Čech označil Novotného v ruské TV za blázna. Starosta: Plivu na něj, koště kolaborantské

Autor: Nikola Forejtová - 
7. prosince 2019
05:02

Výstup starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) v ruské televizi Rossija 1 zřejmě nedá tamnímu vedení spát. Ve snaze o jeho negaci si přizvali jako hosta spojence dezinformačních webů a někdejšího policejního prezidenta Stanislava Novotného. Ten označil řeporyjského starostu v přímém přenosu za blázna. Pavel Novotný pro Blesk Zprávy kontroval: „Je to ubožák, kolaborantské koště.“ Premiér Andrej Babiš (ANO) na adresu starosty pro Impuls prohlásil, že by mohl být šéfem ODS, aspoň by prý byla sranda. 

„Mnozí lidi tady byli zaskočeni, protože Novotný je normální blázen. Pracoval v bulváru, nebyl tam vůbec úspěšný,“ řekl úvodem policejní exprezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný na účet svého jmenovce Pavla Novotného (ODS) v ruské televizi Rossija 1.

„V Česku je součástí pražské kavárny, to jsou lidé na okraji, marginálové, které ale podporují neziskové organizace s finančními prostředky od George Sorose,“ pokračoval dále „dezinformátor“ Novotný.

Ruská televize informuje o Pavlu NovotnémRuská televize informuje o Pavlu Novotném | Rossija24

Exprezidenta si pozvali v reakci na vystoupení starosty pražských Řeporyjí ve stejném pořadu. Pavel Novotný se tu postaral o pozdvižení až skandál svým výstupem o vlasovcích, kde Rusům připomněl mimo jiné masakr v Katyni. 

Novotný: Kolaborantské koště

Řeporyjský starosta si ale výstup Stanislava Novotného nenechal líbit. „Ten člověk má zřejmě unesenou celou rodinu a Rusové mu diktují do sluchátka, co má říkat, zvažuji v této věci podnět polici,“ napsal v reakci Blesk Zprávám.

„To kolaborantské koště, pardon pan bývalý policejní exprezident... ne zpět, ten ubožák a vlastizrádce je zjevně duševně nemocný a není-li, je mi líto, že u nás za vlastizradu není trest smrti. Až ho potkám, plivnu na něj,“ pokračuje Pavel Novotný.

Podle Novotného to není až tak o něm, i když celou situaci vyvolal, ale je to o tom, co jeho jmenovec Stanislav Novotný říkal o Česku. „Doufám, že únosci brzy propustí jeho rodinu,“ dodal. 

Co je Stanislav Novotný zač?

Stanislav Novotný byl v letech 1993 a 1994 prezident Policie ČR, nyní zastává především funkci předsedy v Asociaci nezávislých médií. Ta je ale považována za kontroverzní, protože členy asociace jsou dezinformační média. 

Exprezident rovněž v ruské televizi uvedl, že Novotnému z ODS nadržuje Česká televize i Český rozhlas a podle jeho názoru už lidé informacím o kauze „Novotný versus Rusko“ nevěří. 

Babiš: Do čela ODS s ním! 

Pavel Novotný v posledních týdnech rozproudil debatu ohledně česko-ruských vztahů. Spor začal ve chvíli, kdy chtěl Novotný postavit v Řeporyjích pomník vlasovcům - tedy členům ruské armády, kteří bojovali proti nacistům a u Řeporyj zahynuli. 

Kauza se dotkla zahraniční politiky i členů vlády. Na Novotného reagoval i premiér Andrej Babiš (ANO) na rádiu Impuls. 

Předseda ODS Petr Fiala totiž vyzval předsedu vlády, aby do doby, než vyřeší své problémy kolem střetu zájmu a Čapího hnízda, opustil premiérský post a přenechal jej jinému. „Tak já navrhuji ODS, aby si za předsedu zvolili pana Pavla Novotného z Řeporyj. S ním alespoň bude sranda,“ reagoval ministerský předseda.

Video  Andrej Babiš v Epicentru speciál: Neodstoupí kvůli auditu ani Čapímu hnízdu. Syna viděl loni, homeopatika na křivdu nebere.  - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

Výrok premiéra Babiše ale Novotného zvedl ze židle. „Je to urážka ODS. Nevím, co myslel tím, že bude sranda. To je urážka Řeporyjí. Budí tím dojem, jako bych byl primárně šašek,“ uvedl Blesk Zprávám Novotný.

„Fiala je skvělý předseda, bude skvělý premiér a má plnou podporu místního sdružení ODS v Řeporyjích. Už aby byl premiér, já ministr školství a pan Babiš ve výkonu trestu... nebo aspoň mimo veřejné funkce,“ dodal Novotný. 

Petr Fiala také vyjádřil Novotnému podporu. Blesk Zprávám ale konstatoval, že druh jeho vystupování „není jeho šálkem čaje“.

Novotný si to vyřizoval i s Foldynou

Fialovi ale nyní řeporyjského starostu předhazují i ve Sněmovně.  „Vzpomeňte si na svého pana Novotného, co vystrkuje svoji tlustou zadnici na občany a vy jste ta strana, co by se měla stydět,“ vytkl Jaroslav Foldyna (ČSSD) Fialovi poté, co předseda ODS komentoval Babišův údajný střet zájmů.

„Považovali byste něco takového, co se teď děje kolem premiéra, za představitelné nebo přípustné před pěti lety?“ zeptal se Fiala v sále. „Bylo by před pěti lety možné, aby premiérem byla osoba trestně stíhaná, jejíž firma neoprávněně čerpá evropské dotace?“ tázal se dál.

Šéf ODS Petr Fiala se setkal s řeporyjským starostou Pavlem Novotným.Šéf ODS Petr Fiala se setkal s řeporyjským starostou Pavlem Novotným. | reprofoto Facebook

I na tuto řeč Novotný reagoval. „Oba víme, že ta láska nebude opětovaná, Jaroušku, jsem heterák, chápu, že se s tím vyrovnáváš svérázně, ty pochop, že nic nebude. A ještě jednou se přes trauma z mé neopětované lásky navezeš do ODS, přijedu ti to vysvětlil v multikáře!“ uvedl na twitteru. 

Novotný započal celý česko-ruský spor nápadem postavit pomník vlasovcům. Poté, co tuto iniciativu ruské velvyslanectví nazvalo jako porušení mezinárodních závazků, se Novotný rozhodl zaslat dopis Putinovi. K ruskému velvyslanectví přijel v multikáře. 

Řeporyjský starosta je svým svérázným vystupováním znám. Nedávno překvapil garderóbou, kterou si vzal na policejní ředitelství, kde podával výpověď ke sporu, který vedl s „mlátičkou“ Zdeňkem Ondráčkem.

Novotného si na výslech pozvali poté, co prohlásil, že by měl Ondráček viset. Na policii dorazil v uniformě pohotovostního pluku - tedy v uniformě, kterou měl Ondráček na sobě během Palachova týdne v roce 1989.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Jan Brandis ( 8. prosince 2019 15:47 )

Neblázni, ty ludro stará. Každej nevypadá jako ty. Můj vzhled tvůj sen 😂🤣😂

dobryclovek ( 8. prosince 2019 14:04 )

poresh!! vždyt tvoje rodina patří k svoloči a ty je špiníš máš vubec mozek!!

pooresh ( 8. prosince 2019 12:46 )

Koblihari,to je pakaz slozena ze starych a novych rusobolsevickych praskacu a fizlu!

pooresh ( 8. prosince 2019 12:43 )

Rusko je rise zla,troubo!Na Kamcatku s tebou!

pooresh ( 8. prosince 2019 12:37 )

je to smutny,ale Cesskaja respublika,je stale prolezla ruskymi svaby a fizly,jako starej syr! A to zacina zacina Zemanem pres Burese a pokracuje dal a dal,az na Ural!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud