hasiči snaží rozveselit. Dokazuje to video, jež má už přes milion zhlédnutí.

U hraničního přechodu stojí dva vojáci. Jeden z nich má na zádech obrovskou krosnu a u nohou velký kufr, druhý drží na jedné ruce malé dítě, poskakuje s ním a mává hračkou. Další malé dítě, s typickou dětskou školní brašnou na zádech, stojí na zemi a všemu pobaveně přihlíží mladá žena, zřejmě jejich maminka.

Vojáci si s dětmi hrají a snaží se je rozveselit. A podle videa, které vidělo už více než jeden milion lidí, jim to opravdu jde. Po chvilce pak společně odchází. „Takové chvíle nás naplňují nadějí, že válka brzy skončí a lidskost vyhraje nad zlem,“ popisují policisté na facebooku.

Slovenské ministerstvo vnitra uvádí, že na jejich území od začátku války na Ukrajině vstoupilo už 249 tisíc lidí. Ze začátku to byla hektická situace, v posledních dnech se to ale podařilo stabilizovat. Jde hlavně o matky s dětmi nebo cizince, kteří před válkou také utíkají.

„Na hranici se policisté, vojáci, hasiči a ostatní zodpovědné osoby snaží být velmi empatičtí a zpříjemňovat dětem chvíle čekání v zimě a po dlouhé a únavné cestě,“ popisují policisté na facebooku.

22:00
5. 7. 2022

Ruská armáda ostřelovala město Sumy až 60krát denně.  V důsledku ostřelování byly poškozeny obytné budovy a podnik. Je známo, že jedna osoba byla zraněna.

 

21:56
5. 7. 2022

Další fotografie z tržiště ve městě Slovjansk, které ostřelovali Rusové.

21:28
5. 7. 2022

Zelenskyj požaduje od generálního štábu vysvětlení ohledně omezení cestování branců. „Žádám generální štáb, aby v budoucnu nedělal podobná rozhodnutí beze mne,“ řekl prezident Volodymyr Zelenskyj.

 

Zobrazit celý online

Video  Slovenští vojáci na hranicích s malými dětmi  - Polícia SR
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa