VYSÍLALI JSME: Pavel Novotný v boji o pomník v Řeporyjích. Odpůrcům slíbil překvapení

Autor: jim - 
10. prosince 2019
19:26

Pro kontroverzního starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) nastane dnes od 20 hodin den D. Zastupitelé městské části budou rozhodovat o záměru vybudovat pomník vlasovcům, kterých při osvobozování Prahy v květnu 1945 padlo asi 300. Nápad odsoudilo ruské ministerstvo zahraničí i ruská ambasáda v Praze. Hlasování budeme streamovat od 20:00. Starosta přitom slíbil, že pokud se někdo pokusí zasedání narušit, tak ho čeká velké překvapení.

O záměru postavit v Řeporyjích pomník sovětským vojákům informoval veřejnost Pavel Novotný ve čtvrtek 14. listopadu na twitteru: „Přednesl jsem tu projev. O tom, proč Řeporyje bez debat o historických kontroverzích našly místo pro první pomník vlasovců v ČR. Příští rok bude stát,“ napsal. Od té doby se rozjel pořádný kolotoč událostí.

O několik dní později se proti tomu negativně vyjádřila ruská ambasáda a mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová: „Hodnotíme to jako zjevné nadržování zločinnému přepisování dějin,“ uvedla mluvčí. Všemu pak nasadil Pavel Novotný korunu, když přijal pozvání do ruské státní televize Russia-1, kde se do Rusů pořádně opřel: „Usmívám se, protože říkáte jenom lži,“ zahájil svůj projev a pokračoval: „Nestavíme pomník Vlasovovi, ale stavíme pomník 300 padlým vojákům Ruské osvobozenecké armády, kteří padli při osvobozování Prahy. Nevím, ten pán, který mluvil, jestli je opilý nebo zfetovaný,“ nenechal si líbit zkreslování historie přizvaných ruských odborníků.

Podle Pavla Novotného má pro svůj projekt podporu také u občanů v Řeporyjích a bez jejich souhlasu by tento nápad nikdy neprezentoval. Konečné slovo však budou mít sami zastupitelé městské části. Jestli v Řeporyjích do května 2020 vyroste pomník vlasovcům, se rozhodne hned v prvním bodu od 20:00.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

1912 ( 11. prosince 2019 20:16 )

Ostuda národa mít takové magory , tupce a šašky či zmetky v politice !!

Jan Brandis ( 11. prosince 2019 07:32 )

Toho d e b i l a si praha zaslouží, no a řeporyje hned dvakrát 😂🤣😂

vilda696 ( 10. prosince 2019 21:58 )

opr: ko*ko*těnko

vilda696 ( 10. prosince 2019 21:56 )

Ten ***ěnko s ODS by s Fialou ,Stanjurou,Němcovou a Marečkem Bendů mohl založit komickou skupinu a vystupovat na silvestra a po estrádách jako to dělal jeho bolšánama protěžovanej fotr.

meksiko ( 10. prosince 2019 21:55 )

Tenhle sebestředný načlověk na počátku mluvil sám za sebe . Později se začal nesmyslně dovolávat vlády a prezidenta, ještě později se přitulil k sukni manželky a nyní se dovolává toho, že pro svůj nápad má podporu v Řeporyjích. Tak tím měl v té ruské televizi začít, mluvit jako starosta zastupující stejné blby jako je on. Klidně by je mohl veřejně jmenovat, aby byli také slavní . Takže sestra, manželka, táta.. kdo dál ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud