Matěj z pasťáku: Ubodal mámu a ukazuje...

25. 10. 2014
05:02

Když je někomu dvanáct let, může i zabít, a nic se mu nestane! Jako vrah z Kmetiněvsi Robin P. (dnes 23). Ale třeba i Matěj, který v podobném věku ubodal mámu, skončil sice v pasťáku, ale dává najevo, co si myslí. Vše má na háku!

Matěj loni v březnu čekal doma na návrat adoptivní mámy Marie D. (†50) z práce, aby ji ubodal. Vadilo mu, že ho sekýrovala. Kvůli nízkému věku nešel do vězení, ale do výchovného ústavu v Děčíně-Boleticích na přísně střežené oddělení pro brutální dětské zločince.

Že by se tam trápil výčitkami svědomí? Gesto jeho zdviženého prostředníčku na jedné z Matějových fotek na Facebooku, ke kterému mají chovanci přístup (zákon ho přímo nezakazuje), hovoří za vše. A z dalších snímků, kterými se Matěj chlubí, je vidět, že si nežije špatně.

Chodí na box, surfuje na internetu, v létě se chodí koupat... Má i kamaráda. Rozumí si s Janem (14), který je v Boleticích od jara za to, že bodl šroubovákem vychovatele ve výchovném ústavu v Králíkách.

Vedení ústavu se o snímku Matěje s vulgárním gestem dozvědělo až od Blesku. „Je samozřejmě špatné, že tam je,“ řekl ředitel boletického ústavu Pavel Bártík. Snímek ale podle něj nevznikl v ústavu ani v okolí.

Matěj ho mohl pořídit a dát na sociální síť na jedné z vycházek, na které ho bere táta při návštěvách, i když mu zabil ženu. Uhlídat, co vše si chovanci dávají na Facebook, je podle něj technicky nezvladatelné. „Přijmeme však opatření a uděláme osvětu kvůli přístupu na Facebook,“ řekl.

Jak to chodí v Boleticích?

➤ budíček v 7 hodin (o víkendech a prázdninách v 9)

➤ následuje hygiena a snídaně

➤ pak mají chovanci vyučování, oběd, odpolední výuku a činnosti dle

výchovného plánu

➤ večeře je v 18 hodin

➤ po jídle následuje do 19:45 učení

➤ den končí hodnocením na setkání s vychovatelem

➤ večerka je ve 21:15 hodin (o víkendech a prázdninách ve 22 hodin)

➤ mobily dostávají chovanci od vychovatele večer na hodinu

➤ pod dohledem pedagoga mají přístup na internet, k e-mailům, Facebooku

➤ vycházky s pedagogickým dozorem nebo se zákonným zástupcem (při dlouhodobém pozitivním hodnocení i samostatná vycházka)

Mámu přepadli lupiči

„Mámu přepadli dva lupiči a ubodali ji. Zastihl jsem je doma, pořezali mě na ruce,“ řekl policii Matěj (14) z Chlumce nad Cidlinou. Policisté ale zjistili, že ženu (†50) zavraždil její adoptivní syn.

„Nezletilý pachatel se k činu doznal. Žena zemřela na následky mnoha bodných a řezných poranění,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Co se stalo v Kmetiněvsi

Brutální vražda vyděsila 1. ledna 2004 celé Česko. Barbora N. (†13) z Kmetiněvsi na Kladensku se večer nevrátila od kamarádky. Našli ji mrtvou na okraji obce. Vrah dívku pobodal a pak ji sexuálně zneužil.

Pátrací akce skončila po devíti měsících, kdy se zkoumalo asi 700 vzorků DNA, které odevzdali všichni muži z okolí. Jako vrah byl označen spolužák mrtvé dívky Robin P., kterému bylo 12 let.

Kvůli nízkému věku byl umístěn do léčebny a následně diagnostického ústavu, odkud s novým jménem vyšel v devatenácti letech s čistým trestním rejstříkem. Dál pak páchal trestnou činnost a ve čtvrtek byl poprvé odsouzen k nepodmíněnému trestu tří let za loupežné přepadení.

 

Video Poslední rozloučení s Marií D., kterou zabil její syn Matěj (14) - Foto Blesk - Jitka Pecharová
720p 480p 360p 240p

illis ( 26. října 2014 10:34 )

kraken666

kobyla1 ( 25. října 2014 23:11 )

a včil mudruj tatrmane...

kobyla1 ( 25. října 2014 23:10 )

případě

kobyla1 ( 25. října 2014 23:02 )

Problém toho tvého blábolu je v tom, že já na rozdíl od tebe nepotřebuju krást, protože jsem schopen se v pohodě uživit poctivě. Pokud si dobře pamatuju, tak si nedávno sám o sobě na jedné diskuzi psal, že jsi zloděj.......obávám se, že na hnojišti by spíš skončily tvoje pracky, ikdyž možná by bylo lepší, kdyby tam skončila tvá hlava. Stejně ji máš jen proto, aby ti nepršelo do krku hňupe

kobyla1 ( 25. října 2014 22:04 )

V tomto přídě by právo šaríja bylo na místě

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa