Nechutná kuchyně školky na Pardubicku: Rodiče našli zkažené ovoce a další „blafy“

Autor: Mii - 
26. října 2019
12:30

Na vlastní pěst se rozhodla řešit problém s nevyhovujícím jídlem v pardubické mateřské škole skupina rodičů, která sem posílá své děti. Po podezření, že strava není úplně v pořádku, se rodičům podařilo dostat se do kuchyně školky, vše nafotit a následně poslat stížnost pardubickému zastupitelstvu. To slíbilo zlepšení, informoval web iDnes.cz.

Problém se týkal mateřské školy Korálek, která se nachází na východě Pardubic. Rodiče tvrdili, že jejich děti zde dostávají velmi špatnou stravu hraničící se zdravotní závadností a navíc v malých porcích.

„Jedná se zejména o vařená jídla, která jsou dětem servírovaná v miniporcích, velmi často se jedná o jídla nedochucená, téměř také neexistuje vrstva másla či pomazánky na svačině, podává se zkažené ovoce a naprosto neodpovídající množství přílohy či dokonce masa a hlavních surovin,“ uvádí jedna ze stížností rodičů.

Kuchařky si suroviny na jídlo odnášejí pro sebe?

Další z této situace viní pracovníky školky, konkrétně její kuchyně. „Někteří z nás byli očitými svědky, jak si zaměstnanci kuchyně potajmu odnáší a nakládají do auta maso a potraviny, suroviny a později i hotová jídla ze zadního traktu školní kuchyně,“ píší dále rodiče.

Aby měli důkaz, že k těmto problémům skutečně dochází, podařilo se jim získat z kuchyně sérii fotografií. Vyvstává otázka, jak se rodiče do těchto prostor dostali, ale to školka nekomentovala. Zato slíbila, že dojde ke zlepšení, některé věci se podle ní již zlepšily. „Můžu vám říct, že z toho nespím, je to velmi složitá situace. Oficiální stížnost se ke mně nedostala, ale s kuchařkami jsme se domluvily na určitých postupech,“ sdělila pro iDnes.cz Venuše Novotná, která školku vede.

Ředitelka: Nic jsem neviděla

Že si ředitelka za svými slovy stojí, dokazují fotografie rodičů, kterým se znovu podařilo situaci v kuchyni zdokumentovat. Aby ovšem dosáhli „svého“, museli stížnost zaslat až na pardubické zastupitelstvo, které se k jejímu projednávání dostalo až tento měsíc. „Je to neskutečný hnus a ostuda města,“ hlásil během diskuze jeden z rodičů.

Dohled nad školkou později slíbil pardubický primátor Martin Charvát (ANO). Podle něj stížnost řeší náměstek odpovědný za školství Jakub Rychetský.

Rodiče jako jednu z příčin současné situace uváděli neshodu s ředitelkou zařízení Alenou Stehnovou, která je zároveň starostkou prvního pardubického obvodu za ANO. Měla mít mezi zaměstnanci kuchyně dlouholeté přátele, tudíž jim nedokázala domluvit.

Stehnová ale říká, že výrazné problémy nezaznamenala. „Můžu k tomu říct, že je mi to nesmírně líto, protože nám všem by mělo jít v první řadě o děti. Už tam rok nejsem, stížnost jsem viděla a řekla bych, že za mého působení tam nic takového nebylo, a pokud ano, s vedoucí jídelny jsem to hned řešila,“ reagovala starostka.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

stormiik@seznam.cz ( 29. října 2019 18:22 )

Tak POZOR!!!!Tato paní pro děti dýchá a určitě by jim nedala nic špatného!Ja to paní,která pomáhá a stará se!Mne osobnd

illenne ( 26. října 2019 18:20 )

To je hnus, co dětem podávali . A paní ředitelka, která je zároveň i starostkou jedné městské části samozřejmě o ničem neví . Rodiče zaplatí nemalé peníze a oni krmí děti takovým humusem. Nechápu, jak si to vůbec dovolí. je mi líto dětí, které to musely jíst .

e.lesanova ( 26. října 2019 16:32 )

Dělo se to, děje se to a bude dít...na dětech či nemohoucích seniorech se vždy "vydělávalo" nejlépe a byla tzv. "malá domů"...a pokud si movití rodiče předražených soukromých školek malují, že tam je situace jiná, tak není...jen nemá takový "přísun" personál, ale majitelé...většinou se tam přímo nevaří a pro počet dětí je objednáván sotva tak poloviční počet porcí, "bio" nahradí padavky z vlastních zdrojů atd. atd....rodiče by měli mít možnost "namátkových kontrol", co se okolo jejich dětí kde děje...

ov21 ( 26. října 2019 15:52 )

chudinky deti, to tam z hladu jedí pastelky ? nebo co tam delaj ty ostatni fotky ...

jebuto ( 26. října 2019 15:24 )

Ta ředitelka tam byla za darmo drahá. Kdoví jestli taky nejela v těch šméčkách. Ani bych se nedivil.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud