Pondělí 3. října 2022
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Oblačno, déšť 16°C

Manžel spisovatelky zemřel na ALS: Před smrtí jí pomohl najít novou lásku!

Autor: rc - 
13. srpna 2022
14:23

Spisovatelka Deidre Faganová byla se svým manželem Bobem šťastná jedenáct let. Rodinné štěstí narušila krutá diagnóza. Bobovi ve třiačtyřiceti letech diagnostikovali amyotrofickou laterální sklerózu (ALS). Nemoc měla rychlý průběh a Bobovým posledním přáním bylo, aby byla jeho manželka znovu šťastná. V posledních chvílích svého života ji dokonce dal dohromady s jejím kolegou, který rodinu podporoval v nejtěžších chvílích.

Deirdre se seznámila s Bobem na univerzitě v New Yorku. Oba dva byli již rozvedení a dokončovali doktorát. Sdíleli kancelář, ovšem dva roky se mezi nimi nic neodehrálo, než jejich vztah najednou nabral rychlý spád, stali se z nich partneři a časem i manželé. Celkem spolu spokojeně žili jedenáct let. 

Když bylo Bobovi třiačtyřicet let a s Deirdrou vychovával dvě deti, mu lékaři diagnostikovali ALS, nemoc, kterou zatím nelze léčit. Jde o vzácnou nervosvalovou chorobu. Lidé, kteří trpí ALS, pomalu ztrácejí schopnost chodit, mluvit, polykat či dýchat.

„Po diagnóze mi Bob řekl, že chce, abych si našla znovu lásku,“ citoval Deirdre britský deník Daily Mail„Stále jsem se vzpamatovávala z jeho diagnózy. Byla jsem v šoku a řekla jsem mu, aby přestal. Nebyla jsem vůbec připravená ho vyslechnout,“ uvedla Deirdre.

Nicméně čtyři měsíce po vyslechnutí diagnózy se u nich zastavil její kolega Dave, aby zjistil, jak se rodině daří. Náhle se začal zastavovat častěji a Bob viděl, že si s ním Deirdre rozumí. „Jednoho dne, kdy jsme Bob a já byli sami, poukázal na to, jak si s Davem rozumím,“ řekla. „Bob zasel to semínko a to semínko začalo klíčit."

V říjnu 2012 Bob zemřel. Dave byl tehdy po jejím boku a po smrti Boba se neustále zastavoval, aby rodinu podpořil. Nakonec se s ním Deirdre dala dohromady a vzala si ho. Deirdre uvedla, že to byl právě Bob, který je dal dohromady. „Nevím, kdy bych si Davea všimla bez Bobova nabádání,“ přiznala. O ztrátě manžela a nalezené nové lásky, dokonce napsala knihu. „Bob byl první láska mého života a Dave je druhá," uzavřela.

VIDEO: Proč mozek někdy ničí vlastní ochránci

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa