Úterý 19. leden 2021
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Oblačno, sněžení -3°C

Námořníka probudila voda v posteli: Trosečník čekal na záchranu na kousku potopené lodi

Autor: shp - 
30. listopadu 2020
21:38

Při tomto námořníkovi stáli všichni svatí! Američan Stuart Bee (62) se stal nedobrovolně trosečníkem na svém vlastním plavidle. Jeho loď se totiž po mechanické závadě potopila a z moře z ní zůstala čouhat pouze část přídě. Právě na ní přežil muž v nesnázích do doby, než byl zachráněn nákladní lodí.

Beeho museli ochraňovat andělé strážní. Jak uvedl Daily Mail, na potopené lodi strávil ve floridských vodách 43 hodin – tedy téměř dva dny. Plavidlo, jehož posádka loďkaře zachránila, se jmenuje Angeles (andělé). Náhoda? Možná ano, možná ne.

Stuart Bee byl zachráněn 225metrovým motorovým plavidlem Angeles. Posádka spatřila muže, jak se drží přídi (potopené) lodě. Vzala ho na palubu a dopraví ho na pevninu,“ informovala Jihovýchodní pobřežní hlídka USA na facebooku.

Voda ho vynesla z lodi ven

Plavidlo Beeho se porouchalo v sobotu poté, co mělo mechanické problémy. Probuzen byl náhle v neděli kolem půlnoci, kdy se do jeho přední kabiny dostala voda a vynesla ho předním průlezem ven z lodi,“ stojí dále v oznámení pobřežní hlídky.

Po rozbřesku si v dáli všiml motorového plavidla Angeles, sundal si tričko a začal s ním mávat, aby upoutal pozornost posádky. Děkujeme všem námořníkům, kteří byli na hlídce a obzvlášť plavidlu Angeles za záchranu pana Beeho,“ uzavřela.

Zachráněn byl 138 km od pobřeží

Loďkař byl pohřešován se svým asi desetimetrovým plavidlem rodinou od čtvrté hodiny odpolední v pátek. Bee měl opravdové štěstí. Zachránit se ho podařilo celých 138 kilometrů od pobřeží, ke kterému by neměl nejmenší šanci doplavat.

Námořní kupec Lacruiser P. Relativo, který byl na palubě Angeles, se s trosečníkem vyfotil a dal mu své oblečení. „Rozhodl jsem se mu dát své šťastné tričko. Mohl jsem mu dát nové, ale tohle je mým favoritem číslo jedna,“ napsal na sociální síti.

Trosečník měl slzy v očích

Doufám, že mu přinese stejné pohodlí, jaké mi přineslo během únavných pracovních pohovorů. Stejně jako on jsem byl šťastný, že jsem dostal ten džob. Měl také štěstí, že nás kurz zavedl poblíž Atlantiku,“ dodal Relativo s tím, že měl Bee při záchraně slzy v očích.

frantacizek ( 30. listopadu 2020 22:23 )

lucky man. Tam je podle mě i spousta žraloků, byť je to studenější Atlatic, ale šlo-li o lokalitu floridského zálivu, tak se podruhé narodil..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud