Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Epsteinovy (†66) domy hrůzy jsou na prodej: Rodina za ně chce 2,5 miliardy

Autor: rc - 
26. července 2020
05:15

Necelý rok uběhl od smrti finančníka Jeffreyho Epsteina (†66), který si měl vzít život ve vězení, kde čekal na soud kvůli sexuálním zločinům, a jak se zdá, jeho rodina pomalu začala rozprodávat majetek. Na trhu se objevily dvě jeho luxusní nemovitosti, v nichž měl miliardář zneužívat nezletilé dívky! Dům ležící na lukrativní adrese na Manhattanu je ke koupi za neuvěřitelných 88 milionů dolarů (2 miliardy Kč) a vila v Palm Beach za 21 milionů dolarů (499 milionů Kč).

Miliardář Jeffrey Epstein po světě vlastnil několik luxusních nemovitostí, jako ranč ležící v Novém Mexiku, byt v Paříži či dva soukromé ostrovy na Panenských ostrovech. Navíc byl ještě majitelem luxusního domu na Manhattanu v New Yorku a vily na floridském Palm Beach. Právě tyto dvě poslední nemovitosti v současné době hledají nového majitele!

Dům v New Yorku, který leží poblíž Páté Avenue, Epstein koupil v roce 1998 od obchodníka Leslieho Wexnera za 20 milionů dolarů (455 milionů Kč). Luxusní dům má sedm poschodí a patří mezi nejhodnotnější Epsteinovy domy. V současné době je na prodej za neuvěřitelných 88 milionů dolarů (2 miliardy Kč), což sídlo řadí mezi nejdražší nemovitosti, které jsou k prodeji v New Yorku.

Vilu, kterou dal v roce 1933 postavit Herbert Straus, dědic obchodního impéria Macy´s, navrhl architekt Horace Trumbauer v neoklasickém stylu. Poté, co dům Straus prodal, sloužila jako škola. V roce 1989 ji koupil Wexner za 13,2 milionů dolarů (300 milionů Kč) a posléze ji převzal do vlastnictví Epstein.

Luxusní pozemek v Palm Beach se nachází také na lukrativní adrese. Leží nedaleko soukromého resortu Mar-a-Lago prezidenta Donalda Trumpa. Dům disponuje šesti ložnicemi a na jeho pozemku se nachází domek pro hosty a bazén.

Dům se navíc nachází přímo u moře a má vlastní přístaviště. Miliardář pozemek koupil v roce 1990 za 2,5 milionů dolarů (57 milionů Kč). Kupec, který projeví o něj zájem nyní, zaplatí neuvěřitelných 21 milionů dolarů (499 milionů Kč)! Postaven byl v roce 1950 architektem Johnem Volkem.

Nicméně oba domy spojuje nechvalná minulost. Právě v těchto sídlech měl Epstein zneužívat nezletilé dívky! „Věřím, že minulé vlastnictví nemovitosti nebude mít žádný dopad na její budoucnost,“ doufá realitní makléř Warwick. Epstein měl spáchat sebevraždu v newyorské věznici minulý rok v srpnu. Ve věznici miliardář a finančník čekal na rozsudek soudu ze sexuálního zneužívání a obchodu s lidmi.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud