Trumpův fanda zavraždil mafiánského bosse! Poprava Caliho jako vystřižená z Kmotra

Autor: Petr Šour - 
19. března 2019
21:25

Šlo o první nájemnou vraždu mafiánského bosse v New Yorku od roku 1985, tak si policie dala záležet. Už za pár dní chytila mladíka důvodně podezřelého z brutální popravy Francesca Caliho (†53), hlavy mocné mafiánské rodiny Gambinů.

Z vraždy podezřelý Anthony Comello už byl postaven před soud, aby mohl být vydán z New Jersey do New Yorku. Je mu teprve 24 let, patří k ultrapravičákům a je fanatickým příznivcem prezidenta Donalda Trumpa (72). U soudu hrdě ukazoval dlaň počmáranou Trumpovými slogany včetně hesla »MAGA«, což je zkratka Make America Great Again (Udělejme Ameriku znovu skvělou).

Gambinové jsou jedním z pěti italsko-amerických mafiánských klanů, jež v New Yorku řádí odnepaměti. Jejich boss Francesco Cali (†53), zvaný »Franky Boy«, byl zastřelen 13. března večer v New Yorku před svým výstavním sídlem na Staten Islandu. Tam mimochodem ve filmu Kmotr bydlel sám Don Vito Corleone...

Vrah ho desetkrát zasáhl a pro jistotu ještě převálcoval autem. Autem také do jeho domu nejdřív narazil, aby Caliho vylákal z domu, kde v té době byl i s manželkou a dětmi. Podle místních médií šlo o první nájemnou vraždu mafiánského šéfa v New Yorku od roku 1985, kdy si předák konkurenčního klanu objednal smrt tehdejšího bosse Gambinů Paula Castellana. Policie ovšem pracuje i s motivem, že mohlo jít o osobní účty. Proslýchá se, že stavební dělník Comello se zakoukal do Caliho neteře, ale ten byl proti. Pro příbuznou si jako správný Sicilián představoval trošku lepší partii...

Jeden flastr

Cali měl jediný »oficiální « kriminální škraloup, v roce 2008 vyfasoval 16 měsíců za spiknutí za účelem vybírání výpalného. Jeho hoši se jinak soustředí hlavně na obchod s heroinem a opiátovými analgetiky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud