Video, ze kterého vstávaly Rusům vlasy na hlavě: Novotný tasil v televizi „alkoholiky“ i Katyň

Autor: blv - 
30. listopadu 2019
09:50

Něco takového ruská státní televize ještě neviděla. V pořadu 60 minut kanálu Rossija 1 se moderátoři spojili se starostou Řeporyjí Pavlem Novotným (ODS), aby jim vysvětlil svůj záměr postavit pomník vlasovcům. Měla to být pořádná „grilovačka“, ale český regionální politik si to nenechal líbit. A tak lítala ostrá slova. Podle Novotného Rusko prostě lže a oponent je opilý. Z druhé strany přilétla slova jako debil, provokatér, blázen. Nervy na uzdě neudržel ani moderátor.

Celoplošný kanál Rossija 1 je jednou z nejsledovanějších stanic v Rusku a pořad 60 minut patří k jeho vlajkovým lodím. Při páteční premiéře se diváci určitě nestačili divit, něco takového tam ještě nebylo - zažili „protekčního spratka“ Pavla Novotného na vlastní oči. Moderátoři ho původně chtěli podrobit kritice za úmysl postavit vlasovcům pomník. On jim to vysvětlil způsobem sobě vlastním. 

Komentář Pavla Novotného k vysílání ruské televizeKomentář Pavla Novotného k vysílání ruské televize | twitter/Pavel Novotný

První, co diváci spatřili, byly neuvěřitelné grimasy Pavla Novotného na monitoru v televizním studiu. Do toho hovořil politolog Vladimir Kornilov o zločinné roli příslušníků Ruské osvobozenecké armády. „Nechápu, čemu se šklebíte,“ bojovně začala rozhovor moderátorka Olga Skabejevová. 

„Usmívám se proto, že říkáte jenom lži. My nestávíme žádný památník Vlasovovi, to je nesmysl. My stavíme pomník třem stům vojákům Ruské osvobozenecké armády padlým při osvobozování Prahy. Já nevím, o čem ten člověk mluvil, jestli je opilý nebo zhulený,“ kontroval Novotný s tím, že proti Rusku nic nemá, odmítá i ohýbání historie. 

Následovala velká kritika činů vlasovců v podání politologa Vladimira Kornilova. Hovořil mimo jiné o tom, že se ještě před vznikem ROA podíleli na vraždění Poláků za Varšavského povstání a jejich skutky odsoudil i Norimberský tribunál.  

Pavel Novotný mezitím na obrazovce pokračoval v grimasách. Chvílemi si významně klepal na čelo, chvílemi předstíral, že nudou usíná. Atmosféra ve studiu ještě víc zhoustla a bylo vidět, že moderátorka začíná ztrácet nervy.

Když po chvíli dostal slovo, opět si nebral servítky: „Tak prosím vás, řekněte tomu zfetovanému, nebo opilému pánovi, že o vlasovcích u Norimberského tribunálu nic neříkali. A už vůbec nemluvte o tom, jak stříleli Poláky. Vy jste stříleli Poláky v Katyni. Vy jste měli smlouvu s Ribbentropem. Opakuji, to je ruská státní lež.“

Jeden z diskutujících se snažil atmosféru mírnit s tím, že Pavel Novotný je pouze regionální politik. Většina lidí v Česku by prý pomník vlasovců nechtěla. 

Na to starosta Řeporyjí odpověděl: „Tady je naprostá podpora většiny pro stavbu pomníku vlasovcům. Byli to zločinci, ale je dokázané, že 8. května umírali při osvobozování Prahy. Koněv přišel do Prahy den po podpisu kapitulace. A váš názor v České republice nikoho nezajímá. Vlasovci nám přinesli mír a my máme právo na svůj názor.“

„Jste hlupák a podrazák,“ neudržel už nervy druhý moderátor pořadu Jevgenij Popov. Další z přítomných Novotného označil za debila, blázna a provokatéra. Ruským divákům vysvětlil, že starosta Řeporyjí je nástupce československých legionářů, kteří chtěli rozvrátit Rusko. Tady telemost s Prahou skončil.

Video  Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) a jeho vzkaz Rusku k pomníku vlasovcům. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

satanas ( 1. prosince 2019 16:46 )

Možná by chtěli postavit pomník Posseltovi, ale protože by na něj padly dva kamenolomy, tak od toho upustili.

pooresh ( 1. prosince 2019 12:22 )

Spravne soudruhu indulono! Vlasovci bojovali s Hitlerem proti svetovemu bolsevismu!

pooresh ( 1. prosince 2019 12:19 )

hejhola fakta,fakta,fakta! Co nepravdiveho rekl Novotny?

hejhej ( 1. prosince 2019 11:40 )

pooresch: Okupace 5 států varšavské smlouvy vč. Německa, kterým nyní leze spousta politiků do análu.

pooresh ( 1. prosince 2019 11:39 )

Kecas Krasine! Ty si pletes a motas bukvy!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud