Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Francouzský aktivista obsadil vilu Putinovy dcery, chce tam usadit uprchlíky z Ukrajiny!

Autor: pma - 
14. března 2022
12:19

Potomci vlivných mužů světa disponují mnohem větším majetkem, než běžní smrtelníci. Jednou z nich je i dcera ruského prezidenta Vladimira Putina, Jekatěrina Tichonovová. Ta údajně vlastní ve francouzském přímořském Biarritzu obří vilu s názvem Alta Mira. Do té o víkendu podle listu The Insider pronikl tamní aktivista Pierre Affner. Okamžitě vyměnil zámky a hodlá do vily přijmout ukrajinské uprchlíky.

Francouzskému aktivistovi Pierru Affnerovi se o uplynulém víkendu podařil mistrovský kousek. Podle listu The Insider pronikl do prázdné vily ve městečku Biarritz, která údajně patří mladší dceři Vladimira Putina, Jekaterině Tichonovové. Vila za necelých 90 milionů korun je zařízena velmi luxusně. Má celkem osm ložnic, tři koupelny nebo obrovský balkon s nádherným výhledem na Atlantik.

Nalezeny byly i dokumenty spjaté s Putinovými přáteli

„Tento dům je připraven přijmout uprchlíky před Putinovým režimem, především Ukrajince,“ prohlásil po vniknutí aktivista.

Uvnitř Pierre nalezl i dokumenty týkající se rusko-finského oligarchy Gennadije Timčenka a Kirila Šamalova, bývalého ekonomického poradce ruské vlády a bývalého manžela Jekatěriny Tichonovové.

Nejedná se o jedinou vilu spojenou s ruským prezidentem

Mezi nalezenými dokumenty ve vile byla například Šamalova kopie pasu nebo faktura za elektřinu. To je ve Francii třeba například k otevření bankovního účtu nebo ke koupi samotné vily. V roce 2007 Gennadij Timčenko vilu koupil a v roce 2009 oligarcha vystavil plnou moc na jistého Francoise Duchosala. O tři roky později byla vila převedena na Putinova bývalého zetě, Kirila Šamalova. V současnosti by vila měla oficiálně patřit dceři ruského prezidenta, Jekatěrině Tichonovové.

Podle francouzských médií se nejedná o jedinou vilu spjatou s ruským prezidentem. Ve městečku s pětadvaceti tisíci obyvateli sám Putin údajně na konci 90. let koupil podobně honosnou vilu a další měla patřit Putinově bývalé manželce.

13:06
Dnes

Belgické úřady začaly vyšetřovat činnost proruské manipulační sítě, která se před eurovolbami údajně snaží docílit omezení podpory Ukrajiny v Evropské unii. Médiím to dnes sdělil belgický premiér Alexander De Croo, podle něhož tajné služby potvrdily existenci organizovaných skupin pracujících v ruském zájmu v Belgii a dalších unijních zemích.

„Podle našich zpravodajských služeb jsou záměry Moskvy zcela jasné. Cílem je pomoci ke zvolení více proruských kandidátů do Evropského parlamentu a posílit v této instituci určité proruské narativy,“ prohlásil De Croo podle belgických médií. Dodal přitom, že je v této věci v kontaktu s českým protějškem Petrem Fialou a dalšími evropskými lídry.

12:30
Dnes

Policie v Ruskem okupované části východní Ukrajiny pátrá po americkém občanovi Russellu Bentleymu, který v uplynulých letech bojoval po boku proruských separatistů a šířil kremelskou propagandu. Ruská média o něm píší jako o válečném zpravodaji.

12:18
Dnes

V Belgorodské oblasti protivzdušná obrana dnes dopoledne sestřelila dalších pět dronů. Gubernátor regionu Vjačeslav Gladkov na telegramu napsal, že jeden z bezpilotních letounů v Belgorodu narazil do administrativní budovy. Dva muži v důsledku toho utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice.

Zobrazit celý online

Video  Rusko útočí blízko Slovenska a Polska! A kam zmizel konvoj u Kyjeva?  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa