Nejobávanější odstřelovač Wali je v Kyjevě: Rusy prý čeká druhý Stalingrad

Autor: rix - 
19. března 2022
16:30

Wali má pověst nejlepšího odstřelovače na světě. Bývalý voják kanadské armády své umění vytrénoval v Afghánistánu a Iráku. Myslel si, že už si bude moci užívat manželky a svého malého syna. Potom, co Putin napadl Ukrajinu, ale otočil. Neotálel a vydal se Ukrajincům pomoct. Jeho zkušenosti se ukrajinským obráncům budou jistě hodit..

Nyní už je Wali ukryt vysoko nad ulicemi Kyjeva v tajném zákoutí připravený pozdravit prvního ruského vetřelce, kterého spatří. Rozhodně ale nepůjde o přátelské setkání. „Nelíbí se mi myšlenka někoho zabít, ale když přijde čas, nebudu váhat zmáčknout spoušť,“ ujišťoval legendární odstřelovač. 

Jak ostrostřelec dále uvedl, Putin to nebude mít s dobytím Kyjeva vůbec snadné. „Pokud Putin opravdu chce Kyjev, bude muset zaplatit obrovskou cenu. Rusy tady nikdo nechce a všichni odolají. Škody, které jim můžeme způsobit, budou šílené,“ vysvětlil. Podle odstřelovače bude Kyjev pro Rusko druhým Stalingradem. 

Své opravdové jméno se Kanaďan opět rozhodl skrýt. To i kvůli jeho rodině. Pokud by Rusové zjistili jeho identitu, mohli by se pokusit zlikvidovat jeho milované, kteří momentálně žijí v kanadském Quebecu. 

Jak uvedl deník Daily Mail, zatímco jeho blízcí se v sobotu sešli, aby oslavili synovy první narozeniny, Wali strávil den schoulený v opuštěné budově s výhledem na předměstí Kyjeva. Rusové už jsou údajně jen pětadvacet kilometrů od metropole. Snajpr a jeho kolegové ale pro ně mají připravené hotové peklo.

„Tohle je obrovské zastavěné město, ne nějaká vesnice. Když se podívám z místa, kde jsem teď, vidím tolik staveb a budov, ze kterých lze střílet. Tolik míst, kde lze ukrýt zbraně a pálit ze zálohy. Nebudou vůbec tušit, co je zasáhlo,“ vysvětlil. 

Podle něj bude pro Rusy lepší, když se do bojů v Kyjevě vůbec nepustí. „Vždyť se jim nepovedlo dobýt ani Mariupol nebo Charkov,“ poznamenal Wali a podotkl tak, že postup ruské armády je velice pomalý a její plán na ovládnutí Ukrajiny je každým dnem vzdálenější. 

Voják s cestou na Ukrajinu moc neotálel. Pár dní poté, co vypukla válka, ho kontaktoval jeho přítel, který organizuje už několik měsíců humanitární konvoj na pomoc okupovaného Donbasu. „Řekl mi, že potřebují odstřelovače. Je to, jako když hasič slyší zvonění alarmu. Musel jsem tam jít,“ uvedl Wali.

Poznamenal ale, že tentokrát bylo daleko těžší opustit domov, než tomu bylo před sedmi lety kvůli válce v Afghánistánu. Doma zanechal manželku s malým synem. „Já vím, je to hrozné,“ řekl Wali a dodal, že když ale vidí fotky zkázy z Ukrajiny, vzpomene si na svého syna, a proto se rozhodl odejít bojovat. „Vždy jsem věděla, že je tu možnost, že zase odejde. Musím s tím žít,“ řekla o jeho odchodu manželka.

10:14
Dnes

„Na svou šestou cestu po Ukrajině jsem dorazil s jasnou zprávou – Česko nevzdá podporu Ukrajinců v boji proti ruskému agresorovi,“ uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský na síti X.

8:03
Dnes

Ruské ministerstvo obrany v ranní svodce informovalo, že jeho protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila 32 ukrajinských dronů, o zneškodnění bezpilotních letounů v Nižegorodské oblasti se ale nezmiňuje.

Také Rusko během uplynulých hodin pokračovalo v útocích na Ukrajinu. Podle letectva bránící se země nad ukrajinské území vyslalo 71 dronů typu šáhed a jejich atrap. Protivzdušná obrana jich 59 zneškodnila. Drony zasáhly šest míst, na jednom místě se zřítily trosky bezpilotního letounu, uvedlo ukrajinské letectvo bez dalších podrobností.

7:59
Dnes

Dobrý den. Ukrajinské drony v noci na dnešek zaútočily na průmyslové zóny v Nižegorodské oblasti, informoval Gleb Nikitin, gubernátor tohoto regionu ležícího východně od Moskvy. Jeden člověk podle něho zahynul, další dva jsou zranění.

„Dnes v noci se staly cílem útoku dronů nepřítele dvě průmyslové oblasti v Nižegorodské oblasti. Při odrážení útoku v Arzamaském okrese se bohužel nepodařilo zabránit obětem a škodám. Jeden zaměstnanec zemřel na místě, dva další byli převezeni do nemocnice,“ cituje ruskojazyčný servis BBC z Nikitinova prohlášení.

Ukrajinské telegramové kanály podle BBC zveřejnily videa a fotografie, na kterých drony v Arzamasu zaútočily na průmyslový závod APZ, který vyrábí gyroskopické systémy, ovládací systémy a další elektroniku. Ozývaly se tam výbuchy a vznikl požár. Druhá průmyslová zóna, o níž se zmiňuje Nikitin, se podle všeho nachází ve městě Dzeržinsk, kde působí několik vojenských podniků. Tyto informace nelze nezávisle ověřit.

Zobrazit celý online

Video  Nejlepší světový snajpr přijel zabíjet Rusy na Ukrajinu  - Videohub
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa