Co dělá Melania Trumpová v červenci? Plánuje Vánoce. Lidé se jí za to vysmáli

Autor: Darina Jíchová - 
26. července 2019
09:45

První dáma Spojených států Melania Trumpová (49) se na svých sociálních sítích pochlubila, nad čím si zrovna „láme hlavu“. S velkým předstihem se totiž pustila do plánování vánoční výzdoby, kterou letos v prosinci zaplní Bílý dům. Za svůj příspěvek ale od uživatelů twitteru sklidila jen výsměch a kritiku. „Dávej pozor, co se děje. V prosinci už v Bílém domě nebudeš,“ komentovali lidé. Zprávu přinesl deník Daily Mail.

„Ve Východním křídle začala vánoční příprava,“ oznámila Trumpová na svém profilu, sdílela také několik fotek, na kterých vybírá první vánoční motivy. „Těším se, že s vámi v následujících měsících budu sdílet plánování této jedinečné tradice,“ doplnila první dáma. Na pohled nevinný příspěvek však na internetu rozpoutal drama.

Lidé poukázali na to, že jde ze strany Bílého domu o pokus odpoutat pozornost od výpovědi bývalého vyšetřovatele ruského vlivu na prezidentské volby v roce 2016 Roberta Muellera. Ten před právním výborem Sněmovny reprezentantů uvedl, že jeho zpráva nemůže prezidenta Donalda Trumpa plně zprostit viny z bránění spravedlnosti, rozhodně ho neočišťuje a Trumpovi může hrozit obvinění poté, co opustí svou funkci.

„Zlato, jestli to takhle půjde dál, tak už v prosinci s Donaldem v Bílém domě nebudete,“ objevilo se v komentářích pod sdílenými fotkami Trumpové. Další lidé první dámě doporučili, aby se věnovala dětem uprchlíků, které živoří v detenčních centrech, nebo aby usměrnila svého muže a jeho útoky na čtyři kongresmanky.

Žalostný pokus o odvedení pozornosti

„Proč se stará o Vánoce, když celé Státy sledují Muellerův výslech, o tom mlčí. Typické,“ psali lidé k jejímu příspěvku. „To je ten nejsmutnější pokus o rozptýlení, jaký jsem kdy viděl. Nikdo ti nevěří, že v červenci plánuješ Vánoce,“ naváželi se uživatelé twitteru do první dámy.

První dáma USA Melania Trumpová zahájila přípravy na Vánoce.První dáma USA Melania Trumpová zahájila přípravy na Vánoce. | Twitter Melanie Trumpové

„Letos stromky ozdob věcmi dětí, které tvůj manžel drží v dětských koncentrácích na jihu země,“ lidé si nebrali servítky. „Tak co nás čeká? Girlandy kolem klecí z detenčních center?“ přidávali se další. „Vždycky je dobré Vánoce plánovat s předstihem,“ zastávali se Trumpové její fanoušci. Podle mnohých to bylo ze strany první dámy jen špatné načasování.

Loňská výzdoba lidi vyděsila

Není ještě známo, jaké bude téma vánoční výzdoby v Bílém domě, loni to byly „americké poklady“ a dekorace byla laděná hlavně do červené a bílé. Snímky ozdobených chodeb a sálů sídla amerických prezidentů šokovaly nejen USA, ale i celý svět. „Děsivé,“ tak byla práce Trumpové označována nejčastěji.

Chodby lemovalo 40 stromů obalených brusinkami, rudá „monstra“ nápadně připomínala uniformy sexuálních otrokyň z knihy Margareth Atwoodové a stejnojmenného seriálu Příběh služebnice. „Je to jak scéna z hororu. Buď jsou to služebnice, nebo jsou stromy pokryté krví,“ popisovali lidé loňskou dekoraci na twitteru.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud