Poslední aktuální fotka, kterou Olivia Newtonová-Johnová zveřejnila na svém oficiálním instagramovém účtu, šla „do světa“ v dubnu letošního roku. Snímek zachycuje slavnou herečku a zpěvačku pózující se zářivým úsměvem v zahradě plné slunečnic, s optimistickým popiskem, že „všem přeje veselé Velikonoce v tento krásný letní den“. Od té doby se na jejím profilu objevovaly už jen příspěvky staršího data a videa, na nichž už hvězda Pomády či Xanadu nebyla vidět.

A poslední záznam, na němž promluvila ke svým příznivcům, je ještě staršího data. Nahrála ho na sociální síť před Vánocemi 2021, když sdílela své poselství fanouškům a poděkovala jim za jejich podporu v průběhu let. „Přeji vám vše nejlepší a posílám vám lásku a světlo,“ říkala v několikaminutovém záznamu, na němž bylo vidět, že tato bojovnice, která dodávala sílu všem ženám s podobnou diagnózou, výrazně pohubla. S těžkou chorobou ostatně bojovala už od roku 1992.

VIDEO: Olivia Newtonová-Johnová založila nadaci na záchranu delfínů a natočila pro ni tento klip

Rakovina prsu u ní propukla v době, kdy jí bylo pouhých 44 let. Otevřeně hovořila o své nemoci i léčbě, která mimo jiné zahrnovala užívání lékařské marihuany. Rakovina se jí vrátila v roce 2013 a pak znovu v roce 2017. Herečka Jane Seymourová (71) pro ITV Good Morning Britain prozradila: „Ve skutečnosti jsem si myslela, že odejde už před lety. Naposledy jsem ji viděla před třemi lety. Byla hrbatá, křehká a měla velké bolesti. Ale ona se prostě pořád vracela do života, pořád se odrážela ode dna.“

„Když jsem u ní byla naposledy, nevěděla, že přijdu, spletla si den. Pořád mi tehdy říkala, ať se podívám na toho kolibříka, na tu oblohu, na přírodu. Prostě žila okamžikem...“ líčila herečka, jež se proslavila hlavní rolí v seriálu Doktorka Quinnová.

Trpěla spoustou bolesti a my, kdo jsme ji znali, jsme sice nechtěli, aby odešla, ale už to pro ni nebyl život...“  uvedla sklesle. Olivia zemřela v pondělí 8. srpna 2022 ráno ve svém domě v jižní Kalifornii.

Video
délka: 01:11.96
Video se připravuje ...

Karlovy Vary: Jaký film by chtěl John Travolta natočit? Markéta Reinischová, Petr Soukup

Fotogalerie
38 fotografií