Trumpové se na narozeniny smějí za fotku bez Moniky Babišové. Koho všichni fotili?

 • Autor: Darina Jíchová - 
  Aktualizováno -
  28. 4. 2019
  10:25
  27. 4. 2019
  15:30

  První dáma Spojených států Melania Trumpová tento pátek oslavila 49. narozeniny. Místo bujarého večírku ale v Bílém domu společně s manželem, prezidentem Donaldem Trumpem, hostila japonského premiéra Šinza Abeho a jeho ženu Akii. Trump to komentoval slovy, že dal své ženě na výběr, jestli chce jako loni slavit s rodinou, nebo jestli ho doprovodí na recepci s Abeovými, napsal magazín People. O pozdvižení se postarala navíc fotka Melanie Trumpové z dob návštěvy premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho ženy Moniky v Bílém domě. Americká první dáma na ní sedí sama na pohovce.

  Loni se prezident Trump urazil při otázce, co dal ženě k narozeninám, letos se ale při stejném dotazu rozpovídal.

  „Slavíme narozeniny naší první dámy, jsou její narozeniny. Tak jsem řekl Melanii: Chtěla bys, aby se k nám na tvoje narozeniny připojil pan premiér Abe a jeho žena?“ sdělil prezident novinářům. „Řekla mi: Nevím, co víc by mi udělalo radost,“ dodal, nesvěřil se však s tím, jaký dal manželce osobní dárek.

 • 1.Přání Bílého domu hitem internetu

  Také na oficiálním twitterovém účtu Bílého domu se objevilo přání pro první dámu, byla k němu vybrána poněkud zvláštní fotka z Oválné pracovny. Snímek pochází z březnové návštěvy českého premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho manželky Moniky v Bílém domě a Trumpová je na něm zobrazena osamocená na pohovce v obklíčení fotografů. Snímek se okamžitě proměnil v internetový meme.

  A tedy už je celý pohled na to, co reportéři vlastně fotili. Moniku Babišovou najdete vlevo.

  Babiš a Monika u Trumpa a Melanie v Bílém domě (7. 3. 2019)Babiš a Monika u Trumpa a Melanie v Bílém domě (7. 3. 2019) | Blesk - Jakub Poláček

 • 2.Trumpová má za sebou těžký rok

  Trumpová loňské narozeniny také trávila v Bílém domě, ale v soukromí s rodinou. První dáma má za sebou rok plný úspěchů i nezdarů, v současné době se ona i prezident musejí vyrovnávat se zveřejněnou zprávou Roberta Muellera, který vyšetřoval, zda na prezidentské volby v roce 2016 měla vliv ruská vláda. Zájem Rusů byl potvrzen, podle Muellera však s nimi Trump a jeho tým nijak nespolupracovali.

  Podle zdroje z floridského sídla Mar-a-Lago, kam se Trumpovi rádi uchylují, prezidenta vyšetřování velmi tížilo. Zdroj sdělil reportérům magazínu People, že se kvůli němu dokonce první pár několikrát pohádal. Mluvčí první dámy Stephanie Grishamová zvěsti o manželské hádce odmítla, jiný komentář ale nenabídla.

  Velikonoce v Bílém domě: Na snímku první dáma Melania Trumpová a prezident USA Donald Trump.Velikonoce v Bílém domě: Na snímku první dáma Melania Trumpová a prezident USA Donald Trump. | Reuters

 • 3.První dáma o Trumpově nevěře

  Uplynulý rok byl také plný spekulací o tom, jak je na tom manželství Trumpových. „Olej do ohně“ přilévá právě častá nepřítomnost první dámy v Bílém domě, nebo i to, že se s manželem na veřejnosti odmítá vodit za ruku. V otevřeném rozhovoru pro stanici ABC se Trumpová vyjádřila k manželovým nevěrám, které prezident popírá.

  „Není to ve středu mého zájmu. Na prvním místě jsem matka a první dáma, mám mnohem důležitější věci, o kterých musím přemýšlet. Náš vztah je v pořádku. Ano, média o nás spekulují, ale jsou to všechno pomluvy, ne pravda,“ vysvětlila Trumpová.

 • 4.Šikana a pokrytectví

  První dáma nečelí kritice jen kvůli svému manželství, mnoho lidí ji nazývá pokrytcem, a to kvůli její apolitické kampani Be Best („Buďme nejlepší“), která se mimo jiné zaměřuje na boj s kyberšikanou. Lidé poukazují na to, že Trumpová má doma „toho největšího kyberšikanátora“. Prezident Trump totiž s oblibou napadá své nepřátele na twitteru.

  V souvislosti s těmito fakty se Trumpová považuje za „nejvíce šikanového člověka na světě“, prohlásila to právě v rozhovoru pro ABC. Pokud by měla popsat sama sebe, zvolila by prý slova jako „matka, dcera, manželka, přítelkyně a první dáma USA“.

  Video Babišovi a Trumpovi v Bílém domě: Blesk Zprávy byly u napjatě očekávané přijetí českého premiéra přímo v Oválné pracovně - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 29. dubna 2019 02:33 )

To sa smeju akorat tak v plesku

tomik007 ( 28. dubna 2019 11:06 )

VSECI KRADNU - vravel UJO

petr12 ( 28. dubna 2019 11:04 )

ty novinářský hovado kdo se směje,ty a špína novinářu na něčí pokyn ty vymaštěný trotle není žádný duvod se jí smát jediný duvod je novinářský sajrajt jak u Babiše tak u Zemana.Špíny a křiváci,kmotři, udavači,opozice, se spojili na ojednávku kmotru politiku proti Babišovi přito jsou skuteční zloději,tuneláři,s třicetiletou praxi nestíháni co dělá státní zastupiteství klekne jen na objednávku mafie,kmotru na Babiše a ostatní opravdový zločinci tahají za nitky policie,státních zástupcu,soudcu.

bizon_pepa ( 27. dubna 2019 22:25 )

No oni se v blesku myslí, že je to čest si sednout s Mončou. To musí být opravdu příjemně strávený den.

hradnihulvat ( 27. dubna 2019 19:34 )

Třeba nesedává s manželkami mafiánů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa