Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Máma se převlékla za dceru a šla do školy: Několik hodin si toho nikdo nevšiml

Autor: ran - 
12. června 2021
14:32

Casey Garcíaová (30) z Texasu šla v přestrojení do školy místo své dcery Julie, aby podle vlastních slov poukázala na nedostatky jejího zabezpečení a nevalný zájem pedagogů. Že není, za koho se vydává, prasklo až na poslední hodině. Policie ji pak obvinila z neoprávněného vniknutí do budovy.

Aby se třicátnice co nejvíce podobala své třináctileté dceři, použila tmavý krycí mejkap, nabarvila si vlasy na tmavší odstín a naučila se zpaměti dceřin PIN pro vstup do budovy. Následně strávila prakticky celé vyučování ve škole, aniž by se na „vetřelkyni“ přišlo.      

Části dne si natočila na mobil. „Vypadám jako sedmačka? Nevypadám. Ok, paráda,“ zhodnotila ironicky na videu svůj vzhled před vstupem do školy. Na obličeji měla jako všichni ostatní roušku, přes hlavu si pro jistotu ještě přehodila kapuci jasně žluté mikiny, v níž přišla.

Při cestě po chodbě do třídy zdraví někoho, o kom později sama řekla, že to byla ředitelka školy, dalšího vyučujícího se ptá na cestu. Následně stráví celé dopoledne se spolužáky své dcery na výuce.

Kameru znovu zapíná při matematice a zaznamenává tak, že ji učitel oslovuje „Julie“, tedy jménem její dcery. Na oběd si Casey sundává roušku a komentuje pár slovy své dosavadní zážitky. Ani během dalších hodin, včetně tělocviku, k odhalení její pravé identity nedošlo.  

V dalším videu, které už Casey natočila z domova, se posléze snaží vysvětlit, proč celou eskapádu podnikala. Brala to celé prý jako sociální experiment a zkoušku zabezpečení školy. „Potřebujeme ve školách lepší stupeň ostrahy. Nechci být domýšlivá, ale myslím, že jsem to tímto dokázala,“ uvedla podle Daily Mail.

Také uvedla, že ji šokovalo, jak málo se učitelé o studenty doopravdy zajímají. „Byla jsem tam celý den, učitelům tváří v tvář, nebyla jsem pro ně ale ani to jméno, natož konkrétní člověk,“ tvrdí Casey. Když se snažila natáčet, zarazilo ji prý, že ji okřikovali zcela neosobně. „Volali na mě ‚hej, odlož ten telefon‘, nebyla jsem to pro ně já, ale jen nějaká ‚hej, odlož ten telefon‘,“ dodala.

Jak ale sama přiznává, učitelům orientaci mezi žáky znesnadňovaly roušky a také to, že museli pozornost dělit mezi děti ve třídě a ty, které se připojily z domova. „Učitelé měli tolik práce s on-linem, že už nevěnovali dost pozornosti těm, kdo tam s nimi byli fyzicky,“ řekla doslova Casey. 

Až na poslední hodině ji konečně jeden vyučující poznal a konfrontoval ji. Policie si pro ni následně přišla domů, když už byla „ze školy“ doma. O tom později také natočila video na svůj YouTube kanál.

Kromě videí z tohoto „sociálního experimentu“ tam divák najde už jen záznam pojídání banánu a jakéhosi pálivého jídla, obojí s dcerou Julií. Rozlišit jen podle vzhledu, která z dam je vlastně maminka, dá docela práci.

Casey se po složení kauce 7 808 dolarů (160 tisíc korun) dostala z vazby a je tak nyní stíhána na svobodě. „Byla jsem celý den na policii, ale má otázka stále zůstává. Jsou děti ve školách v bezpečí?“ stojí si dál za tím, že její „diverzní“ činnost měla smysl. 

Komentáře pod videy samozřejmě nechali mnozí z více než dvou set tisíc diváků, kteří videa s imitováním dcery ve škole shlédli. Někteří tvrdili, že je Casey nezodpovědná matka, když kvůli filmování připravila dceru o jeden školní den, jiní ale zjištění, která přinesla, vidí jako mnohem podstatnější.

„Přijde mi hodně smutné, že si vás nevšimli. Vždyť oni s vámi za celé vyučování vlastně nikdy doopravdy nebyli v kontaktu,“ napsal například jistý Aaron Sexton.

„Na hlase je jasně slyšet a na chování jasně vidět, že nejsi dítě! Jim na nich ve skutečnosti vůbec nezáleží! Něco se evidentně musí změnit,“ poznamenala jiná komentující jménem Danay Whiteová. „Díky žes to všem ukázala!“ poděkovala  Casey i za další lidi, kteří jí drží palce. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa